N9 almayı düşünenler.. (Vazgeçtim ki iyi ki de geçmişim)

Sponsorlu Bağlantılar

Uruloki

Uruloki

Üye
hala benchmark testlerinden bahsediyorsun nonamex sistem nasıl kullanıyor onu söyle bana arkada sürekli çalışan uygulamlar var ve 100 taneye kadar gidiyor böyle eee tek çekirdek hepsini aynı anda çalıştırıyor emin ol aynı oyun daha hızlı çalışır MeeGo da aynı ios da olduğı gibi SGS2 vs iphone 4 videosu var aynı oyunda iphone ezip geçiyor nerde benchmark testi nerde yok

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
Telefona Android yükleyince 100 tane uygulama arka planda çalışıyor olayı sizinde başınıza gelecek. Derseniz Android programları çalışacak emulatör var diye tamam Android emulatorü oyunlarda sorun çıkartmaz, ama uygulamalarda uyumsuzluktan büyük ihtimalle sorun çıkartacak.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
çok zor değil hacı, illaki lazımsa android yükleriz bizde.

brksnr

brksnr

Üye
Androidle linux tabanlı kardeş oldukları içim Meego da android uygulamalarını çalıştırırsa tadından yenmez o cihazın :ehe bence şu ana kadar ki en stabil ve arayüzü en gelişmiş işletim sistemi olacak :aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha:

• Beğen
Tepkiler: pRime.
pRime.

pRime.

Üye
Telefona Android yükleyince 100 tane uygulama arka planda çalışıyor olayı sizinde başınıza gelecek. Derseniz Android programları çalışacak emulatör var diye tamam Android emulatorü oyunlarda sorun çıkartmaz, ama uygulamalarda uyumsuzluktan büyük ihtimalle sorun çıkartacak.

Uygulamaya pek gerek kalmaz, oyunları rahatça çalıştırsa yeter. Meegoya oyun uygulama çıkacağına eminim ama gerekirse bu yönteme de başvururuz.

Uruloki

Uruloki

Üye
bir nonamex ben o cihaza android yüklemicem eğer yükleyecek olsam gider şimdi SGS2 alırım tamam şimdi gelelim ikiye benchmark da 3300 puan alan SGS2 yi iphone nasıl geçiyor onu cevaplandır sen kaçamak cevap verme hem androidin dandik multisinden bahsetme bana

• Beğen
Tepkiler: brksnr
pRime.

pRime.

Üye
bir nonamex ben o cihaza android yüklemicem eğer yükleyecek olsam gider şimdi SGS2 alırım tamam şimdi gelelim ikiye benchmark da 3300 puan alan SGS2 yi iphone nasıl geçiyor onu cevaplandır sen kaçamak cevap verme hem androidin dandik multisinden bahsetme bana

Katılıyorum Hasana.

• Beğen
Tepkiler: brksnr

nonamex

Üye
    Konu Sahibi

Siz bu cihaza iOs yuklemiyeceksiniz ki, Android yukleyeceksiniz. O kadar tokat yedi dedigin Galaxy S2 den kat zayif bir telefona hemde.. Yok ben yuklemem diyorsan bir 4-5 ay daha bekle oyun ciksin diye..

iOs zaten 4 tane telefonda kullanilan sistem, bir zahmet donanim - sistem uyumu mukemmel olsun. Androidde bir suru farkli donanim var..

Uruloki

Uruloki

Üye
ya hala kaçamak cevap veriyorsun bir ben bu telefonu oyun için almıyorum şu an N8 de olan oyunları da oynamıyorum iki MeeGo ios dan her türlü daha iyi kanıt linux üç ben bu cihaza android yüklemicem dört kendin itiraf ettin kat düşük cihaz diye aç asphalt 6 karşılaştırması var nasıl geçiliyor gör aynı şey MeeGo içinde geçerli kanıt linux ve maemo aynı oyunu galaxs s de açıyorlar yine asphalt 6 N900 yine geçiyor bak 600 lük işlemci olarak oc yok gpu daha kötü sen devam et çift çekirdek zaten SGS2 ve yalanımda yok eylül de N9 geldiğinde SGS2 de alabilirim onu yerine ama android hiç sevmem bootloader koruması olmasa alınır ondan dolayı htc sensationu da düşünebilirim ağustosda kalkıcak ama hafıza az hafıza kartı taksan MeeGo yavaş çalışır en az class 8 lazım

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
ya hala kaçamak cevap veriyorsun bir ben bu telefonu oyun için almıyorum şu an N8 de olan oyunları da oynamıyorum iki MeeGo ios dan her türlü daha iyi kanıt linux üç ben bu cihaza android yüklemicem dört kendin itiraf ettin kat düşük cihaz diye aç asphalt 6 karşılaştırması var nasıl geçiliyor gör aynı şey MeeGo içinde geçerli kanıt linux ve maemo aynı oyunu galaxs s de açıyorlar yine asphalt 6 N900 yine geçiyor bak 600 lük işlemci olarak oc yok gpu daha kötü sen devam et çift çekirdek zaten SGS2 ve yalanımda yok eylül de N9 geldiğinde SGS2 de alabilirim onu yerine ama android hiç sevmem bootloader koruması olmasa alınır ondan dolayı htc sensationu da düşünebilirim ağustosda kalkıcak ama hafıza az hafıza kartı taksan MeeGo yavaş çalışır en az class 8 lazım

Neye kaçamak cevap veriyorum Allahını seversen söyle ? bir kaçamaktır gidiyor, kim kime kaçıyor bir türlü anlamadım :dry: Oyun için almıyorsan uygulamada sıkıntı çekersin. Sen anlamak istemiyorsun asıl, diyorum Android cihazların hepsinde farklı donanım var, uyumsuzluktan sıkıntı yaratıyor. SGS2 alırdım ben imkanım olsaydı...

ultrayer6

ultrayer6

Üye
sgs2'de bazı hd oyunlar çalışmıyormuş, uyumluluk sorunu varmış diye duydum :islik

pRime.

pRime.

