LG G5 PARMAK IZI OKUMUYOR VE MENÜSÜ YOK OLDU

Sponsorlu Bağlantılar

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
LG G5 PARMAK IZI OKUMUYOR VE MENÜSÜ YOK OLDU
Merhaba arkadaşlar,

Dün gece çok ilginç bir şekilde ayarlar kısmında ki parmak izi menüsü kayboldu. Telefonun altını üstüne getirdim ama bulamadım.

Sorun şu şekilde başladı ;

Önce ekran kilidini açarken parmak izi okunamadı hatası vermeye başladı .Ben önemsemedim. Daha sonra parmak izini hiç algılamamaya başladı. Ayarlara girip yeni parmak izi profili oluşturayım dedim. Önceki parmak izlerini sildim takarlar oluşturayim dedim ama Ama Ayarlar-Gizlilik bölümü altında sadece “Güvenlik” yazıyor. Parmak izi menüsünü bulamadım. Güç tuşum çalışıyor ama parmak izi ekleyemiyorum

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Bu görüntüden sonra menü kayboldu

gsolak

Üye
Muhtemelen sensör bozuk. Servis yolu görünüyor. Ama ne olur ne olmaz öncesinde bir format atın derim.

Buğra

Buğra

Admin
Stock rom flashlamayı biliyor musunuz ? Fabrika ayarına dönün düzelme ihtimali yüksek. Xiaomi Mi5'de benzer durum oluyor arada :)

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Muhtemelen sensör bozuk. Servis yolu görünüyor. Ama ne olur ne olmaz öncesinde bir format atın derim.

Hocam mühendislik kodunu öğrenip test etme durumum var mi acaba

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Stock rom flashlamayı biliyor musunuz ? Fabrika ayarına dönün düzelme ihtimali yüksek. Xiaomi Mi5'de benzer durum oluyor arada :)
Maalesef hocam Samsung cihazlarda yapıyorum ama lg biraz karışık geliyor

Silinen Üye 2498213

Silinen Üye 2498213

Kapalı Hesap
Maalesef hocam Samsung cihazlarda yapıyorum ama lg biraz karışık geliyor

LG Up programı sayesinde kolayca halledebileceğiniz bir konu gibi görünüyor ama hariçten gazel okumak kolay tabii :D

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Hocam düzeleceğini bilsem denicem [emoji1]

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
sistemin yedeğini alıp format atmayı dene olmazsa servise ver zaten servis her türlü format atacak kendin ilk bir dene hem yedeklerini filan da almış olursun

ibrother

ibrother

Üye
Hocam düzeleceğini bilsem denicem [emoji1]

Ayarlar) güvenlik) kimlik bilgileri deposu) gir temizle de(tüm serifikaları kaldır olarak da geçer) tekrar geri gelir "bu kesin yöntemdir".olmazsa fabrika ayarlarına at.

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar) güvenlik) kimlik bilgileri deposu) gir temizle de(tüm serifikaları kaldır olarak da geçer) tekrar geri gelir "bu kesin yöntemdir".olmazsa fabrika ayarlarına at.
Burası mi hocam

ibrother

ibrother

Üye
He orası
H850 avrupa modeli kullanıyorsun vay vay.bende çok severim lg g5 i ama kronik hayalet ekran sorunu yüzünden bulaşmak istemiyorum.lg g3 e devam bende.
Ne yaptın geri geldi mi?

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
He orası
H850 avrupa modeli kullanıyorsun vay vay.bende çok severim lg g5 i ama kronik hayalet ekran sorunu yüzünden bulaşmak istemiyorum.lg g3 e devam bende.
Ne yaptın geri geldi mi?
Yok hocam denedim 2 kere aç kapa da yaptım düzelmedi parmak izi okumuyor ama power tuşu çalışıyor

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
G4te var açılış menüsünde kalıyor açılmıyor

ibrother

ibrother

Üye
G4te var açılış menüsünde kalıyor açılmıyor

G4 bootloop sorunu o düzelmez.garantisi varsa yolla değişim yaparlar.

Lg g5 ise fabrika ayarlarına attığında da düzelmez ise eğer garantisi varsa garantiye yolla donanımsal olabilir.

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
G4 bootloop sorunu o düzelmez.garantisi varsa yolla değişim yaparlar.

Lg g5 ise fabrika ayarlarına attığında da düzelmez ise eğer garantisi varsa garantiye yolla donanımsal olabilir.
G4 evo bilişim garantisinde ihracatçı garantili ama herkesten yeni anakart fiyatı alıyorlarmis

G5 e daha format atmadım verileri yedekleyemedim onuda denicem

ibrother

ibrother

Üye
G4 için tüketici hakem heyetine girebilirsin kronik bir sorun olduğu için yani istisnasız tüm lg g4 ler bootloop oluyor bu kronik bir olay firma suçlu .bu konuda para iadesi alan çok kişi var illa tr olması gerekmez.

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
G4 için tüketici hakem heyetine girebilirsin kronik bir sorun olduğu için yani istisnasız tüm lg g4 ler bootloop oluyor bu kronik bir olay firma suçlu .bu konuda para iadesi alan çok kişi var illa tr olması gerekmez.
Ben sadece Türkiye garantili olan cihazları kapsıyor sanıyordum 2016 serili anakartlarda oluyormus 2017 serilerde yokmuş sanırım o sorun

K.A.R.A

Üye
Parmak izi okumamasının sebebi son gelen güncellemeyi yaptıysanız ondan kaynaklanıyor. Benim başıma da gelmişti başka cihazda. Format atarak çözemezsiniz. Sebebi son gelen güncellemenin cihazın OS sürümünü güncellememesi. Ya eski sürüme geri dönün ya da LG PC Suite ile yazılımı tekrar güncellemeye çalışın. Ya da LG Flashtool ile eski sürümü tekrar flashlayın...

gss_adnan

gss_adnan

Üye
    Konu Sahibi
Parmak izi okumamasının sebebi son gelen güncellemeyi yaptıysanız ondan kaynaklanıyor. Benim başıma da gelmişti başka cihazda. Format atarak çözemezsiniz. Sebebi son gelen güncellemenin cihazın OS sürümünü güncellememesi. Ya eski sürüme geri dönün ya da LG PC Suite ile yazılımı tekrar güncellemeye çalışın. Ya da LG Flashtool ile eski sürümü tekrar flashlayın...
Hocam güncelleme geldi yükledim bişey yoktu birkaç hafta sonra böyle olmaya başladı yine aynı durum olabilir mi

Üst Alt