Yardım Lumia 930 kamera çözünürlüğü gereğinden düşük?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bayon

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 930 kamera çözünürlüğü gereğinden düşük?
N8-00 ile yani 12 megapixel ile çekilen kameranın çözünürlüğü 4000x3000 ama Lumia 930 ile yani 20 megapixel ile çekilen kamerada (ayarların hepsi yüksek) 3072x1728 ? Nasıl oluyor bu anlamadım bu 'sorunu' nasıl düzeltebilirim teşekkürler

En yüksek ayar da resimdeki gibi

ErenMSC

Üye
Yalnız N8 Cfw ise çözünürlük ile oynanabiliyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sensör 20 Mplik Diye Sana 20 Mp Boyutunda Resimmi Verceğini Saniyorsun? Öyle İse Neden Z2 Z3 20.7 Mplik Resimler Vermiyor? 930dan 16 Mp Kalitesine Sahip Yani Pixelleri 16 Mplik Bir Resim Verir Sanırım Sana 5 Mplik Veriyor O Ayarlar İle İlgili Olabilir 5+16Yi Şeç DNGyi Neden Şeçtin Ki? Ayrıca N8maxsimum 4.000*3.000 Pixsellik Resim Çekebiliyor.Ha İlla 20 Mp Çekeceğim Diyorsan En Boyu 4:3 Yapip Dene Birde

bayon

Üye
    Konu Sahibi
Sensör 20 Mplik Diye Sana 20 Mp Boyutunda Resimmi Verceğini Saniyorsun? Öyle İse Neden Z2 Z3 20.7 Mplik Resimler Vermiyor? 930dan 16 Mp Kalitesine Sahip Yani Pixelleri 16 Mplik Bir Resim Verir Sanırım Sana 5 Mplik Veriyor O Ayarlar İle İlgili Olabilir 5+16Yi Şeç DNGyi Neden Şeçtin Ki? Ayrıca N8maxsimum 4.000*3.000 Pixsellik Resim Çekebiliyor.Ha İlla 20 Mp Çekeceğim Diyorsan En Boyu 4:3 Yapip Dene Birde
kardeş bu konuda bir bilgin olduğuna emin misin ?dng yi seçmemi nokia soyledi ama ordaki ayarlar yeterli değil 4:3 yaptığımda daha da dusuyo çozunurluk. telefonun tanıtımında çektiği resim çozunurluğu 4992 х 3744 benim demek istediğim bu

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
kardeş bu konuda bir bilgin olduğuna emin misin ?dng yi seçmemi nokia soyledi ama ordaki ayarlar yeterli değil 4:3 yaptığımda daha da dusuyo çozunurluk. telefonun tanıtımında çektiği resim çozunurluğu 4992 х 3744 benim demek istediğim bu
Şu Anda 5 Mpdemi Çekiyor Çözünürlüğü Nedir? Yada Microsoftun Kendi Uygulamasını Bi Denesene Ondada Aynımı

• Beğen
Tepkiler: baysal.onur
Fenomenon

Fenomenon

Üye
3072x1728 = 5.3 mp eder.
930 kullanmadım ama acaba bir fotoğrafı hem 5 hem 16 mp mi çekiyor?

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
3072x1728 = 5.3 mp eder.
930 kullanmadım ama acaba bir fotoğrafı hem 5 hem 16 mp mi çekiyor?
Hayır O Pro Cam İle Alakali Sanırım Düzenleden Girince Zoomdan Çıktiğinizdami Ney Tam Boyut Resmi Kaydediyorya Öyle Bişey Sanırım Pixsellere Pcdemi Baktınız?Bende 1020 İle Tam Çözünürlük Resim Çekmiştim Ama 5 Mp Olarak Kaydetmiş Ayarlarla Alakali Sanırım

oznkrts

oznkrts

Üye
Telefon onu iki şekilde kaydediyor 16 ve 5 olarak sende var olan 5 resmin üzerinde oynadığında veya yeniden çerçevelemek istediğinde bu 16 oluyor ve görüntüyü bozmadan bi şeyler yapıyorsun kolay paylaşım amaçlı ama illa 20 mb lık bi şey istediğinde nokianında dediği gibi dng yi seçiyorsun fakat bu senin telefonunda görünmez cihazı pc ye bağlayıp dng uzantıyı dosyayı özel programlarla açıyorsun

• Beğen

bayon

Üye
    Konu Sahibi
Telefon onu iki şekilde kaydediyor 16 ve 5 olarak sende var olan 5 resmin üzerinde oynadığında veya yeniden çerçevelemek istediğinde bu 16 oluyor ve görüntüyü bozmadan bi şeyler yapıyorsun kolay paylaşım amaçlı ama illa 20 mb lık bi şey istediğinde nokianında dediği gibi dng yi seçiyorsun fakat bu senin telefonunda görünmez cihazı pc ye bağlayıp dng uzantıyı dosyayı özel programlarla açıyorsun
Evet şimdi anladım o dng uzantılı dosyayı gormuştum bu arada Microsoft un uygulamasıda aynı çekiyor ama çok saçma değilmi ya bunun bi yolu olmalı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orada +16 Mp JPEG Var Ama Nasıl Oluyor DNG İlemi Uğraşicam Bide?

oznkrts

oznkrts

Üye
Evet şimdi anladım o dng uzantılı dosyayı gormuştum bu arada Microsoft un uygulamasıda aynı çekiyor ama çok saçma değilmi ya bunun bi yolu olmalı

Aslında degil resim gene yüksek kalitede sadece boyutu düşürülerek 5mb eş deger yer kaplıyor ki bu iyi bi şey dng bi resim 20 mb 5mb bi resim 1 mb ayrıca profesyonel işler yapmak içinde zaten resmin işlenmemiş hali olan dng yide seçenekler arasına koyuyor diger kullanıcılar bunu kullanmıcak onlar için hafıza daha önemli iyi bi strateji yani
Orada +16 Mp JPEG Var Ama Nasıl Oluyor DNG İlemi Uğraşicam Bide?
Hayır dng siz modu seçerseniz resmin aynı kalitede fakat daha düşük çözünürlükte olan hali kayıtediliyor ki bu oldukça yeterli

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aslında degil resim gene yüksek kalitede sadece boyutu düşürülerek 5mb eş deger yer kaplıyor ki bu iyi bi şey dng bi resim 20 mb 5mb bi resim 1 mb ayrıca profesyonel işler yapmak içinde zaten resmin işlenmemiş hali olan dng yide seçenekler arasına koyuyor diger kullanıcılar bunu kullanmıcak onlar için hafıza daha önemli iyi bi strateji yani
Hayır dng siz modu seçerseniz resmin aynı kalitede fakat daha düşük çözünürlükte olan hali kayıtediliyor ki bu oldukça yeterli
Ben Bişey Anlamadim Bu İşten? Ben Bir Ara 1020 İle Resim Çektim Kendi Telefonuma Attim Fakat Resim 5 Mp İdi? Ta Çözünürlük Çektiğim Halde Şimdi Bana İki Resimdi Deme Bana Anlamadiğim Kısım 38 Mp Yerine Neden 5 Mp ÇektiDNG Şeçili Değildi Sanırsam

oznkrts

oznkrts

Üye
Ben Bişey Anlamadim Bu İşten? Ben Bir Ara 1020 İle Resim Çektim Kendi Telefonuma Attim Fakat Resim 5 Mp İdi? Ta Çözünürlük Çektiğim Halde Şimdi Bana İki Resimdi Deme Bana Anlamadiğim Kısım 38 Mp Yerine Neden 5 Mp ÇektiDNG Şeçili Değildi Sanırsam

İşte cihazına kaydedilen amacı kolay paylaşım ve hafızadan tasarruf olan fotoğrafı attın Buda 1 mb di dng yi seçersen bu gene senin cihazında 1 mb olacaktır çünkü iki kere kaydeder resmi 41 mb lik dng dosyası ise sadece telefonu bilgisayara taktığında görünür ama fotograf olarak degil dng uzantılı dosya olarak bunuda bazı programlarla alırsın bi çok şey yaptıktan sonra kaydedersin of be yoruldum :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşte cihazına kaydedilen amacı kolay paylaşım ve hafızadan tasarruf olan fotoğrafı attın Buda 1 mb di dng yi seçersen bu gene senin cihazında 1 mb olacaktır çünkü iki kere kaydeder resmi 41 mb lik dng dosyası ise sadece telefonu bilgisayara taktığında görünür ama fotograf olarak degil dng uzantılı dosya olarak bunuda bazı programlarla alırsın bi çok şey yaptıktan sonra kaydedersin of be yoruldum :D
Boşver Dostum :icelim: Canın Sağolsun :bilmm :zong:

bayon

Üye
    Konu Sahibi
ne anladım 20 mp den 41 mp den o zaman

oznkrts

oznkrts

Üye
ne anladım 20 mp den 41 mp den o zaman

Foto kalitesi aynı dng yaptığın zaman üzerinde yapabileceğin çok şey oluyor dene bi istersen bu arada cihazdan memnun degilsen rengini söylede alıcı arkadaşlarım var bulamıyor :)

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
millet bu mu 20 mp diyo
Sanırım küçük bir yanlış anlaşılma durumu var. Bunu çoğu insan yapıyor megapixel yüksek olunca kameranın iyi çekeceğini zannediyorlar ama asıl olay lenstedir. Megapixel sadece fotoğrafın ekran boyutudur. Yani 2megapixel bir resmi pc de ya da bir tablette açmayı denerseniz küçük gösterir ama 20 megapixelli bir resmi açarsanız ekranda daha uygun boyutlarda görülür

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt