N8 kamera

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
kontrasti 2 derece yukseltnce mi dah iyi oluormus

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
kontrastı 2 derece yükselt
parlaklığı 0.5 derece yükselt
netliği yüksek yap

ben böyle kullanıyorum süper görüntüler elde ediyorum
he bide şuna dikkat et kişilerin yüzlerini flan 1 metreden falan çekerken yakın çekimi kullan gör bak kalite resmen 2 kat artıyor benim profilimde kaplumbağalarımın resimlerine bak nedemek istediğimi anlarsın parmak izlerim bile okunuyor yakın çekimdede yine aynı ayarlar hatta bende kullanıcı tanımlı olarak yakın çekim ayarlı yine yukarıdaki söylediğin oranlarla... kamera kullanıcı tanımlı olarak açılıyor...

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
ewt dedignz ayarları yaptm ancak parlaklıgı 0.5 artr dedign pozlama telafisimı ?.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
evet poz telafisi oluyor...
çektiğin fotoğrafa bağlı olarak boyutu değişiyor düz renge sahip bişeyi çekersen renk az olduğu için o fotoda hep aynı pikseller oldundan boyut düşer ama git bi çiçek bahçesini çek rengarenk oldu için fotonun içinde haddinden fazla piksel olur o yüzden yüksek boyutlu oluyor yani netliğe bi etkisi yok ikiside aynı kalitede aslında ;)
alttaki kaplumbağamın resmi

Kalite ortada....

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
Ewt bende az önce dedgnz ayyarlara göre cektm nasıl ? :)

serrrkan5561

serrrkan5561

Üye
Dostum parlaklık dediğin " pozlama " oluyor dimi.. Bide güneşli havada resim çekerken flash "otomatik" olarak seçiliyken neden çekim esnasında yanıyorki ?

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
en karşıdaki beyaz tabela bile okunabildiğine göre:oke:

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
Parlaklık pozlama oluyor ewt digeri hakkında bilgm yok :) çektgm fotografa baksan bi nasıl normalmi yani sizdede bylemi ?

----------Eklendi @ 17:22:14 ---------- Yazıldı @ 17:21:26 ----------

@Cezzbedici2 evt gercekten rahatlıkla okunuyor :oke:

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Dostum parlaklık dediğin " pozlama " oluyor dimi.. Bide güneşli havada resim çekerken flash "otomatik" olarak seçiliyken neden çekim esnasında yanıyorki ?
flash yanıyor ama şuna dikkatini çekerim karanlık bir yerde yanma şiddetiyle aydınlık yerdeki bir değil aydınlık alanda çok hafif yanıyor ;)
evet pozlama oluyor konstrasta şuna dikkat edin iki kademe dediğim iki çubuk değil yarım yarım yani bir çubuk:oke:

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
Az önceki fotoda 2 çubukda cektm :)

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
Ewt daha canlı oluyor resim :oke:

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
Ewt gece köşelerde karanlıklar oluşyr normal 1.5 da kalsın bence

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
evet o pozlama oluor bnde kontrast 2 derece arttrdim netlik yksek yaptm :pro:

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
    Konu Sahibi
hakkaten süper çekyr n8 :)

gemiadami

Üye
kontrastı 2 derece yükselt
parlaklığı 0.5 derece yükselt
netliği yüksek yap

ben böyle kullanıyorum süper görüntüler elde ediyorum
he bide şuna dikkat et kişilerin yüzlerini flan 1 metreden falan çekerken yakın çekimi kullan gör bak kalite resmen 2 kat artıyor benim profilimde kaplumbağalarımın resimlerine bak nedemek istediğimi anlarsın parmak izlerim bile okunuyor yakın çekimdede yine aynı ayarlar hatta bende kullanıcı tanımlı olarak yakın çekim ayarlı yine yukarıdaki söylediğin oranlarla... kamera kullanıcı tanımlı olarak açılıyor...

Selamlar,

Yukarıda anlattığınız ayarları A Otomatik konumundamı yoksa M Kullanıcı tanımlı konumda yapacağız.

birmot

birmot

Üye
bence 12mp hakkını ver makinanın hakkını meselesi yani opet reklamı gibi:aha:

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Selamlar,

Yukarıda anlattığınız ayarları A Otomatik konumundamı yoksa M Kullanıcı tanımlı konumda yapacağız.
M tanımlı olacak yani manuel anlamında .... kullanıcı tanımlıya gelin ayarları yapın altta varsayılan yap seçeneği var onu evet yapın artık kamera hep sizin ayarlarınızla açılır ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt