LG Optimus Black hızlı batarya tüketimi problemi ve çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

ofpistan

ofpistan

Üye
    Konu Sahibi
LG Optimus Black hızlı batarya tüketimi problemi ve çözümü
Arkadaşlar geçen haftadan beri rom değiştirip duruyordum, cynogenmod7 hoşuma gitmişti fakat batarya çok hızlı tükeniyordu. bende rootlu 20b'ye dönüş yaptım, akşam telefonu şarj edip bataryayı %99da bıraktım ve sabah kalktığımda bataryanın %67'ye kadar indiği görünce çok sinirlendim. Hemen bir araştırma yaptım xda forumada sorunumu aktardım. Oradan bir arkadaşın bana önerdiği çözümü aktarıyorum,
1. Cihazın tüm saatlik yenilenme bildirimleri kapalı olsun (wifi ve data aktarımı)
2. Uçak moduna alabilirsin
3. Rootlular içinde ilk iki maddeyle beraber bunuda yapmaları tavsiye ediliyor; telefonu recovery moduna alıp "clear dalvik cache" ile dalvik cache'yi boşaltmaları.
Rootlu cihazımda setcpu programı ekran kapalınca işlemci hızını düşürmeye ayarlıydı onu sildim, taskmanager programıda ekran kapanınca belleği boşaltmaya ayarlıydı onuda elle silmeye ayarladım.
Bunları denedim ve ertesi güne bataryam sabaha kadar sadece %2 azaldı, ard arda iki gün denedim sonuç aynı.
Günlük kullanımda da telefonum EDGE (2g) olarak kullanıyorum şu app'ın widgetiyle, 3g'ye geçip mobil interneti kullanıyorum işim bitince yine widget üzerinden 2g'ye dönüyorum.

Kullandığım widget :

kullanım şekli çok basit, widget'e basınca karşınıza bu ekran geliyor sadece işaretli yerdeki tiki seçiyorsunuz veya duruma göre kaldırıyorsunuz.

Biraz acele yazdım, anlaşılmayan yer olursa yardımcı olmaya çalışıcam. Umarım işe yarar paylaştıklarım :)

BATTY

Üye
telefona v20 o versiyonunu yükledim şarj berbat daha öncede çok iyi değildi .telefonu alalı 7-8 ay falan oldu sıfır aldım bu kadar kısa sürede sarj bitermi? internete girersem maksimum iki saat girmessem maksimum 10 saat da sarj bitiyor.telefonla dışarı çıkmaya korkuyourum beni hep yarı yolda bırakıyor.en son teli satıcam cünkü önemli telefonlları kaçırmak istemiyorum.sıfır bir pil mi alsam hiç uğraşmayıp satsam mı.gerçi satıp ne alacağım onuda bilmiyorum?

ofpistan

ofpistan

Üye
    Konu Sahibi
10 saatte şarjın bitmesi hiçte normal bir durum değil, bunu LG destek servisine bildirmeniz daha faydalı olur

sercikan

Üye
nyi norml degilmis bnmkide max on on bir saat sruyo artik ydk btrymi alsam yoksa msajlasmk icn ucz bi tlmi alsam blmiyom ama dn on saatlik bi yolculuk ypiyodum sarjim btmesn dye tlfnla hc bsey ypmiyom artik ve bndede maximum on dort saat gdiyo

- - - Eklendi - - -

czum onerlerinizi bkliyorum ve snu syluym hmn hmn her dkika msaj yazarim gnluk yirmi dkikada knsrum dyeyim degsiyo bu ama oyle klsn veacikcasi sarjm iki gn gdiyo dynlere inanmiyorm yda hc tlfonu acmiyola

ofpistan

ofpistan

Üye
    Konu Sahibi
okul zamanı bende sık yazışırım ama yinede sabahtan akşama kadar dayanıyordu bataryam, konunun başında dediğim gibi telefonu 2G de kullanın birde öyle deneyin, ram booster gibi programlarla ram'i temiz tutmakta faydalı olur.

sercikan

Üye
bgun inernti kpttim tmamn ve fydali oldu sadece msajlastim cok iyi gtti bnde sastim yni bes alti saat boyunca yuzde seksenlerdeydi sarj drumu ama internte griym yok oyun oynuym fln dyosan sarj su gbi akiyo:-)en gzeli sarja tkiliykn ac oyununu vs progrmlarini kullan ama yoksa herseyi kpat

adem-t

adem-t

Üye
Ben v20d yi de yükledim zaten genelde internet harici 2g kullanıyorum şarj eskisinden kat kat daha iyi gidiyor.:)

ANDROID-ci

Kapalı Hesap
Benim Lg P350 Optimus Me Kullanıyorum benim her zaman 3g açık günde 2 saat hotspot kullanıyor battaryam 14 saat gidiyor eğer hotspot kullanmadığımda ise 18-25 saat gidiyor çok memnunum tavsiye ederim

technoshark

technoshark

Üye
Optimus Me şarj konusunda çok iyi gerçektende..

Üst Alt