N9 Ailesine Ben de Katıldım, microSIM'i ne yapacaz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
N9 Ailesine Ben de Katıldım, microSIM'i ne yapacaz?
Android cihazların istediğimi verememesi nedeniyle köklü bir değişikliğe gitme kararı aldım. Uygulama çeşitliliği az çok sorun değil zaten bana.

Vatanda haftasonu indirimiyle mavi 16gb lik aldım. Keşke 64gb modelin de beyaz dışı seçeneği olsaydı arada 100 lira fark vardı çünkü.

Neyse asıl soru şu, Avea kullanıyorum. Bunu microSIM yapmak gerekiyormuş. Avea ne kadar ücret istiyor micro sim için biliyor musunuz?

frankendream

Üye
Avea'yı bilmiyorum ama ben Turkcell'im ve kendim kestim.

mstf_l

mstf_l

Üye
şurda bir anlatım var ama bu konuda benim bilgim yok

----------Eklendi @ 10:56:26 ---------- Yazıldı @ 10:47:28 ----------

Allah Allah link biraz ömce çalışıyordu ama :allalla:

• Beğen
Tepkiler: Yönetici___
MoleküL1997

MoleküL1997

Üye
nokia 603 de micro sim destekliyordu sadece. Ben bi tane telefoncuda bedavaya kestirdim

• Beğen
mert_1047

mert_1047

Üye
8 lira ücret istiyorlar micro için veya yedek sim çıkartmak isterseniz ücret bu.

• Beğen
cozturk

cozturk

Üye
öncelikle hayırlı olsun.microsim konusunda,internette ev ortamında nasıl kesileceği hakkında bilgiler var biraz araştırırsan bulabilirsin ama yerinde olsam hiç uğraşmam giderim bi telefoncuya kestiririm kaç paraysa kaç para mantığıyla

• Beğen
salihk

salihk

Emekli Yönetici
hayırlı olsun kardeşim yapman gereken Telefoncuya gidip 5 tl yaptırabilirsin..

• Beğen

cnk52

Üye
Wadafone de hat kayıplarında ücretsiz olarak yedek hat çıkarıyorlar. Acaba avea ya gitsen hattım kayboldu desen micro sim olacak desen, yapmazlar mı acaba?
Kaybedeceğin birşey olmayacak zaten, eğer ücret farkı olacaksa bu şekilde de verirsin.

mert_1047

mert_1047

Üye
Wadafone de hat kayıplarında ücretsiz olarak yedek hat çıkarıyorlar. Acaba avea ya gitsen hattım kayboldu desen micro sim olacak desen, yapmazlar mı acaba?
Kaybedeceğin birşey olmayacak zaten, eğer ücret farkı olacaksa bu şekilde de verirsin.

Yedek hat icin 8 lira ucret aliyorlar. Maalesef oyle ucretsiz bi servis yok avea'da.
Bu arada konuyu acan arkadas isterse bi yerde hattini kucultebilir. Zimba seklindeki bi cihazla microya cevirebilirsiniz veya microya cevirme semasi var nette bulup indirirsiniz cikti alip onun ustune koyarak kartinizi uygun bi sekilde kesersenizde olur yanliz mikro olmadiginda bazi hatlarda karsi tarafa ses kuyudan gelirmis gibi gidiyor diyenler var. Hatti kendiniz keserseniz kaybedeceginiz bisey olmaz.

cnk52

Üye
Yedek hat icin 8 lira ucret aliyorlar. Maalesef oyle ucretsiz bi servis yok avea'da.
Bu arada konuyu acan arkadas isterse bi yerde hattini kucultebilir. Zimba seklindeki bi cihazla microya cevirebilirsiniz veya microya cevirme semasi var nette bulup indirirsiniz cikti alip onun ustune koyarak kartinizi uygun bi sekilde kesersenizde olur yanliz mikro olmadiginda bazi hatlarda karsi tarafa ses kuyudan gelirmis gibi gidiyor diyenler var. Hatti kendiniz keserseniz kaybedeceginiz bisey olmaz.

Bunu bilmiyordum. Bu durumda biraz büyükce olan 2. el telefon satan mağazalara gidip sorabilirsiniz. Micro sim karta çevirmek için zımba benzeri bir zımbırtı var. Ondan varsa eğer ellerinde belki daha ucuza kesebilirler.

frankendream

Üye
ben makasla kestim. :D

• Beğen
Tepkiler: pRime.
PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
aveada da varmış mikro sim, ona bakacam.

maktela

maktela

Üye
Hayırlı olsun ben türkcell de bedavaya kestirdim.Ama aveayı bilemem ne kadara yapar :)

PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
eğer mikro bulamazsam 5-6 liraya kestiririm simi

PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: frankendream
mert_1047

mert_1047

Üye
MeeGoFaN

MeeGoFaN

Üye
Babama iPhone 4 aldığımız zaman Turkcell'de bedavaya kesmişlerdi bize :) zımbaya benzeyen garip bir alet idi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...