Windows Defender Kapatma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Windows Defender Kapatma
Microsoft tarafından geliştirilen ve tüm dünya üzerinde milyarlarca bilgisayarda yüklü olan en popüler işletim sistemi Windows bildiğiniz üzere hayatımızı kolaylaştıran birçok farklı özellik ile birlikte geliyor. Her yıl düzenli olarak yeni işletim sistemi güncellemeleri sunan şirket bu sayede kullanıcıların ihtiyaç duydukları bütün özellikleri kullanmalarına imkan sağlıyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İşletim sistemleri çok geniş bir dünya olduğu için güvenlik konusunda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Neredeyse birçok işimizi Windows işletim sistemi üzerinde gerçekleştiriyoruz. Bu noktada uzun yıllardır işletim sistemine gömülü olarak Windows Defender servisini kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunan şirket bu sayede güvenlik programı kullanmak istemeyen kişilere temel düzeyde bir hizmet sunuyor.

Elbette bilgisayarlarından tam anlamda performans almak isteyen bazı kullanıcılar Windows Defender gibi arka planda sürekli olarak çalışan ve bilgisayarın performansını düşüren güvenlik uygulamalarından kurtulmak istiyor. Bende sizlere bu yazımda Windows Defender nasıl kapatılır ? Onu basit bir şekilde anlatacağım. Öncelikle Windows defender kapatma işleminden sonra bilgisayarınızın zararlı yazılımlara karşı güvenliksiz kalacağını unutmamanız gerekiyor.

Öncelikle bilgisayarınızın arama kısmına grup yazın ve grup ilkeleri menüsüne girin. Daha sonrasında sol taraftaki menü üzerinden
Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Windows Bileşenleri / Windows Defender Virüsten Koruma yolunu takip edin. Bu klasörün üzerine bir kere tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Bu ekran üzerinde yer alan Windows Defender Virüsten Koruma'yı kapat seçeneğine çift tıklayın. Ardından bu özelliği etkin hale getirin ve uygula butonuna basın. Bu sayede Windows defender kapatma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Artık bilgisayarınızın arka planında herhangi bir tarama işlemi için defender uygulaması açılmayacaktır.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387, PALA., rear2011 ve 1 kişi daha

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sevdiğim bir program . Baya kuvvetli idi anımsadığım kadarıyla bilgisayarı zorlardı . Ücretsiz antivirüs .

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Buğra
PALA.

PALA.

Üye
Sevdiğim bir program . Baya kuvvetli idi anımsadığım kadarıyla bilgisayarı zorlardı . Ücretsiz antivirüs .
Pek de kuvvetli sayılmaz. Hatta çok fos :)
Ama eskiye nazaran oldukça geliştirdiler. Eskiden MSE yüklü cihazlar yol geçen hanına dönüyordu.
Ayrıca artık MSE sistemin bir parçası haline geldi. Malesef devre dışı kaldığında güncellemelerde problem çıkartabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yıllardır antivirüs programı kullanmıyorum. Bilgisayarı yavaşlatmasından dolayı pek tercih etmiyorum. Yinede hiç yoktan iyidir diyen kişiler için Windows Defender güzel bir tercih olabilir. Ben bunu bile kapatıyorum :)

• Kahkaha
Tepkiler: PALA.

Üst Alt