MeeGo işletim sistemli Nokia N9, 23 farklı ülkede satışa sunulacak. İşte o ülkeler...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.:ÇAĞLAR:.

.:ÇAĞLAR:.

Üye
    Konu Sahibi
MeeGo işletim sistemli Nokia N9, 23 farklı ülkede satışa sunulacak. İşte o ülkeler...
Finlandiya'nın mobil tişim devi Nokia'nın, Nokia Communications 2011 etkinliğinde resmileştirdiği

MeeGo 1.2 ''Harmattan'' işletim i, 1 GHz TI 3630 (ARM Cortex-A8) işlemci ile 1 GB RAM'i bütünleştiren mo li Nokia N9'un 23 farklı ülkede satışa sunulacağı ortaya çıktı. Peki o listede hangi ülkeler ?

Listeye göre Nokia N9'un Avustr ya, Avusturya, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Finlandiya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Malezya, Yeni Zelanda, Portekiz, Polonya, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovenya, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vietnam'daki tekn oji meraklılarıyla buluşturulması planlanıyor. Listede Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya gibi ülkelerin bulunmaması akıllara şu soruyu getirmedi değil: Windows Phone Mangolu Nokia'ların satışa sunulacağı ülkelerde N9 bilinçli olarak mı satışa sunulmuyor? Zira Nokia son yaptığı açıklamada 2011 yılı sonuna doğru boy göstermesi beklenen Windows Phone Mango işletim sistemli telefonlarını ilk aşamada altı farklı ülkede satışa sunacağını açıklamıştı. Bu ülkeler arasında ise İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya mevcut.

Uruloki

Uruloki

Üye
dostum şimdi ingiltere de iki iste ön sipariş alıyor nokia türkiye hem facebook sayfasında hemde twitter sayfasında duyurdu ben sordum ne zaman gelicek diye yakında duyurucaz dediler sen saçma sitelerde ve hatta öyle ki bazılarının dergileri bile var o kadar eksik bilgilerle anlatmışlar ki artık sen düşün yani o gibi sitelerden alıp buraya koyma nokiadan öyle bir açıklaa yapılmadı ve dediğim gibi ingiltere ön sipariş alan siteler ve nokia türkiye duyuru bile yaptı

nonamex

Üye
Bu cihaz en çok Türkiye'de satar ama donanım özelliklerinden dolayı değil. Nokia ne yapsa sırf aaa Nokia iyidir diye koşa koşa alacak binlerce insan var..

• Beğen
Tepkiler: paganini58 ve .:ÇAĞLAR:.
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu cihaz en çok Türkiye'de satar ama donanım özelliklerinden dolayı değil. Nokia ne yapsa sırf aaa Nokia iyidir diye koşa koşa alacak binlerce insan var..
Symbian hantal onu beğnmemeni anladım da,bu Meego lu n9 u da beğenmedinmi?

nonamex

Üye
Symbian hantal onu beğnmemeni anladım da,bu Meego lu n9 u da beğenmedinmi?

Cihaza laf etmiyorum. Başarılı kesinlikle. Ama sadece 1 telefonda kullanılacak bir işletim sistemi de yani kafa karıştırıyor :allalla: (Elop hazretleri açıkladı meego kullanmayacaklarını bundan sonra)

enolaguy

Üye
Bence Nokia Elop u yakında kovacak görürsünüz.

saruman_me

saruman_me

Üye
Bence Nokia Elop u yakında kovacak görürsünüz.
meegonun gidişatı süpe gider ve elop bunu baltalamak isterse büyük hisedarlar elop için bi kurul hazırlar ve kesinlikle tekmeyi yer artı tükiyeye gelmicek bi cihaz için neden entegre olarak içinde türkçe dil desteği bıraksınlar çağlar..?

• Beğen
Tepkiler: pRime.
Anußis

Anußis

Üye
ya nokia yürüsün gitsin telefoncularda olan telefonların maket versiyonları gibi bu telefonda hiç bir biçimi şekli şemali yok renkleri desen berbat ... para verilecekse Windows 7li Nokia Sea Ray alınabilir. yoksa bunun hiç bi güzel yanını göremedim

ultrayer6

ultrayer6

Üye
ya nokia yürüsün gitsin telefoncularda olan telefonların maket versiyonları gibi bu telefonda hiç bir biçimi şekli şemali yok renkleri desen berbat ... para verilecekse Windows 7li Nokia Sea Ray alınabilir. yoksa bunun hiç bi güzel yanını göremedim

işletim sistemi özgürlüğünü mü, 1 ghz işlemcisini mi, 1gb ram'ini mi, 64 gb'a kadar dahili belleğini mi, usb on the go'yu mu, nfc'yi mi, fm transmitter'ı mi, kamerasını mı yoksa arayüzünü mü beğenmediniz?

pRime.

pRime.

Üye

Boşver görme zaten.:oke:

----------Eklendi @ 12:16:57 ---------- Yazıldı @ 12:16:09 ----------

işletim sistemi özgürlüğünü mü, 1 ghz işlemcisini mi, 1gb ram'ini mi, 64 gb'a kadar dahili belleğini mi, usb on the go'yu mu, nfc'yi mi, fm transmitter'ı mi, kamerasını mı yoksa arayüzünü mü beğenmediniz?

O görememiş bunları biz üstüne düşmeyelim fazla.

Uruloki

Uruloki

Üye
yok anubis sea ray i görmedi galiba N9 un kamera tuşu eklenmiş halinden bahsettiğini bilmiyor sanırsam ayrıca o listede italya yoktu fakat italya sitesine eklendi cihaz

ultrayer6

ultrayer6

Üye
ha bi de dünyanın ilk ve tek dolby digital plus destekleyen cihazı olduğunu da görmemiştir

Uruloki

Uruloki

Üye
evet hem kulaklık çıkışından hemde hoparlörden destekleyen tek telefon bu sayede ses üzerine eline su dökebilecek cihaz yok

eç038

eç038

Üye

sen bu cihazı pek hafife almışsın... bir kaç videosunu izle sonra gel tekrar yorum yap.. yüz küsür programı en ufak kasılma olmadan arka planda çalıştıracak ve bir kaydırma hareketiyle ulaşabilecek şekilde yüzeysel bir işletim sistemine sahip o cihaz... hemde 5-6 tane ilke imza atıyor.. sizin burdan attığınıza benzemez bu :)... ayrıca tarayıcısı için yapılan testlerde en yüksek hızı veriyor.. iphone 4 deyip duranlar bile hızına hayran kalacak (h)

• Beğen
Tepkiler: PureFood

nonamex

Üye
Telefonda 100 kusur uygulama calistirmakta ki amacinizi merak ediyorum ? 1 saat bile dayanmaz sarji, zaten hayatimda ben hic 100 tane uygulamayi ayni anda acamadim bu tel kotu ya diyende gormedim. Ayrica bu cihazda kullanilan GPU'nun zayif oldugu gercegini degistirmiyor.

eç038

eç038

Üye
Telefonda 100 kusur uygulama calistirmakta ki amacinizi merak ediyorum ? 1 saat bile dayanmaz sarji, zaten hayatimda ben hic 100 tane uygulamayi ayni anda acamadim bu tel kotu ya diyende gormedim. Ayrica bu cihazda kullanilan GPU'nun zayif oldugu gercegini degistirmiyor.

yüz küsür programı kasmadan çalıştırması kullanım kolaylığı sunuyor... yoğun bir işiniz varsa veya koşuşturmalı bir gün geçiriyorsanız programı kapatma gibi derdiniz yok ekranı sola yada sağa sürükleyin tuşunu kitleyin yeter.. bunca program arkada çalışırken kasılmayan cihazın eminim ki şarjı da hemen bitmeyecektir... menüsünde biraz hızlı gezinince bataryası ısınan gs2 ile bir tutmayın bunu.. ayrıca net hızının ispatı.. n950 diyor ama bu geliştirici telefonu da olsa n9 ile aynı.. işte video

[video=youtube;yDdyA-IH8Gc]http://www.youtube.com/watch?v=yDdyA-IH8Gc[/video]

----------Eklendi @ 01:20:57 ---------- Yazıldı @ 01:19:14 ----------

ayrıca nasıl ki cpu su zayıf olmasına rağmen bu kadar mahareti varsa gpuda güncel olmasada nokia bişeler uydurmuştur buna.. bu gerçeği telefon elimize gelince görürüz

Uruloki

Uruloki

Üye

buyrun gelmeyecek diyenlere güzel cevap nokia kom aş yazısını iyi okuyun ve çoğu ülkede dahil buna

• Beğen
Tepkiler: mert_1047 ve PureFood

nonamex

Üye
Turkiyeye gelmemesi buyuk hata olurdu zaten.

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye

buyrun gelmeyecek diyenlere güzel cevap nokia kom aş yazısını iyi okuyun ve çoğu ülkede dahil buna

Gerçekten çok sevindirdin beni. ben de sabah dön dolan TR'ye gelekmi fln haber araştırıyordum ya :D

punisher123

punisher123

Üye
Nonamex sen gpuya takılmasana,Gpuyu kullanabilme yeteneği Büyük oranda os'a bağlı,malum her os aynı oranda verimli kullanamıyor gpuyu(hatta bazı oslar arayüzünde daha gpu hızlandırması desteğinede sahip değller (!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt