N-gage hakkında kurulum, yardım, hatalar vs hersey

Sponsorlu Bağlantılar

mstf_l

mstf_l

Üye
    Konu Sahibi
N-gage hakkında kurulum, yardım, hatalar vs hersey
Arkadaslar bu konuda elimden geldigince n gage in nasıl kurulacagı oyunları, saveleri konusunda yardımcı olacagım

Once n gage hakkında bilmeyenler icin yardımcı olalım. N gage nokia nın cıkardıgı bir el konsolu-telefon karısımı cihazdır. Daha sonra bu tutulunca nokia n-gage 2.0 ı cıkarmıs ve bunu sadece n95 n96 n82 gibi belli baslı telefonlara dahil etmistir. Ancak bu telefonlarda oyunların satın almadan ancak c.racklenerek oynanabilmektedir. Bu iste epey bir mesakkatlidir ama deger yinede sonuc olarak. Bu konuyuda hem hem bilmeyenler ogrensin hem hata yapanlar sorsun ben de dahil olmak uzere herkes cevaplayabilsin diye actım. Bu konuda hem diger telefonlara n gage kurmayı hemde oyunları c.racklemeyi yapacagız.

- Oncelikle n gage kuracaksanız format atmanız gerekebilir. Duzgun calısması icin her telefonda farklı islemler var. Playcommon.mbm, private atılacak klasor icerigi gibi. format atmaktan cekinmeyin garanti veririm deger ugrasmaya.
Oncelikle telefonumuzu bu konulardan birinden (tavsiyem birincisidir) hackliyoruz.

http://www.maxicep.com/symbian-s60v...kadar-kolay-ve-pratik-olur-buyrun-554048.html

http://www.maxicep.com/symbian-3-si...ari-hackleme-anna-s-3-s60v5-s60v3-547684.html-

-Telefonumuza rompathcer ı kurunca open4all patch inin acık olduguna emin oluyoruz.

-Bu dosyayı indirin ve kuruluma baslayalım.

-Paketteki n gage installer dosyasını kuruyoruz.

-10202be9 dosyasının icerigini x-plore turevi bir dosya yoneticisi ile c/private klasorundeki aynı isimli klasore atıyoruz. Üstune yazılsın mı gibi bir soru sorarsa evet diyoruz.

-Yine paketteki playcommon.rar ın icindeki dosyayı c:resource/apps klasorune atıyoruz.

-En son oyunların trial olmaması icin n-gage fixes dosyasını kuruyoruz. Bu ana kadar n gage i hic acmamıs olmanız gerekiyor.

-Sonra telefonumuzu acıp kapatıyoruz ve acılınca hafıza kartımızda -gage adlı bir dosya olusturuyor ve n gage oyunumuzu buraya tasıyoruz.

-Daha sonra n gage i acıyoruz ve kurup oynuyoruz.

Buraya kadar olan kısmını yaptınız ama hala oynayamıyorsanız sorun alabilirsiniz diye sık karsılasılan hataları buraya koydum.:oke:

N gage teki sık karsılasılan hatalar

=>KERN EXEC hatası
-oyundan cıkıp tekrar girmeyi deneyin.
-rompatcher dan open4all acıksa bu hatayı verebilir. Yamayı kapatıp tekrar deneyin.
-Bu da ise yaramzsa Smart Office i kurun bazen duzeliyor(ismi ilginc gelse de:hmmm) smart office i buradan indirebilirsiniz.

=>ERROR UNABLE START hatası

Bazen Ram doldugundan oyunlar bir an atıp hata verebilir ama korkmayın.N-gage programından cıkın sorun düzelicektir... Yada arkaplanda calısan uygulamaları kapatın

=>oyun oynarken telefonun takılması
ve hic tepki vermemesi
Genelde RAM doldugu icin olur genelde. Cozum bataryayı sokun.Baska caresi yok zaten

=>Tuslar duzgun calısmıyor.

