N8 yavaş mı hızlı mı?

Sponsorlu Bağlantılar

N8 yavaş mı hızlı mı?

• Hızlı

Kullanılan: 26 47.3%
  • Yavaş

Kullanılan: 29 52.7%

• Kullanılan toplam oy
    55

nonamex

Üye

Bu android fanlığı, nokia düşmanlığı nedir arkadaş! Maaş bağlamışlar hepinize, hepiniz bir ağızdan nokia'ya sayıyosunuz.
Donanımdan anlamadığın ortada, donanım demek işlemci ve ram demek değildir. Bunu hala anlayamıyorsanız bi daha buraya yazmayın!

Yukarıda Android fanı olmadığımı yazdım :oke:

Mesajlarımı doğru düzgün okumayı beceremiyorsanız bir daha buraya yazmayın !

@ardaa_272

N8'deki web tarayıcısını açınca yaşayacağın hayal kırıklığını düşünüyorum da.. :ehe :ehe Yine Opera Mobile..

_ardaa

_ardaa

Üye
@nonamex açıkçası o konuda zaten önceden bildiğim için pek hayal kırıklığı olmayacak, n95'ten biliyorum web browser konusunda iyi değil nokia, ama anna ile epey bir iyileştirme olacakmış bekleyip öğreniriz artık hep birlikte, bu arada söylemek istediğim birşey var nokia'nın kullandığı qt tabanı c# dili içinde destek veriyor gerçi mono ile ama bu demek oluyor ki biraz daha geliştikten sonra ben bile nokia için uygulama yazabileceğim:oke:

nonamex

Üye
@nonamex açıkçası o konuda zaten önceden bildiğim için pek hayal kırıklığı olmayacak, n95'ten biliyorum web browser konusunda iyi değil nokia, ama anna ile epey bir iyileştirme olacakmış bekleyip öğreniriz artık hep birlikte, bu arada söylemek istediğim birşey var nokia'nın kullandığı qt tabanı c# dili içinde destek veriyor gerçi mono ile ama bu demek oluyor ki biraz daha geliştikten sonra ben bile nokia için uygulama yazabileceğim:oke:

Anna'dan umutluyum açıkçası bende, daha fazla Opera Mobile tekeline kalmak istemiyorum :ehe
Ne kadar hantal da olsa Symbian'ı ölmeden mezara koydular, Anna ile Symbian yazılımcılara ben yaşıyorum mesajı verecek..

Ayrıca umuyorum bu sayede kaliteli oyunlar çıkar, pikselleri sayılan java oyunlardan bıktım :ehe Ah nokia şu n97 ve 5800 a kıytırıkta olsa bir gpu koyaydın en azından şu an daha güzel oyunlarımız olurdu.. :hmmm

hoss

hoss

Üye
arda 272 suan ikinci hattim icin j105 kullaniyorum 200'liralik bir telefon 8000 tane mesaj var icinde ayrica hafiza kartinada tasiyabiliyorum mesajlarimi ,donma kasma yok tavsiye ederim mesaj kapasitesi yuksek ucuz bir telefon istiyorsan

_ardaa

_ardaa

Üye
Henüz N8 kullanıcı olmadığın için çok fazla yorum yapamıyorum, ankete de oy vermedim zaten cihaz alıp bir süre kullandıktan sonra tarafsız yorumumu yaparım, ama umarım anna beklentileri karşılar ve ne kadar da kullanışlı ve hızlı olmasına rağmen bizleri opera'ya esir etmez.

----------Eklendi @ 01:10:06 ---------- Yazıldı @ 01:05:29 ----------

arda 272 suan ikinci hattim icin j105 kullaniyorum 200'liralik bir telefon 8000 tane mesaj var icinde ayrica hafiza kartinada tasiyabiliyorum mesajlarimi ,donma kasma yok tavsiye ederim mesaj kapasitesi yuksek ucuz bir telefon istiyorsan

ben ucuz telefon aradığımı söylediğimi hatırlamıyorum, dokunmatik ekranları karşılaştırırken java sistemli bir telefonu önermen garip, yalnız amaç kötülemek olsun diye de mesaj atmak yakışmıyor bence sana.

hoss

hoss

Üye
yok arkadasim kotulemek anlaminda soylemedim bende de x10 var ama ucuz ve tuslu telefonlar la mesajlasmak daha kolayima geliyor mesaj kapasiteside yuksek , belki yardimci olabilirim diye onerdim , sanirim yanlis anladin

pRime.

pRime.

Üye
yok arkadasim kotulemek anlaminda soylemedim bende de x10 var ama ucuz ve tuslu telefonlar la mesajlasmak daha kolayima geliyor mesaj kapasiteside yuksek , belki yardimci olabilirim diye onerdim , sanirim yanlis anladin

Mesajlarının hepsi kötülemeyle dolu?

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
hızllı

_ardaa

_ardaa

Üye
suan n8 telefon ile yazıyorum bunu yaklasık 1 sattir kullanıyorum aldığıma hiç pişman değilim yavaş diyenlere yavaşlığın tarifini yapmalarını rica ediyorum

pRime.

pRime.

Üye
birader ona kalırsa sen burada android düşmanısın karşılaştırmalar kısmında android yanlısısın bu nedir ya

Saçma saçma konuşma onlar benim tarafsız yorumlarım! Sizin gibi her konuda androidi samsungu tepelere çıkartıp nokia'yı yerin dibine vurmuyorum.

----------Eklendi @ 11:45:20 ---------- Yazıldı @ 11:42:54 ----------

Emre-45

Emre-45

Üye
Anlamadığım şey N8 kullanmadan N8 yavaş nasıl diyebiliyorsunuz ? Ben 2 aydır kullanıyorum kastıgını hormedım içi hd oyunlarla dolu. Gayet hızlı biçimde oynuyorum. Klasöre 15 saniyede giriyor diyorsunuz bunu onlarca kez açıkladık. Ramde tutmadıgından bilgileri geç açılıyor.Ama shell programlarıyla anında açılıyor çünkü ram e atıyor bilgileri.Yani bunu yaparken Nokia bizi düşünmüş.
@hoss senin ne oldugunu tüm forum biliyor.Geçen ban yemiştin ne oldu cezan kalktı mı ? Millate sarmayı bırak artık kendi bölümünden (android) çok seni symbian 3 forumunda görüyorum. Nedir bu symbian düşmanlığın anlamış değilim. Biz aldık mutluyuz. Telefoncu abim var ve sağolsun istediğim cihazı alabiliyorum. Bundan önce 3GS kullanmıştım 4 e geçmek istemeyip N8 aldım. Şuan mutluyum 4 e geçmek de istemiyorum. Abim de 4 var arada bakıyorum o kadar. Android e gelince şarjı birkaç saat giden HTC lerden hiç bahsetmeyelim.Ben takıntılı adamım ekranda yanma falan görmek istemem. Wave falan hikaye. Kısaca bunu aldım kullanıyorum 2 ay oldu sanırım hiçbir şikayetım yok olsaydı değiştirirdim zaten abimin dükkanında.

Konu kapansın artık yeter bu nokia kötülemeleri. Daha dün bir konu açılmıştı bada yerinde. Yok n8 anketi var saldırın beyler uyumayın gibilerinden. Nedir bu yani ? Çocuk muyuz ? Benim babam senin babanı döver misali...

• Beğen
Tepkiler: -omer-
eaagent

eaagent

Üye
Ben kullandım. Ayrıca o anket kişiye saldırı amaçlıyldı öyle bir konu falanda yok...

Emre-45

Emre-45

Üye
Ben kullandım. Ayrıca o anket kişiye saldırı amaçlıyldı öyle bir konu falanda yok...

Olmadığına emin misin ? Dün açıldı ve şikayet ettim kapandı.Açan da galiba silver6.. gibi birşeydi.Yalan söyleyecek kadar aşağı seviyeye düşmem terbiyeni takın !

Ayrıca hoss yine ban yemiş :) 1 ay rahatız

silver021

silver021

Üye
emre-45 yazdiklarina bakip okudumda çok saçma bir takinti yapmissin kafanda. ekranin yanma olayi tüm amoled ekranlarda oluşan birşey. ayrica ekran yanmiyor sürekli ayni simgeler tabanda durdugundan ekran bir süre sonra iz yapiyor. benim ekran 7 aydir iz yapmadi tema degisikligi vede am pm saatler ayarlariyla simgelerin yerini oynatarak bunu başarabildim. ayrica nokia n8 dede yanma olusmasi muhtemel tüm amoledlerin yapisi ayni. ayni renklere nüfuz kalirsa örneğin sari bir renk duvar kagidini aylarca hic değismeden kullanirsan iz yapar o kadar. iz diorum çünkü izler belli bir süre sonra yapilan değişikliğe göre kayboluyor. n8 inin ekranina biraz hassas davran derim. madem bu kadar takintilisin yrn bigun basina ayni olay gelmesin die söylüyorum. :) ayrica burda çocuklugu yapan sizlersiniz. tabloya göre telefon değerledirmesi yapmak yanliş. neyin ne oldugunu bende biliorum avea bayimize hergün yeni çeşit telefonlar geliyor en çok nokia satiyoruz ama inanki hep alt segment tip telefon veriyoruz milletin tercihi bu yöndeyse nokianinda bu başarisinin arkasinda yatan etmen bu. satişlara bak dur ancak bir n8 yada c7 nin sorunlari yokmus gibi kusursuzmuş gibi sayip bizimkilere laf atarak bir yere varamazsiniz ayni amoledde oldugu gibi takintili arkadaşim :)

nonamex

Üye
Anlamadığım şey N8 kullanmadan N8 yavaş nasıl diyebiliyorsunuz ? Ben 2 aydır kullanıyorum kastıgını hormedım içi hd oyunlarla dolu. Gayet hızlı biçimde oynuyorum. Klasöre 15 saniyede giriyor diyorsunuz bunu onlarca kez açıkladık. Ramde tutmadıgından bilgileri geç açılıyor.Ama shell programlarıyla anında açılıyor çünkü ram e atıyor bilgileri.Yani bunu yaparken Nokia bizi düşünmüş.
@hoss senin ne oldugunu tüm forum biliyor.Geçen ban yemiştin ne oldu cezan kalktı mı ? Millate sarmayı bırak artık kendi bölümünden (android) çok seni symbian 3 forumunda görüyorum. Nedir bu symbian düşmanlığın anlamış değilim. Biz aldık mutluyuz. Telefoncu abim var ve sağolsun istediğim cihazı alabiliyorum. Bundan önce 3GS kullanmıştım 4 e geçmek istemeyip N8 aldım. Şuan mutluyum 4 e geçmek de istemiyorum. Abim de 4 var arada bakıyorum o kadar. Android e gelince şarjı birkaç saat giden HTC lerden hiç bahsetmeyelim.Ben takıntılı adamım ekranda yanma falan görmek istemem. Wave falan hikaye. Kısaca bunu aldım kullanıyorum 2 ay oldu sanırım hiçbir şikayetım yok olsaydı değiştirirdim zaten abimin dükkanında.

Konu kapansın artık yeter bu nokia kötülemeleri. Daha dün bir konu açılmıştı bada yerinde. Yok n8 anketi var saldırın beyler uyumayın gibilerinden. Nedir bu yani ? Çocuk muyuz ? Benim babam senin babanı döver misali...

Telefonun rami bomboş olunca ne oluyor anlamıyorum. Telefon mümkün olduğunca bilgiyi raminde tutmalı ki telefon hızlı çalışsın.
Ağır uygulamalar açıldığında, yani boş ram GEREKTİGİNDE boşaltsın telefon Ramini.

Çok daha iyi olur. Yoksa 150 mb boş ram durmuş ne işe yarıyor.

eaagent

eaagent

Üye
Olmadığına emin misin ? Dün açıldı ve şikayet ettim kapandı.Açan da galiba silver6.. gibi birşeydi.Yalan söyleyecek kadar aşağı seviyeye düşmem terbiyeni takın !

Ayrıca hoss yine ban yemiş :) 1 ay rahatız

hoss a şaşrmadm :D arkadaşım hergün ordaym o bölümdeyim görmedim hiç gören varsa söylesn.Terbiyeni takın falan adam gbi konuş tepemi attırma!

celatx

celatx

Üye
n8'im yok ama nokia bayisinde kullandığıma göre gerçekten hızlı ( diğer nokialara göre) her açıdan arayüz menü sensör dönüşleri oyunlar... fakat iphone ile eşit diyebilirim

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye

Saçma saçma konuşma onlar benim tarafsız yorumlarım! Sizin gibi her konuda androidi samsungu tepelere çıkartıp nokia'yı yerin dibine vurmuyorum.

----------Eklendi @ 11:45:20 ---------- Yazıldı @ 11:42:54 ----------
tarafsızlığın sadece orada mı işliyor sen yerine göre döneklik yapan biri misin yani

pRime.

pRime.

Üye
tarafsızlığın sadece orada mı işliyor sen yerine göre döneklik yapan biri misin yani

Canım benim androidli konularda android öneriyorum ben bunun neresi döneklik? Bi tane mesajımı göster öyle? Sizin gibi her konuya, en alakasız konuya bile "android al, samsung al" demiyorum.

Üst Alt