Karşılaştırma Lumia mı Android mi

Sponsorlu Bağlantılar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
hocam politika o olmamalı işte
biz neden teşvik edelim
onlar kendi yapacak
hem biz teşvik edecez parayıda biz verecez
şuan yapıcak bir şey yok zaten çıkan bazı yüksek paralı uygulamalarda yavaş yavaş fiyatları düşüyorlar bizim yapabilecegimiz belki burada microsofta baskı yapıp programları ücretsiz veya düşük fiyatlı çıkarması ve bu gidişle sistem kırılırsa lumialarda ilerki günlerde ücretsiz program kurma yollarıda doğar diye düşünüyorum

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
sistem kırılır diye saçlarımız akardı tık yok. ms sistemi çapraz yapmış tek bir sistem uygulaması ile oynarsan herşey alt üst olur linux Kernel gibi değil

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
4MaGuS

4MaGuS

Üye
sistem kırılır diye saçlarımız akardı tık yok. ms sistemi çapraz yapmış tek bir sistem uygulaması ile oynarsan herşey alt üst olur linux Kernel gibi değil
linux hakkında bilgim yokta wp biraz daha böyle gelişmeye devam ederse çok yakın zamanda bir kaç hacker birden el atarsa kırılır diye düşünüyorum sonuçta kocaman pc yazılımları kırılıyor ancak bende kırılsınmı kırılmasınmı arasında kararsız kalanlardanım

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
evet kırılır sa özgür hissedersin lakin virüs ve gereksiz uygulama android gibi çorba eder

oktaygezgin

oktaygezgin

Üye
bu konu windows formuna acilirsa elbet herkez windows diyecek bu konunun cep telefonlari genelde olmasi gerekirdi.

nazcak

Üye
Kim ne der ne düşünür bilmem ama WP işletim sistemi gibi yapamamış Android kullanan firmalar. Bu gayet açık beyler. WP beğenmeyenler Wp eline alıp yeni bir işletim sistemi diye bilgisayar gibi kullanmaya çalışanlar yada meraktan eline geçirip şöyle bir bakanlar sadece sistemin karışık olduğunu düşünenlerdir. Ben sayısıs android romlarla uğraşan biri olarak Custom rom yada modifiyeli rom yapan herkes android sistemini hep iyileştirmeye çalışmışlardır. Çalışmışımdır da. Ama android işletim sisteminin 1Gb ram i dahi adam gibi kullanamadığını; WP işletim sistemi çıkıncaya kadar kimse bilmiyordu. Bilmiyordum da. Bu da gayet açık. Hep ram iyileştirmeleri, kamera iyileştirmeleri, wifi , tarayıcı derken ellenmesi gereken, düzeltilmesi gereken bir sürü arka plan çalışan uygulamar falan filan. Ben hala maddiyat yüzünden android kullanıyorum. İlk fırsatta WP geçecem. Demekki telefon firmaları daha iyi lerini yapabiliyorlar ama bu gibi durumları biz tüketiciye yansıtmıyorlar. WP işetim sistemi bu teknolojiyi bi tık yukarıya atmıştır. Ama diyeceksin kullanan yok. Uygulama yok. Telefonunda kaç tane android uygulama yüklü bir düşün. Uygulama çok diyolar çoğu da çöp uygulama. Aynı sayıda WP alsanda onada o kadar yükleyeceksin. Zaten yükle yükleyebilğin kadar androide sonra reset atmak zorunda kalacağını unutma. Bi yerden sonra yemiyor android dostum. İşletim sistemi şişiyor yani. Kasmalar falan derken.

Son düzenleme:
fk555897

fk555897

Üye
Ben olsam WP8 seçerim.

bulentercan

Üye
belki doğru diyorsun ama o dediğin 3 ayda da olabilir 3 yılıda geçebilir bi telde en fazla 3-4 yıl kullanılır öyle düşünürsek şuan için her türlü android diyorummm....:oke:
bi tel 3-4 yıl mı artıkm insanlar her sene tel değiştiriyor benim gibiler 6-7. ayda sıkılıyor

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Windows phone 8.1 gercekten harika.Uygulama gelistiriciler daha cok ilgi gosterse ve microsoft su guncellemeleri hizli dagitsa buyumesi cok daha hizli olacak.Kullanmayan mantigini kavrayamayan android bir numara falan der.cabalamaya gerek yok anlatmak icin.

Üst Alt