lumia 920 flaş çalışmıyor +'dan sorunum var !!!

Sponsorlu Bağlantılar

barissari52

barissari52

Üye
    Konu Sahibi
lumia 920 flaş çalışmıyor +'dan sorunum var !!!
Cihazım ile sorunlarım;

1- Selfie kamerası aldığım günden beri tozlu.Hiçbir resmi net ve düzgün çekemiyor
2- Ekran titriyor. cebinize koyun çıkarın ekrandaki görüntü titriyor. aldığım günden beri öyle
3- Son 2 haftadır kameramın Falş’ı çalışmıyor eskiden çalışıyordu ama nedense çalışmamaya başladı. Kamera’yı açıp flaş’ı açık bırakın telefonda aşırı bi şekilde ısınma gözlemleniyor ama flaş hiç bi şekilde yanmıyor

şu flaş hakkında bilgiv verin lütfen şimdiden sağolun. hızlıal'dan aldım telefonu

Rainesto

Rainesto

Üye
Sorunların tamamen donanımsal garantiye gönder hallederle hatta şu toz işini nokia care hemen yapıp veriyor

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bende 920 cihazımı ön kameraya giren toz için garantili olarak Nokia care ye vermiştim onlar da teleservice ye göndermişlerdi ve temizlenip geri gelmişti.

barissari52

barissari52

Üye
    Konu Sahibi
ya ben bilmiyorum care ile telecervice arasındaki farkı ama. Nokia nın kendi sitesinden linkide; baktım ve şirinevler şubesine mesaj attım onunda resmini atayım . bunu attım mail olarak yani ne olur bana bi yardım edin. bu arada türkçe sıfır ben almanım geleli 6 ay oldu telefon şirketten hediye geldi ama nedense bu sorun çıktı karşıma yotum yazanlara şimdiden teşekkürler

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Sanırım cihazında donanımsal sorunlar var,lumia cihazlara teleservice bakıyor,hiçbir ücret ödemeden (cihazın garantili ise)yurtiçi Kargo ile sana uygun teleservice adresine kargo yap gönder

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Flaşın çalışmama sorunu benimde başıma gelmişti. Çözümü inanılmaz basit. :) Tam da kapağın arkasında flaşa denk gelen yerin hizasında flaşın yanmasını sağlayan iki tırnak var. Muhtemelen eğilmiş ve temas etmiyor. Tek yapmanız gereken dikkatlice kapağı açıp o iki eğilmiş tırnağı düzeltmek. Kapağın sökülmesi de basit. Zaten tamamen sökmüyorsunuz. Alttaki iki vidasını çıkarıp kapağı kaldırın yeterli. Yalnız kaldığın kablosuz şarj ünitesi ile hala gövdeye bağlı olduğunu unutmayın ve nazik davranın. Bunun ile ilgili tereddütünüz var ise bir Youtube videosu rahatlıkla bulabilirsiniz.

barissari52

barissari52

Üye
    Konu Sahibi
bu arada ben şahsen kameradan gerekli olan verimliliği alamıyorum sizinlerin çektiğiniz resimler ile benimkisinin hiç bir alakası yok

peki bunu bi çözümü olur mu ve ekran değişimi yapma ihtimali var mı çünkü ekran titriyor öyle böyle değil hemde bu arada tahminen kaç güne gelir???

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
toz olayı bende de var hangi telefoncuya gittiysem yapmam çok tehlikeli dedi, kvkya gitim ekrana yapışık o da yapamam dedi. bu teleservis nedir açıklar mısınız? flaş sorunu kronik bir sorun olmaya başladı 920lerde zaten başta beyazların sararması şimdi de flaşın tutarsızlık yapması iyice sinir bozmaya başladı...

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Aynı sorunlar ve daha fazlası için Lumia 920 mi garantiye gönderdim. Kamera flaşı, ön kamera tozlanması, ekranda sararma ve titreme şeklinde.

Sonuç telefon onarılmış bir şekilde geldi fakat 1 ay sonra flaş tekrar çalışmıyor, ön kamerada tekrar tozlanma başladı. Ek olarak yeni ekranı takarken toz girmiş heralde dokunmatik saçmalıyor. Allah'ın belaları şeref mağduru herifler. Şimdi geri yollayacağın daha berbat hale gelir diye korkuyorum. Ama bu yaptıkları karşılıksız kalmaz. Görürler cezalarını.

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Aynı sorunlar ve daha fazlası için Lumia 920 mi garantiye gönderdim. Kamera flaşı, ön kamera tozlanması, ekranda sararma ve titreme şeklinde.

