N9 Alfasayısal Tuş takım Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
N9 Alfasayısal Tuş takım Kurulumu
Öncelikle Cihaz yazılım Güncellemesi PR1.2 Olamalıdır

1. [*=left]n9-qtweak-5.4 uygulamasını rardan cıkarıp bu dizine atın /home/user/MyDocs
    [*=left]Dosya yönetici ile uygulamayı attığınız dizinde bulun ve telefonunuza yükleyin
    [*=left]program Menüye eklendi Programı Açın ve şifre isteyecek şiremiz ( rootme ) yazdığınız şifre görünmüyor endişelenmeyin Rootme yazıp enter
    [*=left]öncelikle K harfine basıp enter yedekleme alalım
    [*=left]D harfine basın enter

karşımıza 2 seçenekler gelicek

Options:​

1. [*=left]install
    [*=left]Uninstall

1 yazıp enter bastık ve karşımıza 1-8 kadar seçenekler geldi

1. [*=left]All (hepsi)
    [*=left]hebrew (alpha-numeric)
    [*=left]Russian (alpha-numeric)
    [*=left]english (alpha-numeric)
    [*=left]French (alpha-numeric)
    [*=left]Turkish (alpha-numeric)
    [*=left]Slovak & Czech (alpha-numeric)
    [*=left]italian (alpha-numeric)

6 seçip Türkçe alfasayısal tuştakımı yükleniyor. ve yüklendi.. şimdi telefonu yeniden başlatmamız lazım R yazıp Enter diyoruz telefon yeniden başlatılıyor ve Sırası ile

menü > Ayarlar > Saat ve dil > Metin Girişi > Yüklenen giriş yöntemleri açıyoruz ve Türkçe(alfa-numerik) seçiyoruz işlem tamam
Alfa sayısal tuştakımına geçiş yönteminide videoda gördüğünüz gibi Swipe ederek geçiş yapıyoruz :D
[video=youtube;JOI5g129rtM]http://www.youtube.com/watch?v=JOI5g129rtM&feature=player_embedded[/video]

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: frankendream ve pRime.

pRime.

pRime.

Üye
çok teşekkürler abi süper oldu bu konular.

frankendream

Üye
keşke t9 u da olsa bu klavyenin. :/

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çok teşekkürler abi süper oldu bu konular.
evet serdar ama bilimenizi isterim ki qtweak programında Çok yama var ama bazıları riskli ve Buglu olan yamalar mevcut örnek olarak vermek istiyorum video kayıt yaparken Yakınlaştırma yamasını kullandıgınızda gelen ve giden aramalar Ekrandaki butonlar boyutları aşırı derecede küçülüyor. böyle bi bug buldum ve bilginiz olsun. ayrıca Qtweak programı ile Görsel ve ingilizce olarak Kullanım açıklamalı yazısı ve PDF dosyası mevcut ayrı konu açmadan Bu konu üzerinden paylaşsam mı diyorum açıkcası

keşke t9 u da olsa bu klavyenin. :/
bencede harika olurdu :)

• Beğen
Tepkiler: pRime.
mert_1047

mert_1047

Üye
Paylaşım için teşekkürler. Ben bu programı kullanmıyorum Yanlız paylaşılan sürümü 5.0 ise bu sürüm eski şuan 5.4 sürümü mevcut bahsettiğiniz buglardan bir kısmı belki 5.4 sürümü ile giderilmiş olabilir.

5.4 İçin link:

• Beğen
Tepkiler: pRime.
salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Paylaşım için teşekkürler. Ben bu programı kullanmıyorum Yanlız paylaşılan sürümü 5.0 ise bu sürüm eski şuan 5.4 sürümü mevcut bahsettiğiniz buglardan bir kısmı belki 5.4 sürümü ile giderilmiş olabilir.

5.4 İçin link:

rica ederim mert konu ile ilgili ve alakadar olduğun için ben teşekkür ederim qtweak 5.4 sürümü konuya eklendi.

cptaincnr

cptaincnr

Üye
Yine ben yine N9 yine sorun =) yukledim bunu arkadaslar menude de gorunuyor ancak acilmak bilmiyor ikonuna tikliyorum ama baslamiyor bi turlu =S

"Battery Percentage 'widget'-batarya yüzdesi widgeti" Bu uygulamayi da yukledim menude gorunuyor ama buda calismiyor sanirim benim telefonda bir sorunum var anlamadim bu isi bi turlu.. Normalde yuzdelik dilim olarak kendi ikonu uzerinde gosteriyor olmasi lazim ancak hicbir sey gostermiyor malesef. Tel fabrika ayarlarina yuklesem mi acaba cokta veri var telefonda ama =S

pRime.

pRime.

Üye
Yine ben yine N9 yine sorun =) yukledim bunu arkadaslar menude de gorunuyor ancak acilmak bilmiyor ikonuna tikliyorum ama baslamiyor bi turlu =S

"Battery Percentage 'widget'-batarya yüzdesi widgeti" Bu uygulamayi da yukledim menude gorunuyor ama buda calismiyor sanirim benim telefonda bir sorunum var anlamadim bu isi bi turlu.. Normalde yuzdelik dilim olarak kendi ikonu uzerinde gosteriyor olmasi lazim ancak hicbir sey gostermiyor malesef. Tel fabrika ayarlarina yuklesem mi acaba cokta veri var telefonda ama =S

Klavye yazma kısmında sağa sola kaydırılarak açılıyor.

cptaincnr

cptaincnr

Üye
Biliyorum o ozelligi dostum oda olmuyor. Yazan yukleme kismini okursan orada yaziyor menu de ikonu gordugunuzde acin ve sifre girin diyor. Ben daha o asamada tikaniyorum cunku acilmiyor. Hatta sonradan paylasilan ust versiyonunuda denedim oda olmadi malesef sanirim telefonda bir problem var.

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Biliyorum o ozelligi dostum oda olmuyor. Yazan yukleme kismini okursan orada yaziyor menu de ikonu gordugunuzde acin ve sifre girin diyor. Ben daha o asamada tikaniyorum cunku acilmiyor. Hatta sonradan paylasilan ust versiyonunuda denedim oda olmadi malesef sanirim telefonda bir problem var.
geliştirici modu acık olması lazım programın calismasi icin öncelikle ayarlar/güvenlik/geliştirici modu acın ve kendisi otomatik terminal uygulamasını telefonuza kuracaktır

mert_1047

mert_1047

Üye
Rootme şifresinde r harfi küçük olmalı öbür türlü yanlış şifre hatası alınabilir.

• Beğen
Tepkiler: salihk
cptaincnr

cptaincnr

Üye
himm ondan dolayi mi hadi deneyelim bakalim insallah olur

---------- Eklendi @ 15:33:03 ---------- Yazıldı @ 14:41:39 ----------

evet buna dikkat edelim buyuk yazinca olmuyor.. Gelistirici moduda acik olmali unutmayalim. Su an calisiyor tesekkur ederim emegi gecen herkese

frankendream

Üye

Hiç flashlamayı denedin m? Benim de hiç olmuyordu geliştirici modunu bile kullanamıyordum flashladım şimdi tıkır tıkır çalışıyor.

cptaincnr

cptaincnr

Üye
Yok hic flaslama yapmadim telefona ama ilginctir ki ,aramiz mi bozuldu ne, dogru durust kullanmamama ragmen bi yavaslik var.. Yada iphone a elim alisti ondan oyle geliyor :S gelistirici modunu actim onda bi sorun yasamiyorum ve yukleme yapabildim sorunsuz calisiyor. Sonrasinda diger klavyeye elimin alistigini farkedip kaldirdim ayri mesele tabi =) Hatta su swype ozelligini kullanmaya basladim cok keyifli insani sasirtan bi performansi var tavsiye ederim =)

mert_1047

mert_1047

Üye
Programın 5.8 sürümü çıktı. Link:

Bu arada bu programı kullanan arkadaşlar cihazında aynı anda home screen settings uygulamasını kullanmasın. Reboot loop olur cihazınız yani sürekli reset atar açılmaz. Bu durumda flashtan başka bir metodla kurtulmanız söz konusu değil. Yada cihazınızda home screen settings varsa qtweak kurmayın.

avcitalip

avcitalip

Üye
/home/user/MyDocs KONUMUNU BULAMADIM
:off:

avcitalip

avcitalip

Üye

Sen o telefonu kullanma bence. Galaxy s2 falan al.

Tamam,Konumu Buldum Ana Dosyların Olduğu Klasörmüş İnsan Bunuda Yazar Nerden Biliyim Ben Orası Olduğunu Neyse GS2'ye Felan Gerek Yok Prime Kardeş N9 gayet iyi mikrafonunda bir sıkıntı vardı yazılımsalmış dün akşam düzelttim onuda sıkıntısız çalışıyor...

avcitalip

avcitalip

Üye
Eğer K dedikten sonra d diyince atıyor arkadaşlar attıktan sonra uygulamayı açıp rootme şifremizi yazıp D yazıp enterlıyoruz !

Takılanlar Olabilir Diye Söyledim...

pRime.

pRime.

Üye
Eğer K dedikten sonra d diyince atıyor arkadaşlar attıktan sonra uygulamayı açıp rootme şifremizi yazıp D yazıp enterlıyoruz !

Takılanlar Olabilir Diye Söyledim...

bak bir de demediğini bırakmamıştın cihaza. kullanınca nasıl da hoşuna gitti.

Üst Alt