n73 mesaj sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nis1903

nis1903

Üye
    Konu Sahibi
n73 mesaj sorunu
mesajlarımı tel hafızasında saklıyorum.klasörde yaklaşık 3500 mesaj var.ayrıca aveanın mmsli hava durumu mesajlarını alıyodum.son 4-5 gündür mesajın geliceği zaman "hafıza dolu mmsi almak için yer yok bazı uygulamaları kapatın" tarzında bi hata mesajı alıyodum.böyle olunca mesaj gelmio ve her saat başı bu uyarı gelio.bu sabahta mesajlara cevap verirken bu tarz bi sorun çıkmaya başladı.mesaj gelince bazen uygulama kapatılacak deyip kapatıyo.bazen mesaj ekrandayken cevapla diyince kapatıyo.şimdi ise "hafıza dolu" ve "mesaj:özellikler desteklenmiyor" diye hata veriyo.telefona format atıcam ama content copier'e güvenmiyorum açıkçası, daha önceden dilimi yaktığı için.sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim..mesajları hafıza kartına taşısam bu sorun çözülebilir mi?
edit:tel hafızasında 25mb kadar boş yer var dolu falan değil yani

teşekkürler cevaplarınız için

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Dostum telefon hafızasında boş yer olabilir ama mesajlar için ayrılan bölüm dolmuş...Tavsiyem gereksiz mesajları bulup sil...Ama eğer hepsi gerekli diyorsan mesajları PC ye depola veya hafıza kartına taşı...Sorunun düzelmesi dileğiyle...:oke:

nis1903

nis1903

Üye
    Konu Sahibi
Dostum telefon hafızasında boş yer olabilir ama mesajlar için ayrılan bölüm dolmuş...Tavsiyem gereksiz mesajları bulup sil...Ama eğer hepsi gerekli diyorsan mesajları PC ye depola veya hafıza kartına taşı...Sorunun düzelmesi dileğiyle...:oke:

RAM hakkında ve Altta çalışan programlar

Temel Bilgiler
Telefonda cihaz hafızası (C:/) Hafıza kartı(E:/) vardır.
Bir de uygulamaları (appdllexemdl) açabilmek için bir hafızaya ihtiyaç duyar. Bu hafızaya RAM denir. RAM üzerinden geçen elektrik akımı kesildiği anda herşey silinir.
Bazen (genelde ngage oyunlarında) hafıza dolu uyarısını alırsınız bunun sebebi hafıza kartı ve cihaz hafızası değil aksine RAM dır.
Bu disk hiçbir file manager'le disk olarak göremezsiniz(belki biraz olsun bilenler D:/ diski de RAM değil mi diye soracak evet RAM dır fakat bu disk kamera kaydı mesajlar için geçici yer kopyala yapıştır vs. içindir)

böyle bişey okudum biraz önce.bunla alakalı bi sorun olabilir mi?bikaç kez mesajları silmiştimde sorun daha sonra tekrarlıyo net bi çözüm değil

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Tama da dostum yeni mesajlar geldikçe telefonun kapasitesi yine dolacaktır...Dolayısıyla aynı sorunu tekrar vermesi gayet doğal...

nis1903

nis1903

Üye
    Konu Sahibi
Tama da dostum yeni mesajlar geldikçe telefonun kapasitesi yine dolacaktır...Dolayısıyla aynı sorunu tekrar vermesi gayet doğal...

yaklaşık 300 mesaj falan sildikten sonra gelen 5-6 mesajda bu hatayı vermesi sorun oldu.o 300mesajla 250küsür kb azaltmıştı tel hafızasından o gelen 6 mesajda ne kadar yer tutabilir ki

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Dostum ozaman yapman gereken birşey kaldı...Mesaj ayarlarına gir orada kullanılan hafızayı hafıza kartı yap...Karşına "mesajlar hafıza kartına taşınsın mı?" diye bir uyarı gelecek evet de, mesajların taşınmasını bekle...Kolay gelsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...