Sonuç telefon onarılmış bir şekilde geldi fakat 1 ay sonra flaş tekrar çalışmıyor, ön kamerada tekrar tozlanma başladı. Ek olarak yeni ekranı takarken toz girmiş heralde dokunmatik saçmalıyor. Allah'ın belaları şeref mağduru herifler. Şimdi geri yollayacağın daha berbat hale gelir diye korkuyorum. Ama bu yaptıkları karşılıksız kalmaz. Görürler cezalarını.

Ekran sararması düzelmiş miydi geri döndüğünde?

Rainesto

Rainesto

Üye
Bende 920 cihazımı ön kameraya giren toz için garantili olarak Nokia care ye vermiştim onlar da teleservice ye göndermişlerdi ve temizlenip geri gelmişti.

Sitede yaptıranlar olmuştu nokia careye

Rainesto

Rainesto

Üye
Titreme bendede vardı böyle pır pır ediyordu teleservise yolladım 2 haftaya geldi ücretsiz olarak ekranı değişti şuan bir sıkıntı yok

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Ekran sararması düzelmiş miydi geri döndüğünde?
Evet her şey mükemmel olmuştu hatta ekrana çiziklerim vardı ekran değişince çok sevinmiştim. Ama kısa süreli imiş meğer. 2-3 hafta dobra dokunmatik sapıttı kitleniyor veya geri tuşu ve başlat tuşu kendi kendine çalışıyor. :(

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Flaşın çalışmama sorunu benimde başıma gelmişti. Çözümü inanılmaz basit. :) Tam da kapağın arkasında flaşa denk gelen yerin hizasında flaşın yanmasını sağlayan iki tırnak var. Muhtemelen eğilmiş ve temas etmiyor. Tek yapmanız gereken dikkatlice kapağı açıp o iki eğilmiş tırnağı düzeltmek. Kapağın sökülmesi de basit. Zaten tamamen sökmüyorsunuz. Alttaki iki vidasını çıkarıp kapağı kaldırın yeterli. Yalnız kaldığın kablosuz şarj ünitesi ile hala gövdeye bağlı olduğunu unutmayın ve nazik davranın. Bunun ile ilgili tereddütünüz var ise bir Youtube videosu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Püf Noktası - Nokia Lumia 920 Flaş Işığı Çalışmama Sorununun Çözümü - MaxiCep

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Flas sorunu benimde başıma geldi kendim söktüm yaptım. Temas etmiyor. İki tane bakır tel var hafif kaldırıyorsun sorun çözülüyor. Sonra açmışken on kamerayı da temizleyip güzelce toz kaçmasını engelleyecek şekilde izole edip toplamıştım.

efeler12

efeler12

Üye
abi arkadan bastırıp çakebilirsiniz benimki de bozuk :D

barissari52

barissari52

Üye
    Konu Sahibi
Ya şimdi ben ne yapayım. Telefonda Lynch var ve bu şirketin girdisi çıktısını görebiliyorum ve bu bilgiler giderse aşırı kotu olur yani format atarlar mı ve ikinci olarak microsoft un sitesinde (linkini atmıştım daha önceden) orda Şirinevler şubesine mi vereyim yoksa sizin dediğiniz teleservise mi ve teleservis diyorsanız eğer ulaşmam için bana bi link atarmısınız.

İki sorum var. Şimdiden sağolun

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Flas sorunu benimde başıma geldi kendim söktüm yaptım. Temas etmiyor. İki tane bakır tel var hafif kaldırıyorsun sorun çözülüyor. Sonra açmışken on kamerayı da temizleyip güzelce toz kaçmasını engelleyecek şekilde izole edip toplamıştım.

Zor bir işlem değil mi ön kamerayı açmak? Telefoncular bile girmiyor o işe burda kime sorduysam yok çekti

efeler12

efeler12

Üye
Ya şimdi ben ne yapayım. Telefonda Lynch var ve bu şirketin girdisi çıktısını görebiliyorum ve bu bilgiler giderse aşırı kotu olur yani format atarlar mı ve ikinci olarak microsoft un sitesinde (linkini atmıştım daha önceden) orda Şirinevler şubesine mi vereyim yoksa sizin dediğiniz teleservise mi ve teleservis diyorsanız eğer ulaşmam için bana bi link atarmısınız.

İki sorum var. Şimdiden sağolun
Benim ekran değişti hiç bir şey silinmeden verdiler ama takılma sorunu başladı sonra kendin format atman lazım dosyaların gitmese bile

emz

emz

Üye
Uygulama silinirse diye korkuyorsanız önce ayarlara. Yedek yedekleye tıklayın. Sonra format atsalar bile geri yüklenir;) Ayrıca tahminimce yeni cihaz gelir ama gelmese de yapmaya çalışırlar. Ama bir ay sürebilir. Biraz şans işi:ehe

Üst Alt