Haber Lumia1520 Teknik Inceleme

Sponsorlu Bağlantılar

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Harbi kral cihaz Türkiye fiyatını bekleyelim bakalım ne olacak.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
En fazla olacağı 2000 lira onuda hakediyor saten umarım çok geç gelmez ülkeye millet unuttuktan sonra getirirse gene satamaz :(

kurtoglu00

kurtoglu00

Üye

Abu Dhabi'de yapılan Nokia World 2013'te tanıtımı yapılan Lumia1520 ilkleri barındırması açısından çok özel bir cihaz.

1920X1080 pixel FullHD 6" ekranlı Lumia1520 Windows Phone platformu ve Nokia'nın bu özellikleri barındıran ilk cihazı.

GÖVDE

Monoblok polikarbon malzemeden imal edilen Lumia1520
162.8 mm x 85.4 mm x 8.7mm ebatlarında ve 209 gram ağırlığında.

DONANIM

Lumia1520 Mobil sektörde lider firma Qualcomm'un ürettiği yüksek kapasiteli Snapdragon800 MSM8974 dört çekirdekli 2.2ghz işlemciye ve 2GB RAM belleğe sahip. 32GB dahili hafızaya sahip olan Lumia1520 64GB'a kadar MicroSD kart desteği de sunuyor. Lumia1520'nin grafik işlem birimi ise Adreno330.

EKRAN

Lumia1520 6" boyutunda 1920X1080 FullHD 1080p ekrana sahip. Nokia Glance screen, Lumia Color profile, Güneş ışığında okunabilirlik,yüksek parlaklık modu,TrueColor (24-bit/16M)renk destekli,Super sensitive dokunmatik,60Hz ekran yenileme hızı gibi Nokia yeniliklerini barındıran , Lumia1520'nin ekranı ClearBlack IPS LCD. Bu ekran piksel dansite olarak 368ppi ile geliyor. Corning Gorilla Glass2 koruma camıyla gelen Lumia1520'nin ekranı 600NITS parlaklığa sahip.

BATARYA

BV-4BW 3.8V 3400 mAh bataryadan güç alan Lumia1520'nin batarya kullanım süreleri ise fabrika verilerine gore aşağıdaki gibidir.

•Konuşma süresi:27.4 saat
•Standby süresi:768.0 saat
•Video oynatma süresi:10.8 saat
• Müzik Çalma süresi:124.0 saat
•WLAN Browsing süresi:13.6 saat
Lumia1520'nin ülkemizde de satışa çıkacak olan global versiyonu Wireless şarj özelliğine de sahip olacak.

KAMERA

Lumia1520'nin 20MP kamerası 1/2.5 inch sensör boyutuna sahip. aperture: f/2.4 diyafram açıklığına sahip Lumia1520'nin kamerası 3metre menzilli çift LED flaşa sahip. Nokia'nın optik görüntü sabitleme teknolojisini destekleyen Lumia1520 6 optik lensi ile 2X yüksek kaliteli zoom yapabiliyor.
bu telefon 4.5 veya 5 inç olaydı gözümü kırpmadan alırdım :)

134ugurcan

134ugurcan

Üye
Bu telefonu duydukdan sonra android ios z1 lg g2 hikaye :D

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Wireless şarj özelliği nedir tam olarak

fk555897

fk555897

Üye
Çok güzel bir telefon.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Bu telefonu ne olursa olsun alıcam ama 5 inç olsaydı çoluk çocuğa bile alırdım :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
bu telefonun ve l1320 nin gerçek boyutlu resmini kağıda çizdim, sonra makasla kestim, elime bir aldım abi çok büyük geldi. Resimde küçük gözüküyor ama harbi cebime sığdıramadım.

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
6 inç 1inç sonra 7 inçlik tablet kadar küçültmek mantıklı
bence 5 ayı bulmaz
ve 920 idare etmiyor uygulama bekliyom hala :(

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
bu telefonun ve l1320 nin gerçek boyutlu resmini kağıda çizdim, sonra makasla kestim, elime bir aldım abi çok büyük geldi. Resimde küçük gözüküyor ama harbi cebime sığdıramadım.
1520ye özenip ancak alamayacaklara bir örnek olur senin bu yaptığın farkında olmadan :kop:

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Samsung mağazalarından megaya baksaydın daha gerçekçi olurdu kağıt ince kalmıştır :ehe

BelaMonte

BelaMonte

Üye
mega ya bakmıştım, bu daha büyük geldi gibi ama bilmiyorum abi insanın piskolojisini bozuyor. Mega yada tekrar bakmam lazım

Hasand.

Hasand.

Üye
bence guzel telefon (s4 aLmAsAM AlIrDıM)

Hasand.

Hasand.

Üye
bilmıyorum dostum telefon ihtiyaclarımı karsılıyor :biggrin:

Üst Alt