n8 e ve nokıa ya bendende veda

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
borasezer

borasezer

Üye
    Konu Sahibi
ekleme yaptığın açıklama olayı bitirmiş yaa :d::d::d:

borasezer

borasezer

Üye
    Konu Sahibi
Evet arkaslar iPhone 4 kullanalı tam 1 ay oldu ve Nokia n8 den sonraki izlenimlerimi paylaşmak istedim sizlerle
iPhone güzel yanları
1 rahatça msn Facebook ve Google hiç sıkıntı vermeden girebiliyorum
2-Ekran çözünürlüğü ve dokunmatigi çok güzel ve ekranı sag sola ve dik konuma alabiliyor
3-şarjı biraz fazla gidiyor n8 den ve şarjı biterkende doldururkende %100 den %0 a kadar butun rakamlari gösteriyor
4-Wifi yi az buluyor ama bağlaninca çok uzaklardan bağlı kalıyor
5-uygulama daha fazla ve kaliteli oyunlar ve uygulamalar var
6-İPhone menüler arasında gezinme ve uygulama açma ve kapamada daha hızlı
Nokia n8 ise
1- hafıza kartı olması artı bir özellik
2-ucretsiz navigasyonu var
3-şarj girişi daha kolay
4- fm vericisi var
5- kamera ve flaşı ama iphoneninde hiç altta kaliryaniyok
6-USB bağlanması ve hdmi bağlantısı
Bunlar benim ufak tefek gözlemlerim iPhone 4 ile Nokia n8 arasında merak ettiginiz bisey olursa cevaplamaya çalışırım iPhonenin özellikleri benim acımdan daha iyi ve çok memnunum telefondan hep nokiyadan şaşma felsefesiyle hep nokiyadan kullanmıştım ama şimdi iyi iPhone 4 almisim diyorum . Hepinize iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: mesut1979 ve Cezzbedici3

nonamex

Üye
N8, E7, 5800 , 5530 , 5230 Elimden geçen Nokia akıllı telefonları..

Hepsinin ortak bir sorunu var, telefonlar bariz geç tepki veriyor. Nedense Nokia bunun üzerine hiç gitmiyor. Şu Symbian'i dokunmatik telefonlar için doğru düzgün bir uyarlayamadılar gitti.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
bende 4-5 sene sonra alıcam iPhone ama sana sorucaklarım var

N8'i azda olsa özlüyormusun?

iPhone'den memnunsun ama keşke n8'ide satmasaydım onuda kullansaydım diyormusun?

jb olayını biliyormusun telefona uyguladınmı bana kısaca anlatırmısın bizim sertifika yada hack olayının bi benzerimi neler gerekli azıcık bahsedersen sevinirim

türkiyedenmi aldın smfree demişsin
şunu çok merak ediyorum biraz garip kaçabilir ama bu benim için çok önemli ve biliyorum bu konuda hassas olan çok kişi var
n8'de ekranın kenarlarındaki kasa birleşim yerine ve bilirsin işte arka tarafında falan toz kaçacak aralıklar var ve tozlar sıkıştımmı çıkmıyor insanı sinir ediyor kötü bir görüntüsü var iPhone böyle toz kaçacak boşluklar varmı yada toz sıkıştımmı çıkmayacak sinir bozucu üretim boşlukları?

----------Eklendi @ 22:56:13 ---------- Yazıldı @ 22:54:50 ----------

N8, E7, 5800 , 5530 , 5230 Elimden geçen Nokia akıllı telefonları..

Hepsinin ortak bir sorunu var, telefonlar bariz geç tepki veriyor. Nedense Nokia bunun üzerine hiç gitmiyor. Şu Symbian'i dokunmatik telefonlar için doğru düzgün bir uyarlayamadılar gitti.
nokianın geleneksel kültürüdür bu symbian kasmazsa kompleks yapar depresyona girer telefon
aynen haa dikkatimi çekti normal nokia telefonlar hız canavarı gibi takır takır sıfır sorun çalışıyorlar
bu hataların tamamı akıllı telefonlarda oluyor :hmmm

ama olsun ben sorunlarıyla bile seviyorum N8'imi:sarıl::op:

----------Eklendi @ 22:57:24 ---------- Yazıldı @ 22:56:13 ----------

:salincak:
yeniden çocuk olmak...
:D

----------Eklendi @ 23:01:14 ---------- Yazıldı @ 22:57:24 ----------

georgia fontumla ilk esaslı mesajımı buraya yazdım vatana millete hayırlı uğurlu olsun :eller:
:kop:

mesut1979

Üye
slm,bundan evvel ki mesajimdada yazdigim gibi ikisinin n8 ve iphone4 arasinda dünya kadar fark var aslinda bende bir numarali iphone düsmaniydim ama 2 hafta evvel elime alip 1,5 saat kurcaladiktan sonra tamamiyle fikrim degisti eger suan 300 euro civarlarinda elden düsme bulsam hemen alacan ama yok baya pahali,iphone ile internette gezdim duraklama yok bekleme yok ,birde benim c7 ile opreayla girdim internete resmen yavasliligi ruhumu sikti su bir gercekki iphone istedigi parayi hakediyor.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
evet sana katılıyorum iphone parasını sonuna kadar hakediyor ha gerçi türkiyede hakkaten kazık fiyattan satılıyor o ayrı.
Bir telefona o parayı vermem diyen bazıları iphonenin sadece bir telefon olmadığını unutuyorlar şuna medya canavarı ddsek da doru olur N8 de arkasından geliyor anna ile N8 iphone kadar olmassada adından yine baya söz ettirecek

synergy11

synergy11

Üye
güle güle..

mesut1979

Üye
evet sana katılıyorum iphone parasını sonuna kadar hakediyor ha gerçi türkiyede hakkaten kazık fiyattan satılıyor o ayrı.
Bir telefona o parayı vermem diyen bazıları iphonenin sadece bir telefon olmadığını unutuyorlar şuna medya canavarı ddsek da doru olur N8 de arkasından geliyor anna ile N8 iphone kadar olmassada adından yine baya söz ettirecek

slm,suan türkiyede yeni iphone4 fiyati nekadar almanyada 600 euro yani 1200 tl ediyor.

Uruloki

Uruloki

Üye
ablam beyazını kontratlı olarak 800 ya almış almanyadan

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
türkiyenin en iyi elektronik marketinin fiyatı (herşeyimi %90 buradan alırım N8'ide burdan aldım iPhone alacağım zaman yine buradan alacağım...

zgr_techno

Üye
Insanlar farkli farkli.

Kimisi sarisindan hoslanir, kimisi esmerden.. Kimisi manken gibi esi olsun ister, kimisi mutevazi cok dikkat cekmeyecek birisini.
Kimisi atilan tokata yumrukla cevap verir, kimisi yuzunun diger tarafini doner tokatlayana.. Kimisi dogustan zeki, saglam vucutlu, beceriklidir, kimisi geri zekali, sakat, beceriksizdir...

Kimisi siddetle tepki verir, kimisi eylemsizlikle.. Kimisi inanclidir, imanlidir, kimisi inancsiz, imansiz.

Kimisi kiskanctir, hep bana der, kimisi comerttir, paylasir.. Kimisi dogustan zengindir, kimisi dogustan fakirdir. Kimisi sonradan zengindir, kimisi sonradan fakirdir.

Insanlar farkli farkli...

Kimisi binlerce kitap okur, onlarca yazar, kimisi okuma yazma bilmez, yazilanlari da baskalarindan duyar.
Kimisi okudugunu oldugu gibi aktarir, kimisi okudugunu carpitarak aktarir.
Kimisi bilmedigi icin cahilliginden kavramlarin anlamlarini yanlis bilir, kimisi bile bile kavramlarin anlamlarini carpitir.
Kimisi acikta para gordu mu kendi evinin icinde bile olsa caktirmadan alir cebine atar, kimisi para varmis yokmus umursamaz isine bakar.
Kimisi ayip olmasin diye basini eger yurur, kimisi adamlik budur der gogsunu gere gere yurur.

Kimisi zengin koca, zengin kari bulup yan gelip yatmak, asalaklik pesindedir, kimisi toplumda saygin bir birey olmanin pesinde.

Kimisi felsefe yapar, kimisi felsefe yapma !!!..... der...

Kimisi dogruyu da bilir yanlisi da ama yanlisi secer, kimisi dogruyu.

Kimisi yanlisi, dogruyu ayirdedemez.

Kimimiz icin hava ve su bedava olmalidir, kimimiz icin kazanc kapisi..

Kimimiz Allah'in ayetlerinden birisini inkar etmis sayilmak icin inkari sozle soylemek gerektigine inaniriz, kimimiz sozle inkar edilmese de uygulamada inkar etmenin yeterli olduguna inaniriz.

Kimimiz domuz eti yemez, kimimiz yemem der yer, kimimiz gostere gostere yer.

Kimimiz icin kutsal diye birsey yoktur, kimimiz inin kutsal diye birsey yoktur diyen yok olmalidir, kimimiz icin kutsal olsa da olur olmasa da...

Kimimiz zor para kazanir. Buna ragmen parasinin kiymetini bilmez. Kimimiz kolay para kazanir, parasinin kiymetini bilir.

Kimimiz para kazanamaz, kazananlardan beslenir. Kimimiz onu da beceremez acliktan olur.

Kimimiz icin baskalarinin bir onemi vardir, kimimiz icin baskalarinin bir onemi yoktur.

Kimimiz baskalarinin imrendigi seylere sahiptir ama kendi istedigi seye birturlu sahip olamaz, kimimiz baskalarinin umursamadigi, onemsemedigi seylere sahiptir ancak sahip oldugu istedigi seydir.

Kimimiz icin bir son vardir, kimimiz icin bir son yoktur.

Konuya baglamak olsun maksat :)

Kimimiz icin Iphone 4'tur, kimimiz icin Nokia N8.

Insanlar farkli farkli...

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Kimimiz içinde n8+iphone'dur ;)

özgür babaaaaaa saygılarrrrr babaaaaaa büyüksüüüün:bigstar:

----------Eklendi @ 18:20:31 ---------- Yazıldı @ 18:19:26 ----------

sana zamanında yaptığım ileri geri yorumların her biri için özür diliyorum.. çünkü kimisi yaptığı için özür dilemeyi küçüklük olarak görür kimisi özür dilemeyi medeni-yerinde olması gereken bir algı olarak görür .....:bigstar:

borasezer

borasezer

Üye
    Konu Sahibi
bende 4-5 sene sonra alıcam iPhone ama sana sorucaklarım var

N8'i azda olsa özlüyormusun?

iPhone'den memnunsun ama keşke n8'ide satmasaydım onuda kullansaydım diyormusun?

jb olayını biliyormusun telefona uyguladınmı bana kısaca anlatırmısın bizim sertifika yada hack olayının bi benzerimi neler gerekli azıcık bahsedersen sevinirim

türkiyedenmi aldın smfree demişsin
şunu çok merak ediyorum biraz garip kaçabilir ama bu benim için çok önemli ve biliyorum bu konuda hassas olan çok kişi var
n8'de ekranın kenarlarındaki kasa birleşim yerine ve bilirsin işte arka tarafında falan toz kaçacak aralıklar var ve tozlar sıkıştımmı çıkmıyor insanı sinir ediyor kötü bir görüntüsü var iPhone böyle toz kaçacak boşluklar varmı yada toz sıkıştımmı çıkmayacak sinir bozucu üretim boşlukları?

----------Eklendi @ 22:56:13 ---------- Yazıldı @ 22:54:50 ----------

nokianın geleneksel kültürüdür bu symbian kasmazsa kompleks yapar depresyona girer telefon
aynen haa dikkatimi çekti normal nokia telefonlar hız canavarı gibi takır takır sıfır sorun çalışıyorlar
bu hataların tamamı akıllı telefonlarda oluyor :hmmm

ama olsun ben sorunlarıyla bile seviyorum N8'imi:sarıl::op:

----------Eklendi @ 22:57:24 ---------- Yazıldı @ 22:56:13 ----------

:salincak:
yeniden çocuk olmak...
:D

----------Eklendi @ 23:01:14 ---------- Yazıldı @ 22:57:24 ----------

georgia fontumla ilk esaslı mesajımı buraya yazdım vatana millete hayırlı uğurlu olsun :eller:
:kop:
sorularına cevap vereyim
n8 imi hiç özlemiyorum
iphone 4 ten çok memnunum keşke daha önce alma fırsatım olsaymış ve n8 iyiki satmışım ve 800 tl ye satana kadar ne çektim:off:
iphone larda jb olayı basit jb yapınca ücretli bütün programları bedava indiriyorsun ama ben jb yapmadım yapmakta istemem
telefonu ankaradan aldım yurtdışı cihaz açılmamış jelatinli 1300 tl aldım bütün hatlara kilitsiz çalışıyor
1150 tl ye kadar satıyorlar simfree açılmamış kutu yani kilitsiz cihazda zaten türkce menü desteğide var

weyysel

weyysel

Üye
öncelikle hayırlı olsun 3g yi kullanmak için wifi lazım ayrıca karşı taraf ta wifili olmasılazım ve aypon olması lazım bir resim çektin arkadaşın istedi senden ama benim telde blutut varama sadece ses cihazlarını buluyor sevdiğin müziği zilsesi yapmak istiyon odane desteklemiyor ve sorarım size 2000 tl verecem bunları yapmayacak ha prosu varmış oda garanti dışı ettiriyor eeee ne yapcaz en iyi tel nokia kim nederse desin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt