Karşılaştırma Lumia mı Android mi

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
O değilde bu internetten video izleme olayı nasıl olacak wp8 de flash desteği yok html5 filan mı olacak acaba ?

html5 zaten var bir çok siteden de zaten video açıyor bugün Ali abinin lumia900 ünde denedik :) Zaten artık flash player hiçbir mobil cihaz için olmayacak.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
O değilde bu internetten video izleme olayı nasıl olacak wp8 de flash desteği yok html5 filan mı olacak acaba ?

Kardesim artık internet sitelerinin büyük çoğunluğu html5 kodunu kullanmaya başladı. Zaten androidin 4.1.1 jelly bean guncellemesine adobe; flash desteği vermeyeceğini belirtti (tabi isteyen kullanıcılar adobe flashplayer yedegini aldılarsa telefonlarına kurup flash video ve oyunları seyredebilir) Hem flash tamamen ram düşmanıdır html5 koduna sahip tarayıcılar hem sistemi yormaz, hemde siteler çok daha hızlı açılır;)

Sorununuza gelirsek wp cihazlarda html5 kodu ile çalışan tarayıcı bulunmaktadır ve bu kodu destekleyen bütün video sitelerinden rahatlıkla video seyredebilirsiniz....

Ademg1

Üye
ne oturması be sömürgeci bir sisteme sahip android tabiki LUMIA tabiki nokia
Android donanıma doymuyor ki. İki çekiredek koy abi yetmiyor bana dört çekirdek koy. Dört çekirdek de yetmiyor bana 6 çekirdek koy. 512 MB RAM, yetmiyor abi 1 GB koy, oda yetmiyor 2 GB koy.
Sonra efendim pil dayanmıyor.
O donanımı bir WP8 cihazına koysan cihaz uçar.

alo123

Üye
1 senedir Lumia 920 kullanıyorum kardeşimde de android işletim sistemli HTC One var. İki sistemide kullanmış biri olarak şuanki aklımla telefon alsam kesinlikle androidi seçerdim. Lumiayı bir hevesle aldım nokia olmasına aldandım, tasarımına aldandım ama hala ios ve android'in çok çok gerisinde.

turbocore35

turbocore35

Üye
Android donanıma doymuyor ki. İki çekiredek koy abi yetmiyor bana dört çekirdek koy. Dört çekirdek de yetmiyor bana 6 çekirdek koy. 512 MB RAM, yetmiyor abi 1 GB koy, oda yetmiyor 2 GB koy.
Sonra efendim pil dayanmıyor.
O donanımı bir WP8 cihazına koysan cihaz uçar.
işte bu doğru sistem Linux tabanlı olduğu için ne kadar koyarsan koy yiyor emiyor harcıyor 3 şekilde anlattım

Ugrskn

Üye
eğer g2 sony xperia z1 note 3 bu 3ünden birini alıcaksan tabiki android

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
kardeşim gerçekten kaçmak hata olur.
gerçek şu
zevk mi hız mı görselmi özellik mi. hepsi android de var ama WP de hız var kalite var peki ya herşey işte o yok. WP diyenler bence hızı yada lumia daki şıklığı seviyor. WP 2015te sistemleri birleşik olacak oda muamma android yıllardır tablet pc telefon heryerde aynı apk formatı açılıyor. WP arayüzü hep kutucuklar var peki hiç mi insan sıkılmaz microsoft sıkılmayın diyor. sizce WP satışları iyimi iyi ama patlamıyor sebebi iosa ayak uydurup geç kalması. yani ne kadar anlatırsan anlat boş ms nokiayı aldı istediği gibi oynatır tamamda insan kullanıcıyı da düşünür verdiğin reklamlara yazık on tane lumia çıkıyor milimlik farklar var
ios fan alır
WP hız istersen
android herşey

turbocore35

turbocore35

Üye
gerçek şu
zevk mi hız mı görselmi özellik mi. hepsi android de var ama WP de hız var kalite var peki ya herşey işte o yok. WP diyenler bence hızı yada lumia daki şıklığı seviyor. WP 2015te sistemleri birleşik olacak oda muamma android yıllardır tablet pc telefon heryerde aynı apk formatı açılıyor. WP arayüzü hep kutucuklar var peki hiç mi insan sıkılmaz microsoft sıkılmayın diyor. sizce WP satışları iyimi iyi ama patlamıyor sebebi iosa ayak uydurup geç kalması. yani ne kadar anlatırsan anlat boş ms nokiayı aldı istediği gibi oynatır tamamda insan kullanıcıyı da düşünür verdiğin reklamlara yazık on tane lumia çıkıyor milimlik farklar var
ios fan alır
WP hız istersen
android herşey
herşeyi açıklarmısın acıba bu herşey ne yani merak ettim .:D.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
herşey şu demek all-in-on :)

Ademg1

Üye
gerçek şu
ios fan alır
WP hız istersen
android herşey
Kutucukların şöyle bir avantajı olabilir. Kutucuklar çok sade bir şekilde tasarlandığı için GPU ya daha az yük bindirip biraz enerji tasarrufu sağlayabilir. İkincisi kutular statik değil dinamik. Mesela hava durumu simgesinde o anki hava durumu, müzik simgesinde çalan şarkı vs görünmekte.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
gerçek şu
ios fan alır
WP hız istersen
android herşey
her şey ha bende merak ettim günlük hayatta kullandığın kaç program max 20 tane falandır oyunları saymıyorum ve onların çoğu wp de şuan mevcut yani geçenlerde android konusunda açmıştım bir konu kaç program kullanıyorsunuz diye 1 kişi cevap yazmadı eğer o kadar herşey yapılabiliyorsa niye yazmıyorsunuz arkadaşım ben burda kullandıgım tüm programların açıklamsı ile teker teker yazarım ve bende şuan aşagı yukarı 100 tane program var oyun saymıyorum hala eksikleri var tibiki program olarak ancak şöyle düşünmek lazım biri açık sistem herkez program geliştiriyor biri kapalı sistem kıstılı program üreticileri var ve tabiki zaman alıcak

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
arkadaşlar herşey derken şunu demek istedim asıl konu hız ve kutular da değil tabiki hız ve perfomans önemli
biz Windowstan androidin yapamadığını yani linux kernel için söylüyorum. Windows tan bekliyorduk wm3 ten wm 6.5 kadar herşey özgürdü ama ms çaba göstermiyordu taki ios çıkana kadar lakin bu sefer wp7 ile çizgiyi bozdu plan projeler hatalıydı wp7 çıkmadan sistemler wp9 ile androide yetişecek dendi ama bu sefer geç bir zamanlama. özgür Windows sevenleri üzüntü içinde androide geçti benim gibi. android neredeyse uçtu hızda şikayet edenler jelyybeen ile ferahladı kaliteli cihazlar çıktı. örneğin s4 not3 g2 z1 daha ne olsun.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
arkadaşlar herşey derken şunu demek istedim asıl konu hız ve kutular da değil tabiki hız ve perfomans önemli
biz Windowstan androidin yapamadığını yani linux kernel için söylüyorum. Windows tan bekliyorduk wm3 ten wm 6.5 kadar herşey özgürdü ama ms çaba göstermiyordu taki ios çıkana kadar lakin bu sefer wp7 ile çizgiyi bozdu plan projeler hatalıydı wp7 çıkmadan sistemler wp9 ile androide yetişecek dendi ama bu sefer geç bir zamanlama. özgür Windows sevenleri üzüntü içinde androide geçti benim gibi. android neredeyse uçtu hızda şikayet edenler jelyybeen ile ferahladı kaliteli cihazlar çıktı. örneğin s4 not3 g2 z1 daha ne olsun.
neyse daha fazla uzatmıyalım tartışma çıkmasında wp de yüksek performansı telefonlar çıkıyor lumia 1020 lumia 1520 falan filan her neyse s4 de kullandım ben sorun yok yani en basitinden ram şişme olayı varmı var yani tam android bilmiyorum ama arkadaş arada pili çıkartıyorum diyor çok fazla bir şey yaparsam falan bu tabiki haftada belki 1 dir ancak

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
evet hocam zaten 1520 gelin beni alın diyor artık. 2014 eminim artık moda WP olacak nokia yine boy gösterecek inanıyorum özledim artık çaktırmayın :d

esokmen

esokmen

Üye
Bakin arkadaslar gelin soyle dusunelim, yillardir cesitli isletim sistemleri var pc icin ama nedir windows dur babalari.

Android telefonun babasini da kullandim kotusunude. Telefoncuyum ikinci el gelen butun telefonlari kullaniyorum s4,s4mini drn htc ye kadar ama su var android de gercekten takilmalar ram sorunlari oluyor. S3 dede oluyor 5360 da da ama nedir s4 en aza indirilmis durumdadir. Eger o kadar yuksek fiyatlara alacaksan git al ama 1.000 1200 tl civarinda alacaksan git wp al. Oyun dedigin nedir ki? Zaten sarzin gidecegini soyleyeyim 1 gun bile degilken. Anc oyunu sarza takili bir bicimde telefon kavrulurken oynarsin :) sevgileler le insallah pisman olmazsin.

Android kullanicisi olarak WP al derim

• Beğen
Tepkiler: n000k

Ademg1

Üye
Orasını biliyorum. Android jelibonla hız ve stabilite konusunda düzeldi. Alt segment androidlerin sürümleri eski oluyor. Yeni sürümler de rootlayıp, rom atmadan yapılamıyor. Piyasada 500 lira civarı satılan sürümleri eski olan androidleri alıp da saç baş yolmaktansa, ROM MOM uğraşmaktansa WP8 aldım. 550 liraya. O paraya satılan androidlere göre cihaz uçuyor resmen.
Not uygulama mağazasında işime yarayan uygulamalar var. Sıkıntım yok o açıdan.
Bu benim görüşüm.
Herkesin beklentisi ve tercihleri farklıdır. Ona göre alır. Bu konuda tartışmaya gerek yok bence.

Son düzenleme:

Ugrskn

Üye
şimdi arkadaşlar bende g2 kullanıyorum androidçiyim
bi sorunum yok ram yetiyor
takılma kasma olmuyor

wp daha stabil uygulama sorunu çok az var
ama her güzel oyun ve uygulamaya para vermek lazım

4MaGuS

4MaGuS

Üye
şimdi arkadaşlar bende g2 kullanıyorum androidçiyim
bi sorunum yok ram yetiyor
takılma kasma olmuyor

wp daha stabil uygulama sorunu çok az var
ama her güzel oyun ve uygulamaya para vermek lazım
adamların uygulama yapması için biraz teşvik gerekiyor :) bazen indirimler hatta bedava oyun ve uygulamalar oluyor o günü kaçırmadan takip etmek gerekiyor onun dışında neredeyse %90 uygulamanın deneme sürümü var bazıları hariç onları bazı kısıtlamalar ile kullanabiliyorsunuz

Ugrskn

Üye
adamların uygulama yapması için biraz teşvik gerekiyor :) bazen indirimler hatta bedava oyun ve uygulamalar oluyor o günü kaçırmadan takip etmek gerekiyor onun dışında neredeyse %90 uygulamanın deneme sürümü var bazıları hariç onları bazı kısıtlamalar ile kullanabiliyorsunuz
hocam politika o olmamalı işte
biz neden teşvik edelim
onlar kendi yapacak
hem biz teşvik edecez parayıda biz verecez

Üst Alt