LG G5 PARMAK IZI OKUMUYOR VE MENÜSÜ YOK OLDU

Sponsorlu Bağlantılar

ibrother

ibrother

Üye
Ben sadece Türkiye garantili olan cihazları kapsıyor sanıyordum 2016 serili anakartlarda oluyormus 2017 serilerde yokmuş sanırım o sorun

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Lg g4 isterse 2018 olsun hepsinde bootloop sorunu olur, lg g4 sorunlu bir telefon iade etmek en iyisi çünkü nette baktım zamanında 4 defa anakart değiştiren olmuş yine aynı hata.1 kişi 2 kişi de değil dünya çapında bir sorun bu.

imbat12

imbat12

Üye
Arkadaşlar Lg G5 telefonumda dün başıma geldi bu olay. Parmak izi sorunu aynı arkadaştaki gibi gerçekleşti. Hem menü yok ayrıca telefonu açmak veya kilitlemek için power tuşuna basmam gerektiğinde tuş zor basıyor. Bastırmak gerekiyor. Sanırım sorun mekanik. Servis yolu göründü galiba. @gss_adnan sen sorunu çözebildin mi?

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Lg G5 telefonumda dün başıma geldi bu olay. Parmak izi sorunu aynı arkadaştaki gibi gerçekleşti. Hem menü yok ayrıca telefonu açmak veya kilitlemek için power tuşuna basmam gerektiğinde tuş zor basıyor. Bastırmak gerekiyor. Sanırım sorun mekanik. Servis yolu göründü galiba. @gss_adnan sen sorunu çözebildin mi?
Yok hocam çözemedim birkaç yerden fiyat istedim ama yardımcı olan çıkmadı

imbat12

imbat12

Üye
Yok hocam çözemedim birkaç yerden fiyat istedim ama yardımcı olan çıkmadı
Hadi ya. Ben bi hafta içi servise vereyim telefonu. Bakalım sorun neymiş. Haberdar ederim ama baya zaman alacak.

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Hadi ya. Ben bi hafta içi servise vereyim telefonu. Bakalım sorun neymiş. Haberdar ederim ama baya zaman alacak.
Tamam hocam haber bekliyorum sizden teşekkür ederim

By_Casparov

By_Casparov

Üye
G5 pişmanlıktır size diyim. Ne akıllı bi klavyesi var ne de hayalet ekranı sorununu donanımsal bi arıza olarak kabul eden servisi var. Lg markası başlıbaşına bir dandik markadır. Lg fanları bu sözlere itiraz edecek olursa da kalkışmasınlar yerin dibine gömerim :)
Android sektöründe sistemi en iyi stabil kullanan markalar xiaomi samsung ve htc dir.

• Beğen
Tepkiler: bilisimler ve gss_adnan

Kemalbeyy

Üye
Aynı sorun bendede olmuştu 1 hafta boyunca falan bir gün şansa telefonun şarjını bitirdim şarja taktım açıldı telefon bi baktım parmak izi geri gelmiş siz de denerseniz belki olur denemekten zarar gelmez.

• Beğen
Tepkiler: gss_adnan
gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
G5 pişmanlıktır size diyim. Ne akıllı bi klavyesi var ne de hayalet ekranı sorununu donanımsal bi arıza olarak kabul eden servisi var. Lg markası başlıbaşına bir dandik markadır. Lg fanları bu sözlere itiraz edecek olursa da kalkışmasınlar yerin dibine gömerim :)
Android sektöründe sistemi en iyi stabil kullanan markalar xiaomi samsung ve htc dir.

Aldık bi kere Samsung sevmem htc hoşuma gitmiyor xiaomi ithalatçı garantili diye biliyorum

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
By_Casparov

By_Casparov

Üye
Aldık bi kere Samsung sevmem htc hoşuma gitmiyor xiaomi ithalatçı garantili diye biliyorum

Aslında bunları sevip sevmemek tamamen kullanım amacına hitap ediyor. Mesela telefonda çok fazla özellik olsun kamerası iyi olsun gözümün gördüğünden iyi ekranı renkleri falan olsun diyorsan samsung , müzik dinlemek istiyorum ve aynı zamanda da telefonun kasası sağlam olsun diyorsan htc derim. Bu iki markanın taşıdığı özellikleri daha ucuz şekilde kullanayım dersen de xiaomi derim

• Beğen

typess

Üye
G5teki Parmak okuyucu sorununu kendi yöntemimle hallettim, İlk etaplar parmak algı sorunu yaşanmıstı , sonrasında telefon ayarları kısmından menunun kaybolduğunu farkettim. Sanki fingerprint donanımı telefon algılamıyor gibi bir sorun gorunuyordu. (Telefona hard reset attım çözüm olmadı)

Son çare olarak telefonu söküp bakım yapayım gözden geçireyim dedim. Ekranı gövdeden ayırdıktan sonra özellikle Fingerprint sersorun sarı bakımsı baglantı yerlerini ince fırca ile temizlediğimde sorunum çözüldü.

Muhtemelen benim yasadıgım sorun tozlanma sonucu veya bir kasıntı sonrası olusan bir durumdu diye dusunuyorum. (Sensorunuzde donanımsal bir arıza yoksa tabi)

Telefonu sökme ekranı gövdeden ayırma işi biraz riskli olduğundan , telefonunuz garantili ise bu işi girmenizi çok önermemek le beraber Ben bu riski göze alarak sorunu gidermiş oldum.

Son düzenleme:
gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
G5teki Parmak okuyucu sorununu kendi yöntemimle hallettim, İlk etaplar parmak algı sorunu yaşanmıstı , sonrasında telefon ayarları kısmından menunun kaybolduğunu farkettim. Sanki fingerprint donanımı telefon algılamıyor gibi bir sorun gorunuyordu. (Telefona hard reset attım çözüm olmadı)

Son çare olarak telefonu söküp bakım yapayım gözden geçireyim dedim. Ekranı gövdeden ayırdıktan sonra özellikle Fingerprint sersorun sarı bakımsı baglantı yerlerini ince fırca ile temizlediğimde sorunum çözüldü.

Muhtemelen benim yasadıgım sorun tozlanma sonucu veya bir kasıntı sonrası olusan bir durumdu diye dusunuyorum. (Sensorunuzde donanımsal bir arıza yoksa tabi)

Telefonu sökme ekranı gövdeden ayırma işi biraz riskli olduğundan , telefonunuz garantili ise bu işi girmenizi çok önermemek le beraber Ben bu riski göze alarak sorunu gidermiş oldum.
Hocam nasıl yaptınız keşke resimler halinde yada video ile gösterseydiniz en azından ben ve benim gibiler de yararlanmış olurdu teşekkür ederim bilgi için.

typess

Üye
Hocam nasıl yaptınız keşke resimler halinde yada video ile gösterseydiniz en azından ben ve benim gibiler de yararlanmış olurdu teşekkür ederim bilgi için.

Merhabalar hocam
İşlemi yaparken fotoğraf almadım ama sensor bağlantı yeri ve telefonu dağıtma işlemi için bir link paylaşmış olayım ;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Sensor baglantı kısımları ;

Telefonlar elimiz ayağımız maalesef, servise gitti geldi bazen bu risklere girmiş oluyoruz ama ne yapalım. İnşallah bir faydamız dokunmuş olur..

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
Beyler benim de bu olay dün başıma geldi telefonu fab. Ayarlarina çevirdim olmadi hard reset attim olmadi dun aksam artik umudum gitti servise kesin verecem dedim bari dur servise vermeden bi kez bataryayi çıkarıp bi içine ufleyem dedim bi arkadasimiz söktüm demisti benim de aklima kurt düştü fakat benim cihazim garantili diye asla öyle bi sey yapamam ondan dolayi bataryayi söküp içine iyice ufledim toz filan varsa temizlensin servise verdiğimde ayıp olmasin dedim sonra geri telefona takip açtım ve menü kendiliğinden geldi arkadaşlar bence sensör darbe almamişsa büyük ihtimal elektronik bi kasılma bataryayi söküp bi süre bekleyince sensör kendiliğinden tekrar çalışır duruma geliyor :) biraz uzun oldu kusura bakmayin belki bizim gibi sorunla karşılaşan diğer arkadaşlar okuyunca bi faydamiz olur :) benim aklıma takılan bi sorun var menü geldi fakat cihazimin 4 ay civarında garantisi kaldi acaba servise cihazimi versem mi ama menü de geldi ve ilerde tekrar aynisi olup sensor tamamen bozulur mu kararsiz kaldim

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
arkadaşlar cihazda tekrar aynı sorunu yaşadım foruma mesaj attıktan 2-3 saat sonra yine aynısı oldu servise göndermek zorunda kaldım ve yollamadan önce de arayıp sordum bu durum kendiliğinden düzelir mi dedim hayır bu durum elektronik bı sorun servis de işlem görmeden düzelmez dediler :/ bilginiz olsun arkadalar eğer cihazınız garanti kapsamında ise direk servise verin :/

