MT Manager 2 v2.4.4 build 17121900 (Yeni .apk Türkçeleştirme Uygulaması)

Sponsorlu Bağlantılar

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
MT Manager 2 v2.4.4 build 17121900 (Yeni .apk Türkçeleştirme Uygulaması)

Resmi sitesinin linki:

Gerekli Android Sürümü: 4.0
Sözlük Kullanımı için Wi-Fi veya Data internet bağlantısı + (Bazı Özellikleri için Root)

Arkadaşlar merhaba. Bugün size yepyeni bir program tanıtacam.
Daha önce ApkEditor 1.90 kullananlar bilirler. Malumunuz, daha önce android cihazlarda ApkEditor 1.90 kullananlar, lollipop güncellemesinden dolayı artık cep telefonunda pek çeviri yapamaz oldu. Nedeni de bu apkeditor v1.90'ın sadece kitkat destekli uygulamaları açabilmesi ve lollipop için güncellenen uygulamaları da kendisini güncellemediğinden açabilme yeteneğini yitirmesidir.

Bu program yenidir ve öyle bir sorunu yok. Artık istediğiniz apk dosyasını açıp düzenleyebilirsiniz. Size yavaş yavaş ve tane tane programı anlayabildiğim kadarıyla anlatmaya çalışacam.

Şimdi Uygulamanın öneminden ve Program türkçeleştirmede kullanılmasından dolayı konuyu Türkçe programlar bölümüne açtım. Sanırım sakıncası yoktur. Her ne kadar bu program (MT Manager 2) türkçe olmasada amacı bellidir.

"MT Manager 2" yapılan çevirileri sözlüğe kaydedip daha sonra bu sözlüğü kullanabilme desteğine sahiptir. Amma sözlüğü de kullanabilmek için bu uygulama ile çalışırken telefonun wifi veya data internetinin açık olması lazım. her ne kadar kaydedilen sözlük dosyası telefonda "MT2" isimli bir klasöre kaydediliyor olsada yinede İnternet + bir seferliğine mahsus bu uygulamayı ilk açılışta üyelik girişi yapmak lazım. (Üyelik girişi, sözlüğü kullanabilmeniz için gerekir.) Bu unsurları uygulamayı kullanırken unutmayın. Uygulamanın bazı özellikleri için ayrıca Root olsa iyi olur. Ama root olmasada yine kolayca kullanabilirsiniz.

Öncelikle Bu program ile neler yapabiliriz ve bu programın özellikleri nelerdir kısaca anlatayım:
Özellikler:

- Root işlemleri
- Toplu işlemler (sil, kopyala, yapıştır, yeniden adlandır)
- Hızlı yeniden adlandırma
- Farklı seçim türleri
- Yer imi desteği
- Sağ tuş ile düzenlem
- Bağlantı oluşturma
- Resim görüntüleme
- .Dex Çevirisi yapabilme
- .Dex editörü
- ARSC editörü
- .xml çevirisi yapabilme desteği

- ZIP Arşivleyici
- Sıkıştırma seviyesi seçebilme
- Uzaktan kontrol
- kaynaklardan/renlerden renk seçebilme
- APK optimize
- APK imzalama
- Manifest.MF açma
- otg desteği
- Çevrimiçi Baidu çevirisi
- 25 dilde çevirmen
- Sağlama toplamı karşılaştırma
- Arkaplan işlemleri
- DEX sözdizimi vurgulama
- DEX metin editörü yapılandırma
- DEX editöründe arama
- Araç ipuçları
- Uygulama Klonlama
- çeviri yaparken orjinal metin veya çevirisi yapılan kelime/metni arama desteği.

What's New:

First released on the Play Store.

Yeni sürümü, eski sürümün üzerine kurabilirsiniz. Ama temiz bir kurulum için eskisini kaldırıp yenisini kurmanız tavsiye edilir.
Kurulumdan sonra giriş yapmakta zorlananlar, ayarlar bölümündeki "Not logged" yazan uyarı yazısını tıklayıp oturum açabilirler. Örnek resim aşağıdadır.

Uygulamanın Kullanımı (Resimli Anlatım. Her bir açıklama, hemen alttaki resim için yapılmıştır)
Hemen alttaki Spoiler Bağlantısını Tıklayarak Resimli Anlatımı Görüntüleyebilirsiniz.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675, efsane-1180, HsnCnKly ve 18 diğerleri

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
atakanokur

atakanokur

Üye
Konuya emek verilmiş, teşekkürler.

musleysa

musleysa

Üye
teşekkürler

'Şeref'

Emekli Yönetici
Eline sağlık guzel anlatım.. paylaşım için teşekkürler.:oke:

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Bu program Türkçe olmazmı arkadaşlar

yurtiçi kargo ile gönderildi

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Anlatım için teşekkürler

cepadresim

cepadresim

Üye
Teşekkürler. yanlız çeviride söxlüğe kayıtta error hatası alıyorum acemiliğim dende kaynaklanır ola bilir

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Güzel çalışma olmuş, ellerin sağlık..

Kolay gelsin...

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık guzel anlatım.. paylaşım için teşekkürler.:oke:

:rica:

Bu program Türkçe olmazmı arkadaşlar

Şimdilik olmaz. çünkü editlemeden sonra hata veriyor. En azından ben yapamadım diyebilirim. :ehe
Anlatım için teşekkürler

:rica:
Teşekkürler. yanlız çeviride söxlüğe kayıtta error hatası alıyorum acemiliğim dende kaynaklanır ola bilir

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

üye olup, giriş yaptın mı? Çünkü root izni verip üyelik ile giriş yaptıktan sonra çevirileri yaptıktan sonra sözlüğe kaydetme aktif hale geliyor.

Eğer ilk paylaştığım sürümü yüklemişseniz, onu kaldırıp şu andaki eklentiden yenisini indirip kurun ve tekrar denermisiniz
Güzel çalışma olmuş, ellerin sağlık..

Kolay gelsin...

Teşekkürler usta, sayenizde öğreniyoruz.
Nede olsa ilk öğretmenlerimizdensiniz. Ve sayenizde burda çok şey öğrendiğimize inanıyorum, öğrenmeye de devam durmak yok.:gul: Yararlı olabiliyorsam ne mutlu bana.

• Beğen
Tepkiler: AKDELİKAN ve 'Şeref'
AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
MTG Manageri Türkçeleştirdikten sonra hata verdiğinden bahsetmişsin ya, peki bu sitesine üye olmadan öncemi sonramı oldu? Sözlük eklemeyi üye olduktan sonra aktifleştiriyorsa, belki TR yapmayı da üyelikten sonra hata vermeyebilir diye düşünüyorum. Belki ve belki...

Galaxilerarası cihazımdan Tapatalk4 ile gönderildi...

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
MTG Manageri Türkçeleştirdikten sonra hata verdiğinden bahsetmişsin ya, peki bu sitesine üye olmadan öncemi sonramı oldu? Sözlük eklemeyi üye olduktan sonra aktifleştiriyorsa, belki TR yapmayı da üyelikten sonra hata vermeyebilir diye düşünüyorum. Belki ve belki...

Galaxilerarası cihazımdan Tapatalk4 ile gönderildi...

üye olmadan önce çevirince hata verdiğini net hatırlıyorum. Ama üye olduktan sonra denedim desem yalan olur.
Onu da denerim. :D Yerse süper olur.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Bilgisayarda Türkçe olabilir diğer apk Türkçeleştirme programları yapabilir

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarda Türkçe olabilir diğer apk Türkçeleştirme programları yapabilir

Bilgisayarda multitools ile ayıklarken hata veriyor. kendi programı ile de, üye olduktan sonra denedim az önce çeviriden sonra yükleniyor, ama açılmıyor malesef. Bu programın çevirisi için benden daha tecrübeli arkadaşlar da el atıp kontrol ettikten sonra buraya gerekli cevabı yazacaklardır.

nakliyat

Üye
Ya uye oldum ama tek tek adimlari izledim ama translete yapiyorum tek tek cevirmiyor internet baglantimda var satirlari tek tek seciyorum hic bisey olmuyor hata nerde yardim edrseniz sevinirim alt kisimdaki trasleteden denedim oda olmuyor cince yapiyor hata nede kardes saygilar

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Ya uye oldum ama tek tek adimlari izledim ama translete yapiyorum tek tek cevirmiyor internet baglantimda var satirlari tek tek seciyorum hic bisey olmuyor hata nerde yardim edrseniz sevinirim alt kisimdaki trasleteden denedim oda olmuyor cince yapiyor hata nede kardes saygilar

Sanırım ne demek istediğini iyi anladım. Hata yok bunda sadece çeviriyi internet üzerinden yapmaya çalıştığın için Target bölümü çince olduğundan çeviri de çince oluyor.

Aşağıdaki resimde mavi ile işaretlediğim iki tane seçenek var. kaynak dosyasını açtıktan sonra tümünü seçmek için 1 yazan yere tıklayıp tümünü seçtikten sonra 2 ile işaretli yeri tıklayıp sözlüğü seçtikten(DefaultDictionary) sonra OK tuşuna basarsan sözlükten topluca çeviri yapılır. 1 yazan yerin hemen solundaki Kare şeklindeki seçenek, seçimi tersine çevirir

yok eğer sadece istediğin yerlerin sözlük tarafından yapılmasını istiyorsan, yine çevirisinin yapılmasını istediğin yerleri hafifçe basılı tutarak seç, seçim tamamlanınca yine 2 ile işaretli yere tıkla ve sözlüğünü kullanarak seçili yerlerin çevirisini sağlayabilirsin.

Bu işlemlerde sözlüğü kullanmak için Provider bölümünden: DefaultDictionary seçeneğini seçmen gerekir.
Yok eğer internet üzerinden çeviri yapacam dersen, online çeviri için Target seçeneğini türkçe yapman gerekir ki, oda şu anda mümkün değil. Çünkü internet üzerinden yapılacak çeviri için şu anda türkçe çeviri desteği uygulamada yoktur. İleriki sürümlerde inşallah o da olur.

Yukardaki açıklamalarım eğer kafanı karıştırmışsa, az bekle, akşama bu hataya neden düştüğünü programın videolu anlatımını yaparken açıklayacam.

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

nakliyat

Üye
Sagol kardesim supersin

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Uzun zamandır kullanıyorum hiç kullanmayan arkdaşlar için çok açıklayıcı olmuş.Apkeditör arattırmayan tek uygulamadır.
Tek eksiklik online çeviride Türkçe desteği olmayışı.

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut

Üst Alt