N8 kamera

• 25 Nisan 2011
  • 3794 Okunma
  • 44 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kamerayı 9mp de mi kullanmak daha iyi yoksa 12 mp de mi arkadaslar ? :hmmm

Yazan: gokturk_prensi
  2. valla fark etmez 3mp de kullanabilirsin ne için kullancaksın mesela telefonun ekranına mı koycakson yoksa pc ekranına mı ve tabi 12 mp daha fazla piksel olduğu için ayrıntı daha fazladır

3. Pc amaçlı çekim yapıyorm .

4. o zaman bırak 12 mpde kalsın hatta daha fazla ayrıntı istersen mod atarsın az da olsa ayrıntı artıyor

suat1111 bunu beğendi.
  5. peki o modu silebiyormuyuz sonra ?

6. tabi ki aslında ben programını buldum ama bir türlü yüklenmedi onun için upload etmedim

suat1111 bunu beğendi.
  7. 12mp yeter bence

8. 12 iyidir ;)

9. 12 varken 9 un adı bile geçmemesi lazım:ehe

10. aslnda sunu farkettinz mi bilmiorum ama 9 mpde cektginizde galerde bakarken tam ekranda gosterior resmi ama 12 mp de cekersen galerde yanlari biraz siyah yani tam ekran degil :)

11. ewt bnde onun içn sormştm :)

12. 12 mp daha iydiir ekran biraz daha kalin olsaydi bu sfer 12 mple cekilen fotograf tam ekran olurdu galeride :evet:

13. peki kamera ayarları nasl olması grek ?

14. N8'in 12MP fotoğrafları 4:3 oranına sahip.

9 MP fotoğraflar ise 16:9 oranında fotoğraf çeker.

12MP fotoğraflar 4000×3000 piksel, 9MP ise 4000 x 2248 boyutlarındadır.

Fotoğrafların ekrana tam olarak sığmasının / sığmamasının temel sebebi bu olabilir :)

15. ewt bunu dzeltme imkanmzda yok artk umudu yni gncelleştirmelere baglylm :)

16. evt hemserim o yzden :oke:

17. dostum imkansız birşey o widescreen da öyle birşey yapamazsın arkadaşın dediği gibi 4:3 formatında olduğundan görüntü büyük geliyor ondan yanları siyah mesela ben masaüstü kağıdı yapcağım zaman pc ye 9mp de çekiyorum çünkü widescreen a tam oturuyor

18. peki bır belli bir ayarnz warmı kamerada ?

19. hayr normal kendi ayarlarinda birak :pro:

20. ewt baska br formdada kontrastı 2derece ykseltn faln dyodu da. :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/09/2018 - 12:49