Üye
Gs2 önce iphone4'u geçsin hızda sonra gelsin meegoyla yarışsın. Uygulama sıkıntısı var diyen sıkıntı insan! Meegoya illaki uygulama çıkacak samsungun badasına benzetmeyin meego'yu piyasadaki bilgisayarların yarısından çoğuna işlemci üreten intel'le en iyi işletim sistemlerini üreten LINUX foundation var!

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
Androidin arkasinda dev gibi Google var :)

Uygulama cikmaz demiyorum ama 4-5 ay saglam uygulamalar icin beklemeniz gerekecek.

----------Eklendi @ 15:19:46 ---------- Yazıldı @ 15:17:24 ----------

telefon cikacakta kaliteli uygulamalar cikacakta en az 8-9 ay, bu surede Android yerinde saymayacagina gore :)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
android yerinde saymayacak ama

android ne kadar ilerlerse meego da o kadar ilerleyecek. yani android ile baş başa gidecek. androide çıkan uygulama meegoya çıkmış olacak. yani desteğini hem inteldem, hem linuxdan, hem nokiadan hem de google'dan alacak.

harici olarak sadece meego'ya çıkan bazı uygulamalar, androidde olmayacağı için meego hep bir adım önde olacak.

çaktın mı?

pRime.

pRime.

Üye
Androidin arkasinda dev gibi Google var :)

Uygulama cikmaz demiyorum ama 4-5 ay saglam uygulamalar icin beklemeniz gerekecek.

----------Eklendi @ 15:19:46 ---------- Yazıldı @ 15:17:24 ----------

telefon cikacakta kaliteli uygulamalar cikacakta en az 8-9 ay, bu surede Android yerinde saymayacagina gore :)

Sen süpersin ya gerçekten. Meego telefonlarda daha yeni kullanılıyor 4 5 ay bekleriz biz merak etme android yeniyken millet yüzüne bile bakmıyordu uygulama yoktu. popüler olması, doğru dürüst uygulama çıkarması 2 seneyi buldu bütün o uygulamalar hd oyunlar yakın zamanda çıktı piyasaya. Meego ise n9'da boy gösterince daha çıkmadan bir sürü insanın beklediği bir yazılım oldu. Bomba gibi düştü piyasaya. Şimdiden bir sürü uygulama var meego'ya opera şimdiden tarayıcı çıkardı meegoya ayrıca Meego için angry birds, galaxy on fire hd, real golf hd real football hd gibi oyunlar şimdiden mevcut. Yenileri de illa ki gelecektir, stephen elop'un karalama kampanyalarına rağmen.

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
Meego da olup tuh keske Androidde olsa diyecegim bir uygulama olmayacagi icin :)

Meego kullanicilari olarak Android'e muhtacsiniz. Fakat Android kullanicilari Meego'ya muhtac degil. :)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
neler çıkacağını
kimin kime muhtaç olacağını
önceden bilemezsin.

en iyi teknoloji uzmanlarına göre bile 2014'te symbian dünya birincisi, android ikincisiydi.

fazla söze gerek yok. sen anladın ne demek istediğimi.

nonamex

Üye
    Konu Sahibi

Sen süpersin ya gerçekten. Meego telefonlarda daha yeni kullanılıyor 4 5 ay bekleriz biz merak etme android yeniyken millet yüzüne bile bakmıyordu uygulama yoktu. popüler olması, doğru dürüst uygulama çıkarması 2 seneyi buldu bütün o uygulamalar hd oyunlar yakın zamanda çıktı piyasaya. Meego ise n9'da boy gösterince daha çıkmadan bir sürü insanın beklediği bir yazılım oldu. Bomba gibi düştü piyasaya. Şimdiden bir sürü uygulama var meego'ya opera şimdiden tarayıcı çıkardı meegoya ayrıca Meego için angry birds, galaxy on fire hd, real golf hd real football hd gibi oyunlar şimdiden mevcut. Yenileri de illa ki gelecektir, stephen elop'un karalama kampanyalarına rağmen.

Nokia'nin kac yillik Symbian'i yarisamadi, bir iki yil icinde iOs'ta yarisamayacak hale gelecek. Sen bana piyasada bir tane telefonu olan sistem Androidi gececek diyorsun :)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
ios bomba gibi düştüğünde piyasaya
tek bir telefonu vardı, iphone 2g.
n9 için durumu anladın sen.

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
neler çıkacağını
kimin kime muhtaç olacağını
önceden bilemezsin.

en iyi teknoloji uzmanlarına göre bile 2014'te symbian dünya birincisi, android ikincisiydi.

fazla söze gerek yok. sen anladın ne demek istediğimi.

Symbian mi Allah korumus gercekten Android ve iOsla.. Yoksa hala donan reset atan telefonlar icin guncelleme bekliyor olurduk :) Nokia meego kulllanmayacak, baska bir firmaninda kullanacagini sanmiyorum..

----------Eklendi @ 15:38:27 ---------- Yazıldı @ 15:37:04 ----------

ios bomba gibi düştüğünde piyasaya
tek bir telefonu vardı, iphone 2g.
n9 için durumu anladın sen.

Cunku dogru duzgun bir rakibi yoktu. Meegonun iOs ve Android gibi kapi gibi rakipleri var