• Beğen
gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar cihazda tekrar aynı sorunu yaşadım foruma mesaj attıktan 2-3 saat sonra yine aynısı oldu servise göndermek zorunda kaldım ve yollamadan önce de arayıp sordum bu durum kendiliğinden düzelir mi dedim hayır bu durum elektronik bı sorun servis de işlem görmeden düzelmez dediler :/ bilginiz olsun arkadalar eğer cihazınız garanti kapsamında ise direk servise verin :/
Benim cihazımda da garanti yok aynı sorun devam ediyor parmak izi çalışmıyor her telefoncu da yapamıyor. İzmirde konuyla ilgili bilgisi olan yada tanıdığı iyi bir telefoncu önerirse sevinirim.

wegas23

wegas23

Üye
başkan ben yolladım da noldu parmak izi halledildi ( galiba daha tam deneyemedim ilerde belli olur ) ghost screen sorunu var adamlara bi ton sorun yazdım yolladım adam sade batarya degişildi yazılım güncellendi ekranda normal yazıp rapor ile geri kargoyla yolladı :/ fakat telefona baktıgım zaman vidaları açılmış ama raporda hiç vida açacak işlem yapıldıgı yazılmamış yani parmak izi sensörü değişti mesela yazmamış fakat cihaz açmışlar arayıp sordum sıvı teması varmı yok mu dıye bakmışlardı dediler ama ben pek yemedim g5 lerde batarya üstünde zaten sıvı test kagıdı var cihazın içinde var mi ki ? şimdi hazırlanıyorum kı ilk fırsatta thk gidip başvuru yaparım bu içini açma olayınıda yazacam ghost screen sorununu da yazacam böyle tamir olamaz rapor da eksik bilgi var üstelik

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
başkan ben yolladım da noldu parmak izi halledildi ( galiba daha tam deneyemedim ilerde belli olur ) ghost screen sorunu var adamlara bi ton sorun yazdım yolladım adam sade batarya degişildi yazılım güncellendi ekranda normal yazıp rapor ile geri kargoyla yolladı :/ fakat telefona baktıgım zaman vidaları açılmış ama raporda hiç vida açacak işlem yapıldıgı yazılmamış yani parmak izi sensörü değişti mesela yazmamış fakat cihaz açmışlar arayıp sordum sıvı teması varmı yok mu dıye bakmışlardı dediler ama ben pek yemedim g5 lerde batarya üstünde zaten sıvı test kagıdı var cihazın içinde var mi ki ? şimdi hazırlanıyorum kı ilk fırsatta thk gidip başvuru yaparım bu içini açma olayınıda yazacam ghost screen sorununu da yazacam böyle tamir olamaz rapor da eksik bilgi var üstelik
Dostum lgde çalışanlardan duydum bir kısmı senin pili başkasının ana kartını birinin soketi falan arızalı diye gösterip yeni parça takip gönderiyor o çıkardıkları parçaları da imha gösterip birleştirerek 2. El cihaz olarak elden okutuyorlarmis.
Parmak izi sensörü içerde kasayı açmadan bakamazlar.

• Beğen
Tepkiler: wegas23
wegas23

wegas23

Üye
Dostum lgde çalışanlardan duydum bir kısmı senin pili başkasının ana kartını birinin soketi falan arızalı diye gösterip yeni parça takip gönderiyor o çıkardıkları parçaları da imha gösterip birleştirerek 2. El cihaz olarak elden okutuyorlarmis.
Parmak izi sensörü içerde kasayı açmadan bakamazlar.

Vay be adamlar resmen sistem kurmuş :/ anlamadığım parmak sensörünu yaptilarsa niçin rapora yazmamislar bu normal bi sey mi yani parmak izi sensorune islem yapıp rapora yazilmamasi normal mi ben nerden bilecem ki sade sensöre mudahale ettiler sonuçta dogru düzgün bi sey yazmamislar ? Peki tüketici hakem heyetine sikayette bulunsam hayallet ekrandan dolayi sencen bi sonuç çıkar mi

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Vay be adamlar resmen sistem kurmuş :/ anlamadığım parmak sensörünu yaptilarsa niçin rapora yazmamislar bu normal bi sey mi yani parmak izi sensorune islem yapıp rapora yazilmamasi normal mi ben nerden bilecem ki sade sensöre mudahale ettiler sonuçta dogru düzgün bi sey yazmamislar ? Peki tüketici hakem heyetine sikayette bulunsam hayallet ekrandan dolayi sencen bi sonuç çıkar mi
Lg de belirtilen kronik sorun bunu başta söylemediler haklılık payı var g4 te bu sorunları yaşayanlara telafi için g5 verdiler.
Mesaj olarak gönderdim konuya ordan bak daha önce bu durumu yaşayanlar almış

Üst Alt