Haber İlk yeni Nokia cep telefonu Nokia 150 adı ile geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
İlk yeni Nokia cep telefonu Nokia 150 adı ile geldi
HMD Global ilk Nokia cep telefonu modelini duyurdu.

Finlandiya merkezli cep telefonu üreticisi olan Nokia, akıllı telefon pazarının yükselmesinden önce sunduğu cihazlarla pazarın en güçlü isimlerinden birisi olmuştu. Daha sonra akıllı telefonların yükselişi ile Microsoft'un Windows Phone işletim sistemi üzerinde çalışan Lumia modellerini pazara sunmuştu.

Nokia, devamlı olarak pazarda düşüş yaşamış ve sonunda da cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak, cep telefonu pazarından çekilmişti. Firma Microsoft ile yatığı anlaşma gereği 2016 son çeyreğe kadar pazara giremiyordu ve bu sürenin bitmesi ile birlikte de ilk duyuru da geldi.

Nokia, geçtiğimiz günlerde HMD Global adındaki bir şirket çatısı altına girdi. Artık Nokia cihazlar bu firma üzerinden gelecek. Nokia özellikli telefon / akıllı telefon modellerinin geliştirilmesi ile uğraşırken, üretim yönünde ise Foxconn olaya dahil olmakta. Foxconn bilindiği üzere Apple'ın iPhone akıllı telefon modellerini de üreten Çinli bir firma.

HMD Global bünyesinde Nokia'nın yeni ilk cihazı da resmi olarak duyuruldu. Ancak bu yeni cihaz akıllı telefon değil, özellikli bir cep telefonu oldu. Nokia 150 olarak adlandırılmış ve fiyatı da 26$ olarak belirlenmiş. Cihaz 2.4" büyüklüğünde ekran, fiziksel numerik tuş takımı, Bluetooth bağlantısı, FM Radyo, MP3 Player, microSD kart desteği gibi özelliklere sahip.

Nokia 150, 22 saat konuşma süresi ve 31 gün bekleme süresi sunuyor. Çift SIM destekli versiyonda bu süre 25 güne iniyor. Gelecek sene başında bir çok pazarda satışa çıkacak.
İlk yeni Nokia cep telefonu Nokia 150 adı ile geldi

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
flash tv'de satılan telefonlara benziyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: ddnet, DarkredBlue61, MaxipmaN ve 2 diğerleri

'Şeref'

Emekli Yönetici
Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir:ehe

• Beğen
Tepkiler: Buraxlive ve ÇaRşI 2387
mcnpl4

mcnpl4

Üye
6300 gibi bişey yapsaydınız bari bu tip ne

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
0MG90

0MG90

Üye
Microsoft'da buna benzer çıkardı fark ne? Bari eski tasarımlara göre bir şey yapsalardı.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Yedek telefon olarak alınabilecek bir telefon devamı gelecektir eski isimleri ve eski tasarımları sunsalar daha iyi olurdu ama önemli değil saglam olsun bataryası 1 hafta gitsin gerisi önemli değil

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
vedat1966

vedat1966

Üye
Bu nasıl bir giriş anlamış değilim. Resimdeki gibi bir telefonu asla almam. Aile içinde alacak olan birisini de tanımıyorum. Nostalji yapmak istersem 7610'numu kullanırım.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Bu nasıl bir giriş anlamış değilim. Resimdeki gibi bir telefonu asla almam. Aile içinde alacak olan birisini de tanımıyorum. Nostalji yapmak istersem 7610'numu kullanırım.
babam buna anında çöker :D
uzun batarya ömrü dayanıklı tasarım arıyor çünkü ufak olması da şart

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Şu vaziyette daha iyi birşey yapması gerekirdi ama fiyatının 20 paund olduğunu varsayarsak kesinlikle babalara göre bir cihaz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Alın büyükleriniz kullansın. Sonuçta sıfır telefon . Çakma telefonlarla uğraşmayın en az 10 sene dayanır

• Beğen
Tepkiler: ddnet

MaxipmaN

Üye
şarjı 30 gün giden telefon 99.99 tl :ehe

• Beğen
Tepkiler: kralberk13, MAERKEK, cyborg78 ve 1 kişi daha

Cadillac34

Üye
31 gün mü? Yok daha neler. Bir telefonun en fazla 1 hafta şarjı dayanır. Abartmışlar iyice hem tasarımı da Samsung'un tuşlu telefonlarına benziyor. Microsoft'un Nokia 230 modelleri bundan daha iyidir. :D

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
31 gün mü? Yok daha neler. Bir telefonun en fazla 1 hafta şarjı dayanır. Abartmışlar iyice hem tasarımı da Samsung'un tuşlu telefonlarına benziyor. Microsoft'un Nokia 230 modelleri bundan daha iyidir. :D
Haklısın yapacaksan klasik modelleri yeniden üret ama içi farklı olsun yeni gelişmiş özelliklere sahip olsun. Dışı aynı içi farklı olsun
Az önce tanıtım videosuna baktım bunu almak yerine X2-00 alın . Aralarında fark olarak tasarım ve ince uçlu şarj kablosu var. X2-00 kamerası daha iyi , ayrıca 32gb hafıza kartı destekler. Otg desteğini hiç demiyorum bile

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve Cadillac34

MaxipmaN

Üye
yazının tamamını okumamıştım harbi 31 gün diyormuş. benim aklıma saçma kanallarda yapılan reklam gelmişti ordan yazdım :ehe

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Saçma değil mi yani? Hadi kamera 41 mp olur 31 gün şarj ne demek? Milleti dolduruşa getirmek gibi bir şey olmuş. Zaten çift sim kart özelikli ve en fazla şarj süresi: 4 gün.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
Saçma değil mi yani? Hadi kamera 41 mp olur 31 gün şarj ne demek? Milleti dolduruşa getirmek gibi bir şey olmuş. Zaten çift sim kart özelikli ve en fazla şarj süresi: 4 gün.
şartların mükemmel olması gerekir. araba gibi bir şey bu durum arabalar da fabrika verisi yakıt tüketimini tutturamazlar.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
şartların mükemmel olması gerekir. araba gibi bir şey bu durum arabalar da fabrika verisi yakıt tüketimini tutturamazlar.
Aklıma bir an Ericsson'un ilk modelleri geldi. Telefonları kendi kendine şarj ediyordu. :D

• Beğen

Cadillac34

Üye
w810i'de de görmüştüm onu. pil yüzdesi artıyordu :ehe
İlginç. Aslında Ericsson'da en sevdiğim özellik buydu. Ama sonra Sony Ericsson'u satın aldı. Markayı Sony Ericsson yaptı. Keşke Ericsson olarak kalsaydı.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Whatsapp Filan Desteklemiyorsa Boşa Alınır Yada Havadurumu Vsleri

Üst Alt