Microsoft'un Windows Phone Guncellemeleri ve wpblue

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft'un Windows Phone Guncellemeleri ve wpblue

Yeni bir HTC cihazının söylentileriyle beraber gelen ve Windows Phone kullanıcılarını şaşırtan bir GDR Windows Phone sürümü ortaya çıktı ve Microsoft'un mobil planları merak konusu oldu.

Windows Phone son ana kadar sessizliğini korudu.Bu hafta düzenlenen MWC 2013'te görüldüğü üzere ve PCmag'in Microsoft'un "perde arkası" raporuna göre bu Microsoft'un bir planı gibi gözüküyor.Windows Phone takımının yeni çağrısı "Sus ve Yükle" olarak PCMag'in gözüne takılıyor.Yeni platformu konuşmayı bırakıp mevcut sözlerini "aylar aylar" önce sunabilmek için çalışıyorlar.

Bu çağrı göz önüne alındığında Microsoft Windows Phone ekibinden neden hiç bir şey duyulmadığı anlaşılabiliyor.Bu yaz çıkacak olan HTC Tiara'ya güç veren yazılım yükseltmesi GDR2 ile ilgili sorulara Microsoft yetkilileri yer vermekten kaçınıyorlar.

Kaynaklarımdan birinin bana dediğine göre -gerçi kim Microsoft'un Windows Phone ile ilgili planlarını bilebilir ki-

GDR'nin açılımı "General Distribution Release.(Genel dağıtım sürümü)."Bu ürün güncellemesi ticari bir sürüm.Microsoft bu adlandırmayı yıllardır kullanıyor.

Duyduğumuza göre Portico olarak bildiğimiz paket aslında Microsoft tarafından bakıldığında GDR1 olarak gözüküyor.

GDR2 ise bir sonraki Windows Phone güncellemesi.Eğer HTC Tiara ile ilgili söylentiler ve sızıntılar doğru ise önümüzdeki bir kaç ay içinde işletim sistemi tamamlanıyor olacak.Ve yeni Windows Phone cihazlar da Yaz/güz(Yaz sonu Sonbahar başlangıcı) dönemlerinde duyurulacaklar.

Yine bazı kaynaklarıma göre GDR3'te gelecek planları arasında kendini gösteriyor.Ne içereceği ya da ne zaman çıkacağı ile ilgili tabi ki bir bilgim "henüz" yok.

Bunlardan sonra da Windows Phone Blue var.Bu ise Windows Phone güncellemesi ancak beraberinde Windows 8 RT ve WP8 geliştirici ortamlarını ve esnekliğini birleştiriyor.Buradan da Windows Phone blue'nin yeni bir programlama arayüzü olacağını,çekirdek güncellemelerini ve kullanıcı iyileştirmelerini söyleyebiliriz.(Arayüz'de çok büyük değişiklikler olmayacak,duyduğuma göre)

Peki Apollo Plus'a ne oldu?Son zamanlarda duyduğum kadarıyla bu bir güncellemenin kod adı değil.Bunun sadece bir isim olduğunu ve güncellemeleri tanımlayabilmek için konulduğunu duydum.Bu arada VPN desteğinin gelecek planlarında olup olmayacağını bilemiyorum ancak bu GDR'lerin içinde de olabilir.Belki de Windows Phone Blue'nin yada başka bir şeyin parçasıdır.

Sıra geldi en güzel habere.Eğer bir Windows Phone 8 kullanıcısıysanız yeni gelecek GDR,Windows Phone Blue gibi yükseltmelere de sahip olabileceksiniz.Bu açıklama Microsoft'un üst düzey pazarlama müdürü Greg Sullivan tarafından yapıldı.Sullivan'e göre Windows Phone kullanıcılarının yeni güncellemeleri alamama ile ilgili korkmaları gereken hiç bir şey yok.

Diğer bir güzel gelişme ise Resmi twitter uygulamasınun güncellenmesi oldu.Bu arada Siri benzeri sese duyarlı yardımcı uygulama Maluuba da markette yerini aldı.

• Beğen
Tepkiler: OozyStaw ve karaelci

ardacumhur

ardacumhur

Üye
:tşk: Eline sağlık abicim :)

Kısa vadede gelişme yok ancak uzun vadede büyük değişiklikler bizi bekliyor ;)

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Hadi Bakalim ..
Bende L900'u Satip Wp8'e Geceyim Artik ..
Nede Olsa Wp7.xx Bos Artik

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Haber ve bilgiler için teşekkürler dostum, eline sağlık :oke:
Güncellemeler gelene kadar mağazayı kurcalamaya ve keyifli uygulamalar/oyunlar keşfetmeye devam :kıskıs:

drangela61

drangela61

Üye
Hocam bu maluubayı bulamadım link verebilir misiniz saygılar..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye

buyur kardeşim

Türkiye mağazasında henüz yok sanırım.
"Bu uygulama cihazınızda kullanılamıyor" diyor.
Muhtemelen yakında erişilebilir olacaktır. :oke:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
drangela61

drangela61

Üye
Evet hocam Türkiye mağazasında yok neyse gelince yükleriz artık yine de teşekkürler ;)

komando04

komando04

Üye
eline yüzüne gözüne sağlık abi sûper anlatımlı bir konu olmuş

gkcll

gkcll

Üye
:tşk:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bilgilendirdiğin için teşekkürler abi

hllsvrn

hllsvrn

Üye
Haber için teşekkürler hacı .)
Portico mortico apolloo mapollo hikaye yani .)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bu konuyu sürecin nasıl işlediginin bilinmesi için actım arkadaşlar.

Sonuc olarak Microsoft artık gereksiz zaman kaybı yaşamamak adına bu konularda konuşmak ve aciklama yapmak yerine hizli bir şekilde yazilim guncellemelerini hazirlayip yayinlama yolunu secti. O yuzden guncellemeler ve yazilim calişmalari konusunda artik sadece guncelleme geldiginde bilgi verilecek.

PureFood

PureFood

Üye
Çeviri güzel, aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler.
Beklemedeyiz.

• Beğen
Tepkiler: ardacumhur
komando04

komando04

Üye
bu konuyu sürecin nasıl işlediginin bilinmesi için actım arkadaşlar.

Sonuc olarak Microsoft artık gereksiz zaman kaybı yaşamamak adına bu konularda konuşmak ve aciklama yapmak yerine hizli bir şekilde yazilim guncellemelerini hazirlayip yayinlama yolunu secti. O yuzden guncellemeler ve yazilim calişmalari konusunda artik sadece guncelleme geldiginde bilgi verilecek.

tekrardan teşekkürler abi sağolasın

nanotex

nanotex

Üye
En geniş kapsamlı yenilik ve arayüz geliştirmeleri hangi güncellemede olacak şimdi?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Blue'da dananın kuyruğu kopar artık. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt