Mayıs 2012 Powerstage v60 OFW

Sponsorlu Bağlantılar

tragos

Üye
    Konu Sahibi
Mayıs 2012 Powerstage v60 OFW
Orjinal ikonlu ve modlanmış orjinal v60 yazılımı azlığından -neredeyse yokluğundan- kendi kullanım ihtiyacıma göre bir yazılım düzenledim ve sizlerle paylaşıyorum. Bu yazılımda olanlar, yapılanlar:
28 Kasım 2011
1 - Türkçe ve İngilizce dilleri korundu.
2 - welcome, my nokia, hakkında, phone switch, yardım,ovi rehber-müzik, podcasting, chat, bounce, kaldırıldı. açılışta mesaj gönderme engellendi.
3 - Furkan'ın verdiği Açılış Hızlandırma+Rp otostart modu uygulandı.
4 - bluetooth ismi Powerstage olarak değiştirildi.
5 - rehber çubuğu, parmak kullanımı, tam sayfa ve temel ev ekranı temaları vardır.
6 - usb, depolama modunda bağlanır.
7 - tuş kilidi 20 saniyede aktif hale gelir.
8 - "kilidi aç. için srklyn" yazısı "Açmak için sürükleyin" olarak değişti.
9 - instalserve.exe eklendi.
10 - Nublack tema eklendi varsayılan olarak ayarlandı. Ayrıca sound waves black teması mevcuttur.
11 - bt switch, ramblow ve killme eklendi.
13 - dokunmatik hassasiyeti artılırdı.
14 - ovi store'dan indirilen Qt uygulamaları sorunsuzdur. Qt, kurulum linkinde verilecektir. (bkz: ekran görüntüleri)
15 - haritalar ve müzik çalar güncellenebilir haldedir. eski sürümler mevcuttur.
16 - galeri modu uygulanmıştır.
17 - müzikler Hafıza kartından Music klasöründen okunur.
18 - kamera çekim sessizdir. kamera2 seçilirse orjinal ses kullanılır.
19 - sis, jar vs dosyaları gönderilebilir.
20 - gerekli rompatcher yamaları programla birlikte gelir. ayrıca yüklemeler dosyasında bulunabilir.
21 - Kullanıcı tarafından istenildiği gibi düzenlenebilecek ayarlarda ufak tefek değişiklikler yapıldı. arama süresinin ve arama sonrası özetin varsayılan olarak açık olması gibi...
11 Aralık 2011
22 - autoinstaller eklendi.
23 - rehber, mesajlar, işlem kaydı, saat uygulama önbelleklemeleri kapatıldı.
24 - kameranın arkaplanda açık kalması engellendi.
25 - mesajlara sohbetler uygulaması eklendi.
26 - mesaj hafızası 999'a çıkarıldı.
1 Ocak 2012
27 - Mediabar'a BTswitch ve Accelswith uygulamaları eklendi.
28 - Varsayılan tema düzenlenerek mediabar'a BTswitch ve Accelswith ikonları eklendi. Diğer temalarda orjinal ikonlar görünür.
not: accelswitch'in kurulması gerekmektedir. btswitch yazılıma eklidir.
bu uygulamaları mediabarda kullanabilmek için -ikonlu veya ikonsuz farketmez- mediabar mod yamasının aktif edilmesi gerekir.
29 - Varsayılan ev ekranı teması "parmak kullanımı"dır.
30 - Açılış resmi ve tonu değiştirildi. İsmine uygun hale getirildi.
31 - Daha önce link olarak verdiğim uygulama kurulumlarının hepsi otomatik olarak E:thinkchange\e\ klasörüne kopyalanır. Yazılım indirme sayısı ile kurulum indirme sayısı arasında az fark olduğu için böyle bir düzenleme yaptım. Kurulumsuz yazılım linki de ayrıca verilmiştir.
21 Ocak 2012
32 - Sözlük uygulamasına Türkçe eklendi.
33 - Tanıtma amaçlı konan zil sesleri kaldırıldı.
34 - Ufak tefek kalıntı dosya ve kısayollar temizlenerek POWERSTAGE son haline getirildi.
9 Mayıs 2012
35 - Ses komutları aktif hale getirildi.

Menü düzeni ve ikonlar kotukoylu'nun yazılımından alınmıştır. Hem bu sebeple hem de severek kullandığım cfwlerinden dolayı kendisine AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM.

uygulamalar yüklenmiş ve kullanılır haldeyken boş ram mktarı 55 civarındadır ancak takılma, gecikme problemi yaşanmamaktadır.

KURULUMLU PAKETTE OLAN UYGULAMALAR:
accelswitch
autorama: panorama fotoğraf uygulaması
best converter: birimler arası dönüşüm uygulaması
custom dictionary
dzmusickey
googlemaps
kuran meali.jar
Nokia Mobile Dictionary Tr: sözlük uygulamasına Türkçe dil eklemek için.
picsel smart office: 5800'da çok güzel çalışan ofis dosyaları görüntüleme ve düzenleme uygulaması.
python
resistor touch: direnç renk kodlarını girerek direnç büyüklüğünü gösterir.
screen snap: ekran görüntüleri almak için.
strobe: el feneri ve flaş uygulaması.
tweaks: yaptığım modları beğenmediyseniz bir kısmını bu uygulama ile değiştirebilirsiniz. ayrıntısı sitede mevcut.
x-clear: gereksiz dosya temizleme uygulaması.
blowfugu: sınırlı sayıda mermi ile balon balıklarını patlatarak ilerlenebilen 120 levelli oyun.
copterit: parmağınızın ucuyla helikopteri uçurun kayalara çarpmayın.
micromaze: telefonu ilk aldığım zamandan beri oynadığım sensörle kontrol ederek topu istenen deliğe düşürme oyunu.
nimbuzz
opera mini
opera mobile
youtube

yeni ekran görüntüleri (yeni flaşlanmış, sadece screen snap kurulmuş halde):
EV EKRANI

MENÜ DÜZENİ

ROMPATCHER YAMALARI

MEDIABAR

KLAVYE

Powerstage mediabar ikonlu temalar:

flaşlamadan önce:
1 - rehber, mesajlar, ajanda kayıtları gibi bilgileri nokia suite veya telefon üzerinden yedekleyin.
2 - telefonun hafıza kartında yeni bir klasör oluşturup yine hafıza kartındaki backup, cities, images, music, videos ve kendi koyduğunuz dosya ve klasörleri bu yeni klasöre atın. (hafıza kartlarının yazma hızları düşük olduğu için bu şekilde flaş işleminden sonra dosyaları çok kısa bir sürede eski yerlerine getirebilirsiniz.) Telefonun kendi oluşturduğu tüm dosya ve klasörleri silin.
not: bu adımın sağlıklı olması için bilgisayarda gizli dosya ve klasörlerin görünmesi gerekir. aksi takdirde yedekleri bilgisayara alıp hafıza kartını formatlayın.
3 - taşıma işlemi bittikten sonra telefonu kapatın, usb kablosunu takın.
4 - daha sonra yapılacaklar aşağıdaki resimlerdedir.

kurulum için aşağıdaki adımları izleyin:

• Beğen
Tepkiler: sefaturut, AvCı27, Enes ve 4 diğerleri

CENNET-X13

CENNET-X13

Üye
teşekürler ellerine sağlık

fixana1

fixana1

Üye
Tesekkurler

tragos

Üye
    Konu Sahibi
kullananlardan yorumlar gelmiyor bari ben yazayım :) :
-daha önce bir günde biten şarj bu yazılımla en az iki gün dayanıyor. (spb shell açık haldeyken bile.)
-opera mobile'da 8-9 sekme açıkken bile akıcı gezinti. neredeyse sıfır hafıza dolu hatası.
-hassas dokunmatik algılama.

tragos

Üye
    Konu Sahibi
rompatcher başlangıçta otomatik hale getirildi.
autoinstaller eklendi.
rehber, mesajlar, işlem kaydı, saat uygulama önbelleklemeleri kapatıldı.
kameranın arkaplanda açık kalması engellendi.
mesajlara sohbetler uygulaması eklendi.
mesaj hafızası 999'a çıkarıldı.
mesajlara sohbetler uygulaması eklendi.
bu yeniliklerin olduğu sürümün linki en kısa zamanda paylaşılacaktır.
----------------------------
Güncellenmiş yazılım linki ilk mesaja eklendi.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 726286
Silinen Üye 726286

Silinen Üye 726286

Kapalı Hesap
İstediğim gibi bir cfw. Bunu kullanacağım. Tabi daha güzel ofw ler cıkmassa :ehe:tşk:

muzo52

muzo52

Üye
selamlar bu tür telefonları 500 -- 1500 tl arasında alıyoruz ondan sonra işin yoksa gece gündüz imalatcısıın yapması gerekli şeyleri biz kullanıcılar mecbur muşuz gibi telefonları modifiye edip kullanmaya çalışıyoruz..şimdi gelelim bize yardım eden kullanıcı dostlara hepsine kocaman teşekürler

isooo10

Üye
nokia 5800 kullanıcıyım bu yeni versiyonu yikledim v60.03 ü ve yüklediğimden beri tel hafızası hemen doluyor eskidende aynı porgramlar varken 50mb olan c diski şimdi 20lere iniyor bunu benden başka yaşayan oldumu ayrıca neden 5800 kendi yazılımlarının modifiyesi az merak ediyorum c6 bence çok kullanışsız acayip şarj düşmanı daha sade modlar varmı bilenler link paylaşabilirmi gereksiz şeylerin çıkartıldığı oyunlar hepsi ve galeri modu olması yeterli bence

tragos

Üye
    Konu Sahibi
nokia 5800 kullanıcıyım bu yeni versiyonu yikledim v60.03 ü ve yüklediğimden beri tel hafızası hemen doluyor eskidende aynı porgramlar varken 50mb olan c diski şimdi 20lere iniyor bunu benden başka yaşayan oldumu ayrıca neden 5800 kendi yazılımlarının modifiyesi az merak ediyorum c6 bence çok kullanışsız acayip şarj düşmanı daha sade modlar varmı bilenler link paylaşabilirmi gereksiz şeylerin çıkartıldığı oyunlar hepsi ve galeri modu olması yeterli bence

telefon hafızasının hemen dolma olayı işletim sistemi ile alakalı sanıyorum. tabi bazı düzenlemeler veya kullanım özellikleri de bunda etkili olabilir. Powerstage v1.1'de tüm uygulamalarım, fotoğraflarım, vb her şey hafıza kartındayken minimum telefon hafızası 46 mb civarında. bundan daha aşağısını görmedim. x-clear ile temizlik yaptıktan sonra 60 mb kadar boş alan elde edilebiliyor.

tragos

Üye
    Konu Sahibi
en güncel ve en son hal eklenmiştir.
ilgilenen herkese teşekkür ederim.

esqalsiz

esqalsiz

Üye
58 in orjnal fw si sanrm

tragos

Üye
    Konu Sahibi
önümüzdeki hafta Haritalar'ın son sürümü olan bi güncelleme yapmayı düşünüyorum. bu sürede başka değişiklikler önerebilecek arkadaşlar varsa lütfen bildirsinler.

mesela benim aklımda flaşladıktan sonra bazı uygulamaların otomatik olarak hafıza kartına kurulması var. eğer mümkün olacaksa bunların hangi uygulamalar olmasını istersiniz?

ali_63kal

Üye
Lütfen fazla yazılım gömneyin.

tragos

Üye
    Konu Sahibi
haritaların yeni sürümü link olarak eklendi.
linkler yenilendi.
Powerstage final haline ulaştı.

Silinen Üye 440290

Silinen Üye 440290

Kapalı Hesap
bu ara ofw ler çogaldı sanki :)
Teşekkürler

senolmaxi

senolmaxi

Üye
keske megalomaniax ana ekran kullansaydın

Üst Alt