N8 Yazı Fontu Değiştirme Programsız

 • 24 Nisan 2011
 • 14191 Okunma
 • 60 Cevap

 1. Bunun için font zoomer war fakat n8 de sorun çıkarıyor önermem tel reset atıp orj. fontuna geri dönüyor bi çok kişide böyle. En kolay yöntem mass memory yada varsa hafıza kartı na resource klasörü içine Fonts isimli klasör oluşturun içine ttf fontunuzu atın isimleri ise (NOSNR60,NSSB60,NSTSB60,S60ZDIGI) olmalı isterseniz hepsini farklı font atayabilirsiniz mesela S60ZDIGI rakamları temsil ediyor yazı ayrı rakamlar ayrı olsun isterseniz başka bi fonr kullanabilirsiniz. Sonra teli restart yapın yeni fontunuz hazır.
   


  Yazan: najanaja
 2. sağolasın .)
   
 3. iyimiş sorun olmasa denerdim :D
   
 4. Rica Ederim

  ----------Eklendi @ 00:49:30 ---------- Yazıldı @ 00:49:11 ----------

  Sorun Derken?
   
 5. fakat n8 de sorun çıkarıyor önermem tel reset atıp orj. demişin yA
   
 6. dostum arkadaş kendi yöntemine sorun yapıyo dememiş. Font zoomer programı sorun çıkarıyo demiş sorun olmaz dene istersen xd
   
 7. güzel bir yöntem ellerine saqlık
   
 8. ewet ben o pro için sorun çıkartıyor dedim. Benim dediğim yöntemde herhangi pro kullanmıyorsun önemli olan font isimleri. Ayrıca hiç bi sorunla karşılaşmazsınız. N82de de aynı yöntemi kullanıyorum tabi onun font isimleri farklı.


  [a href=http://goo.gl/mc9cY][img src=http://i1104.hizliresim.com/2011/4/24/7911.jpg][/a]

  ----------Eklendi @ 15:39:52 ---------- Yazıldı @ 15:39:27 ----------

  < Resmi açmak için tıklayın >
   
 9. ttf fontunun linkinide ekleyebilirdiniz....:bigstar:
   
 10. yaptıkda ovi mağaza ya giriş iptal oldu silince tekrar düzeldi neden olabilir
   
 11. Güzel kardeşim benim bu sadece telin fontunu değiştiriyor oviyle ne alakası war. Tek bi sorun olabilir yaptığın fonr türkçe karakter içermiyor veya teller için uyumsuz bi font sen şifre veya kullanıcı adı girerken mesela ı yerine i yazıyor oda girmez elbet onundışında başka hiç bi sorun çıkaramaz o kadar kesin konuşuyorum ben bu yöntemi kaç yıldır kullanıyorum bütün nokia tellerimnde kullandım.
   
  CanKartaL bunu beğendi.
 12. Teşekkürler peki eski fonta nasıl getireceğiz o klasörü silsek hallolur mu?
   
 13. Rica ederim. ewet o klasörü sil we restart yap tel orj. fontuna geri döner
   
 14. arkdaşlar araştırırsanız sisteme zarar vrmyen ovinin çalışmasını engellemeyen fontlarla detaylı anlatım yaptım çok önce
   
 15. buyrun buda benim kullandığım yazı fontu tamamen uyumludur.

  Hotfile.com: One click file hosting: My Font.ttf

  Bu arada High-Logic FontCreator prosunu öneririm fontlar üzerinde her türlü oynamayı yapıyorsunuz. ben bütün fontları düzenleyip öyle atarım tele.
   
 16. bunu hafiza kartında açtığım klosörün içine atıcam dimi fazla bi bilgiyok kızayn :D :D
   
 17. bence yeterince bilgi war eğer tam olarak okuyabildiysen. mass memory veya hafıza kartına Resource /Fonts klasörü içine atacaksın. Fonts klasörünü sen oluşturacaksın umarım açıklayıcı olmuştur bu sefer.
   
 18. ben anlamadım nası yapcaz ya şunu basitçe anlatsana saat 03:00'a geliyor ondan olabilir beyin kafa durdu çalışmıyor bu saatlerde:d:
   


 19. Ayrıntılı bi şekilde anlatayım bu sefer. İlk önce PC de bi klasör oluştur adını Fonts yap sonra bu klasörün içine kullanmak istediğin türkçe karakter destekli TTF uzantılı fonttan 4 adet kopyala bu kopyaların isimleri (NOSNR60,NSSB60,NSTSB60,S60ZDIGI) olmalı yani 1 fonttan 4 adet ve isimler bunlar olacak. Sonra bu Fonts klasörünü eğer hafıza kartı kullanıyorsn onun içinde Resource klasörüne yoksa mass memory Resource klasörü içine at we teli restart yap bu kadar yeni fontun hazır ok. Umarım bu sefer tam olarak anlatabilmişimdir. Yine de anlayamadığın yer olursa söyle yardımcı olurum....
   
  Cezzbedici3 bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/01/2019 - 04:51