Lumia 920 Goz Atma Ve Uyandırma Sorunu

 • 5 Ekim 2013
 • 2290 Okunma
 • 14 Cevap

 1. Arkadaşlar bugün ortaya çıktı bu sorun telefona defalarca tıkladım ama uyanmadı özelliği kapatıp açtım yine olmadı telefonu kapatıp açınca düzeldi fakat şimdi yine aynı sorun devam ediyor ve biraz önce fark ettim ki göz atma da çalışmıyor özet özelliği ile kullanıyorum odada yeterince ışık olmasına rağmen elimi sensore yaklaştırınca açılmıyor. Şimdi kapatıp açsam düzelir ama bu sorunun kaynağı nedir bilen var mı ?
   


  Yazan: giray38
 2. çok garip. Bazen elin sensorde olduğu zaman çift tıklasan bile telefon kendisini cepte filan sanıyor ve çift tıklasan bile açılmıyor. Ama senspr işi çok garip. Format atmayı yada Flash atmayı dene. Ama en başta şu özellikleri kurcala.
   
 3. Flash at olmuyorsa telefonun sensörü bozulmuştur teleserviceye göndermen gerekir.
   
 4. ama kapatıp açınca düzeldiğini söylüyor. En son tercihinin servis olması iyi olur. Sen Flash at. Bence servise puanlık hiç karışma derim.
   
 5. Format atmaya inan erinirim :D çok fazla program var. Şu an yine düzelmiş şunu fark ettim çalışmayınca ikisi birden çalışmıyor göz atma ekranı çalışınca çift tıklama da çalışıyor çok alışmışım çift tıklamaya eksikliği aşırı hissediliyor
   
  ON9 bunu beğendi.
 6. çift tıklama sayesinde telefonun hiç kilit tuşuna basmıyorum yakında örümcek ağları oluşur :D bence çift tıklama çok iyi bir şey. Eksikliği yok bence.
   
  ON9 bunu beğendi.
 7. ON9

  ON9
  Bir de bilmem farkettiniz mi acaba? Lg G2 reklamında iki özellik on planda
  1. Çocuk odası
  2. Çift tıklama
  ulan ikisi de bizde var zaten neyin reklamı bu :D
   
  kamuraN021 bunu beğendi.
 8. bende şu ana kadar hiç sorun yaşamadım dokunma hassasiyetini değiştirip denedinizmi hiç birde öyle bakın onun dışında siline biliyormu bilmiyorum göz atmayı silip baştan kurma veya güncelleme gelse düzele bilir
  ---
  geçen bir konuda yazmıştım çocuk ekranı ile ilgili dedim bizde var zaten diye bizden bakmışlardır dedi ben sen ne diyon dedim L920 1 yıldır kullanılıyor falan ilk çıktıgından beri varmıdır bilmiyorum ancak en azından sizin telefondan önce vardı diyom yok öyle bir şey diyor sinir etti beni
   
 9. altta kalmamak için me olacak :D
   
 10. Kardeşim telefonun enerji tasarrufunda olmasından kaynaklı gibi geldi bana
   
 11. ben 7 24 güç tasarrufunda kullanıyorum, ama o özellikler fu ll çalışıyor. Hazır konu açılmışken güç tasarrufunda telefon işlemciyi kısıyormudur sence? Ben denedim oyunlarda birşey farketmedi? Eğer işlemciden kısıyorsa tasarruf moduna almayacağım. Tasarruf modunda menü ışığı filan düşüyor, ekran parlaklığı hafif kısılıyor, arka pilan görevleri kısıtlanıyor sence başka bir görev yapıyormudur? İşlemci kısmak gibi
   
 12. Kardeşim tasarruf modu işlemciden geçen görevleri tabi ki kısıyor. Mesela CPU değerini düşürmek için bazı fonksiyonları ve bunun yanında da RAM in hızlıca boşaltılması gibi engellediği bazı fonksiyonlar oluyor..
   
 13. yani güç tasarrufunda bir oyunda, tasarrufsuza göre performans kaybı yaşar mıyım? Ki ben ikisinide kıyasladım bir şey farketmedi.
   
 14. Her oyunun sistem gereksinimleri ve FPS değeri farklıdır her oyunda olmasa da yüksek sistem kaynağı tüketen bazı oyunlarda teklemelere rastlaman nooormaldir tasarruf modunda.
   
 15. ben çoğu zaman tuşla açıyorum
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/02/2019 - 03:07