-oyunun ayarlarından tusları kendinize gore ayrlayın veya hala olmuyorsa su paylastıgım uygulamayı deneyin.
http://www.maxicep.com/s60-3rd-sistem-araclari/virtualkey-v1-00-a-531215.html

=>Unable to start game (Error 805306377 ) hatası

-Kurulumda hata yapmıs olmanız mumkundur. Tekrar kurulum yapın (tavsiyem formatlayıp kurun)
-olmazsa baska bir kurulum deneyin.

=>Close Some Applications And Retry Starting The Game
-Ram yetersiligindendir. Birkac uygulamayı kapatın olmazsa telefonu kapatıp acın.

=> N gage fixes ı kurmanıza ragmen oyunun trial olması
oyun binPDA c.rackli olmalıdır. BinPDA tarafında c.racklenmis oyunları deneyin.

=>oyun acılırken telefonun devamlı reset atması(ozellikle joystick ısıgı yanıyorsa)

-Telefonun dilini degistirin ve takrar deneyin.

-Yine olmuyorsa tekrar kurulum yapın.

N gage oyunlarının save dosyalarını almak

n gage 2.0 ın oyunlarının save klasorleridir. Once C:\private \20007b39 klasorune gelin ve istediginiz oyunun klasorunu alın.

2000AFE4 - Brothers in Arms
2000AFBA - Pro Series Golf
2000B4B2 - Midnight Pool
2000AFC0 - Bounce
2000AFC4 - Reset Generation
2000AFC3 - Jadestone Dirk Dagger And The Fallen idol
2000afe3 - Asphalt 3: Street Rules™
2000afe5 - Block Breaker Deluxe
2000b4b3 - Brain Challenge™
2000afd9 - World Series of Poker® Pro Challenge
2000afde - Sims 2 Pets
2000afb9 - System Rush: Evolution
2000afbb - Space Impact Kappa Base
2000afbc - Hooked On: Creatures of the Deep
2000afbd - Snakes Subsonic
2000afbe - Mile High Pinball
2000afda - EA FIFA 08
2000afdb - Tetris®

N gage oyunlarını da bu adresten indirebilirsiniz.

Konu simdilik bu kadar ama daha da genisletecegim. sizde sorunlarınızı buraya yazarsanız hem cozum bulmanız kolay olur hemde baskalarıda yararlanır. Konu herkesindir kimse cevap vermekte cekinmesin herkes bildigini soylesim hep beraber genisletelim.
:oke:

• Beğen
Tepkiler: skader, frk uzn ve Symbianist

chakal58

chakal58

Üye
BinPDA harici oyunları oynayamak için bir yöntem yazarsanız memnun olurum. Bazı güzel oyunları oynayamıyoruz.

mstf_l

mstf_l

Üye
    Konu Sahibi
butun oyunların zaten binpda cra.ck i vardır verdigim linkte mevcut :oke:

xinanux

Üye
güzel paylaşım teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mstf_l
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
emeğin için sağol

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
Eline, emeğine sağlık mustafa kardeş baya uğraşmışsın.

• Beğen
aydoğdu43

aydoğdu43

Üye
Arkadaşlar ben de konuyu kendimce özetlemek istiyorum. N-gage ile ben de çok uğraştım o yüzden bu konuyu merak edenleri anlarım :)
Yukarıdaki anlatım güzel. Ama çok ayrıntılık.bazılarına karışık gelebilir. Ben sadelestiriyorum:

MADDE 1:
Telefonunuzun ha'ckli olması gerekiyor en önemlisi bu. Bunun için gerekli linkler yukarda var.

MADDE 2:
verdiğim bu linkteki n-gage.sisx
uygulamasını indirin. telefondan
indirebilirsiniz yada bilgisayara
indirip kart okuyucu/kablo/
bluetooth yardımıyla telefona atın.
telefonunuza kurun

MADDE 3:
bilgisayarda yada X-plore gibi bir
dosya yöneticisi ile hafıza kartınızın
içinde n-gage adında bir klasör
oluşturun

MADDE 4:
En Yukarıdaki oyunları indireceğiniz linki tıklayıp 31 tane ngage oyunundan istediğinizi indirin. Hafıza kartınızdaki n-gage klasörüne atın.

MADDE 5:
Telefonunuzda ngage uygulamasını açın ve orda resimleri silik görünen oyunlara tıklayıp kurulumu tamamlayın
Güle güle oynayın ;)

• Beğen

frht77

Üye
n-gage programını kuruyorum deniyorum. (önce temel paketi yükleyin diyor)tel:n79 allah aşkına yardım edin 4aydır bunla ugrasiyorum.lütfennn

• Beğen
mstf_l

mstf_l

Üye
    Konu Sahibi
n-gage programını kuruyorum deniyorum. (önce temel paketi yükleyin diyor)tel:n79 allah aşkına yardım edin 4aydır bunla ugrasiyorum.lütfennn

N79 da n gage zaten kurulu sadece verdigim siteden oyunları indir kur sonra n gage fixes ı kur

frk uzn

frk uzn

Üye
al kardeş ngage programı + fixes dosyası

+5 tane calışan oyun

hacklı olması lazım
yuklerken yamalar felan acık olsun rom patcherden oynarken herzaman open4lll kapatkı hata vermesın

• Beğen
frk uzn

frk uzn

Üye
bu arada mustafa kardeş arkadaş haklı ngage programında hata alanlar nasıl calıştırcaklar ? ıstersen uplaya bılırım

• Beğen

frht77

Üye
tele format attım hack olayınıda hallettim ilk sayfada verilen n gage dosyasindakı programı kurmaya calısıyorum ama dosya bozuk dıyor tel n79.

• Beğen

xinanux

Üye
tele format attım hack olayınıda hallettim ilk sayfada verilen n gage dosyasindakı programı kurmaya calısıyorum ama dosya bozuk dıyor tel n79.

yanlış bir install server.exe atmışsınız muhtemelen c:\sys\bin klasörüne onu silip uygun olanı atarsanız dosya bozuk hatası vermez.

• Beğen

55lim

Üye
olmadı kardeşim bozuk dosya diyor kurulumda

• Beğen
mstf_l

mstf_l

Üye
    Konu Sahibi

olmadı kardeşim bozuk dosya diyor kurulumda

Dosya bozuk demesinin sebebi xplore ile .rar dan cıkarmanız su verdigim linkteki winrar ı kullanın
xplore yuksek boyutlu .rar ları cıkarırken sorun cıkarır.
www.maxicep.com/s60-3rd-sistem-arac...s60v3-s60v5-symbianos9-x-unsigned-368498.html

frht77

Üye
winrar falan filan ben bittim ya.bi oyun kuralım dedik onu ac bunu yukle ne zor işmis bu.sonuç bu programda tırt cıktı.dosyayı acıyorum icindeki 0kb cıkıyo

• Beğen
aydoğdu43

aydoğdu43

Üye
daha olmadı google 'a yaz "n-gage.sisx indir download" falan. Gelen sayfalara rasgele dal bulduğunu indir dene.ben öyle yaptım ;)

• Beğen

frht77

Üye
eyvallah aydogdu denicem ama senin indirdigin linki bana ateşlesen daha bi makbule gececek.harbi bu olaya acayip bilendim.inş.halledecem

• Beğen
frk uzn

frk uzn

Üye
eyvallah aydogdu denicem ama senin indirdigin linki bana ateşlesen daha bi makbule gececek.harbi bu olaya acayip bilendim.inş.halledecem
kardeş benım telde n79 sana denedıgım ngage emulatoruyle 5 calısan oyun attım gormedın heralde yıne atıyorum

ne aradıgını soylersen yardımcı olurum n79 kullanıcısı olarak

• Beğen