Püf Noktası Lumia Cihazımda Ölü Pixel ve (Sanırım) Işık Sızması

Sponsorlu Bağlantılar

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Lumia Cihazımda Ölü Pixel ve (Sanırım) Işık Sızması
Merhaba,
Bugün ölü pixeli tam mavi bir kutunun üzerine geldiğinde fark ettim. Bu ölü pixel mi bilmiyorum ancak bir pixel diğerlerine göre aşırı parlak (beyazımsı). (Siyaha gelince belli olmuyor sadece mavi, yeşil, gri vs. gibi yerlerde) Bir resmini çektim ancak resimde tam belli olmuyor:

Bu durumda yapabileceğim bir şey yok herhalde? Garantiye filan götürsem düzeltebilirler mi?

Bir de telefonun altında her zaman belli olmayan bir beyaz ışık var. Bir arkadaşım bunun parlak ışıkta ekranı aydınlık gösteren bir özellik olduğunu söyledi ancak ne kadar doğru bilmiyorum.

Onun resmi:

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Işık Sızmasından Bir Şey olmaz Çogu 625 de var bendede var ama ölü pixel ile ilgili bilgim yok.

sinan430

sinan430

Üye
Ölü oixel siyah nokta şeklinde oluyor diye biliyorum hatta bendede var

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Çok dert edilcek bişey değil (480x800)-1 den zarar gelmez :D

sinan430

sinan430

Üye
İlk başlarda dikkatini çok çekiyoda sonra alışıyorsun :D

CANGO97

CANGO97

Üye
şimdi baktımda 1 tanede bende var :( L520

win8l

Üye
Benim telefonum bu sorunlar yok ama bu sonbaharda hp diz üstü bilgisayarımda 1 tane ölü pixel var pembe renkte

Warnings

Üye
Allah Korusun Şeytan Kulağına Kurşun 520 De Hiçbir Sorunum Yok Allah Mesut Etsin Hepinizi :D

dedereis123

dedereis123

Üye
Şu Türkcell uygulaması ismi nedir . Acaba avea içinde varmıdır

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Şu Türkcell uygulaması ismi nedir . Acaba avea içinde varmıdır

Avea için malesef yok. Turkcell Online İşlemler adı. Her türlü işlemi yapmaya olanak sağlıyor ve kalan paketleri vs. ana ekranda sıralıyor.

Hocam aslında çok da kafaya takılacak bir şey değil ana ekranda özellikle ona göre yerini ayarlıyıp dikkatlice arayınca buluyorum. Oyunlarda vs. ise bulmak neredeyse imkansız.

Erensnc

Üye
bendede yok oyle sorun l520

• Beğen
Tepkiler: HeroMR
luckysleven

luckysleven

Üye
ışık sızması böyle olmaz ki anca kasanın sağından solunda ışık pörtlerse sızma olur : ) 520 ve 720 de aynı durum söz konusu sanırım ips lerde olan bir şey bu . 925 de yok mesela zaten oradan gelen bir ışıkta yok . O küçük noktayı da zafere giden bir şeye benzettim ama neye benzettiğim bende kalsın en iyisi : ))

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
ışık sızması böyle olmaz ki anca kasanın sağından solunda ışık pörtlerse sızma olur : ) 520 ve 720 de aynı durum söz konusu sanırım ips lerde olan bir şey bu . 925 de yok mesela zaten oradan gelen bir ışıkta yok . O küçük noktayı da zafere giden bir şeye benzettim ama neye benzettiğim bende kalsın en iyisi : ))

._.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Bu kadar kafaya takılacak şeyler değil millet, cihazınızın keyfini çıkarın yoksa sürekli ışık sızması ve ölü pixel bulacaksınız.

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Bu kadar kafaya takılacak şeyler değil millet, cihazınızın keyfini çıkarın yoksa sürekli ışık sızması ve ölü pixel bulacaksınız.

1GB Rami olsa 3 ölü pixele razıyım. Alırken ayda 5TL daha versem 820 alabiliyormuşum. (Toplam 120 TL) çok pişmanım.

blackcemre

Üye
alarmların yanındaki nokta pizel hatası mı foto yu yaklaştırınca gözüküyor.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
1GB Rami olsa 3 ölü pixele razıyım. Alırken ayda 5TL daha versem 820 alabiliyormuşum. (Toplam 120 TL) çok pişmanım.

Vallahi ne diyeyim o konuda haklısınız. Yakında sistem tamamen kırılacağı ve dünyaya dağıtılacağı için sizin sıkıntı da ortadan kalkar hayliyle ama ben bu sıkıntıyı bildiğim için özellikle 1 gb ram telefon aldım

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Vallahi ne diyeyim o konuda haklısınız. Yakında sistem tamamen kırılacağı ve dünyaya dağıtılacağı için sizin sıkıntı da ortadan kalkar hayliyle ama ben bu sıkıntıyı bildiğim için özellikle 1 gb ram telefon aldım

Turkcell'in mallığı yüzünden bu telefonu aldım araya normal farkın yarısı kadar fark koymuşlar ben de düşünemedim aradaki farkın sadece 120TL olduğunu.

Üst Alt