Haber Microsoft'tan 2015 Yılına Tepki Olarak Gelen Nokia Telefon

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Microsoft'tan 2015 Yılına Tepki Olarak Gelen Nokia Telefon

Nokia bilindiği üzere Microsoft ile yaptığı birtakım anlaşmalardan dolayı telefon çıkaramıyor. Ancak Microsoft; sessiz sedasız Nokia 105(2015) adında küfür gibi bir telefon duyurdu. 10 yıllık yapılan anlaşma gereği Microsoft; Nokia ismini yalnızca akılsız/küfür gibi telefonlarında kullanabilir.

Mini Sim desteği ile günümüz teknolojisine kısmen de olsa ayak uydurabildiği tek özellik olan modelde; fener, 1.4" 128x128 çözünürlüğünde TFT ekran gibi çağdışı özellikler dikkat çekiyor. Mp3 bile çalamayan bu modelde FM Radio desteği ve polyfonik melodiler ise neyseki unutulmamış. Bluetooth, Wi-Fi, Java desteği hatta internet tarayıcısı bile bulunmamasına karşın USB 2.0 eklenmiş, ayrıca burdan şarj olabilme özelliği de unutulmamış.

İçinde çeşitli oyunlar da barındırdığı söylenen bu modelde sadece 4 mb ram kullanılmış. Rehber hafızası 2000 kişi ile sınırlı ve 800 mAh bataryaya(840+ saat bekleme süresi) yer verilmiş. Siyah-Mavi-Beyaz olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak bu modelin Haziran ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RetaXter ve killlerman

Karavelaa

Üye

Nokia bilindiği üzere Microsoft ile yaptığı birtakım anlaşmalardan dolayı telefon çıkaramıyor. Ancak firma sessiz sedasız Nokia 105(2015) adında küfür gibi bir telefon duyurdu.

Mini Sim desteği ile günümüz teknolojisine kısmen de olsa ayak uydurabildiği tek özellik olan modelde; fener, 1.4" 128x128 çözünürlüğünde TFT ekran gibi çağdışı özellikler dikkat çekiyor. Mp3 bile çalamayan bu modelde FM Radio desteği ve polyfonik melodiler ise neyseki unutulmamış. Bluetooth, Wi-Fi, Java desteği hatta internet tarayıcısı bile bulunmamasına karşın USB 2.0 eklenmiş, ayrıca burdan şarj olabilme özelliği de unutulmamış.

İçinde çeşitli oyunlar da barındırdığı söylenen bu modelde sadece 4 mb ram kullanılmış. Rehber hafızası 2000 kişi ile sınırlı ve 800 mAh bataryaya(840+ saat bekleme süresi) yer verilmiş. Siyah-Mavi-Beyaz olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak bu modelin Haziran ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.
Mp3 çalar olsa kesinlikle şekil dursun diye alırdım:)

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Güzel bir cihaz :good:

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
0MG90

0MG90

Üye
Amaç ne acaba :D

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
Polymath

Polymath

Üye
amaç ikinci bir telefon olarak kullanilabilir demek istemis.

ismail

ismail

Üye
Alabilirim böyle bi telefon ama Whatsapp gerek whatsappa girip nette dolaşmaya izin vermeyen bi cihaz güzel olur

ismail

ismail

Üye
Sadece ikinci telefon amaçlı değilde net ve telefon bağımlılığını azaltmak isteyen biri alabilir benim gibi. Yukarda dediğim gibi sadece whatsappa izin verecek bi telefon istiyorum. Hackleme olmasın eğer olursa dayanamaz yaparım

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
anılbaran

anılbaran

Üye
radyo özelliği ile benim için lüks , malum eyfonda radyo yok :D

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl, Silinen Üye 737108, ~N.A.W.Y~ ve 5 diğerleri
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Nokia bizim askeriyede kamerasiz telefonlara izin verildigini duymus demekki.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
Baya stabil duruyor :ehe

yeumyang

yeumyang

Moderator
güzel cihaz anne baba veya dede gibi aile büyüklerine alınıp hediye edilebilir malum akıllı telefon kullanamıyorlar en azından bizimkiler kullanamıyor

AHKE

AHKE

Üye
babam da x1 var mp3 desteği ve radio var çift sim kart birde şarjı 15 gün falan gidiyor =)

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

killlerman

Üye
microsaoft nokia evliliğinden melez bir telefon dünyaya gelmiş :)

sphone

sphone

Üye
oldum olası nokiadan nefret ettim ama windowsphone geçti artık lumiacıyım

Emre

Üye
Microsoft, Nokia markasını 10 yıl boyunca akılsız giriş seviyesi telefonlar için lisansladı. diğer taraftan 31 Aralık 2015'e kadar lumia gibi üst seviye cihazlar için lisanslamıştı. yani bu cihazı aslında microsoft üretti nokia değil :)

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Microsoft, Nokia markasını 10 yıl boyunca akılsız giriş seviyesi telefonlar için lisansladı. diğer taraftan 31 Aralık 2015'e kadar lumia gibi üst seviye cihazlar için lisanslamıştı. yani bu cihazı aslında microsoft üretti nokia değil :)
Ben de konu açarken bunu anlamamıştım tamamdır düzeltiyorum konuyu, adamlar hala daha utanmadan Nokia'nın adını yazıyolar şu telefonlara pes valla :)

Üst Alt