LG G3 LG G3 D855 rom lazım

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 D855 rom lazım
şu an cloudy2.5 kullanıyorum pil sorunum hala dewam etmekte daha stabil bir rom ve bunların sadece 1-2 tane (güncell) ekran görüntüsü istiyorum.aradım ama kafam karıştı çok video resim var mübarek g3 ile alakalı ne varsa çıkıyor hangisi aradığım rom onu bile aramakta güçlük çekiyorum zaten konu ile ilgili yeterli hakimeyim yok burdan özel olarak yardım talep ediyorum artık napayım :D

reaurora

reaurora

Üye
hız ve hergün yeni özellikler arıyorsan kesinlikle cyanogenmod 13.0 öneririm. ama illa stock ROM istiyorsan xpirt'in Fulmics ROMunu deneyebilirsin. ikisininde şarj süreleri iyi
ben şuanda XOSP kullanıyorum. Xperia temalı ve cm13 tabanlı. bunu da önerebilirim

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
bilal72

bilal72

Üye
Kesinlikle resmi Polonya romu olan 6.0 yükle kesin beğenirsin

• Beğen
Tepkiler: recepix ve Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
cm 13 nerden indirebilirim

bu siteden aldığım bilgiye göre
Sizlere daha önce CyanogenMod’un resmi CM13 romlarını bazı cihazlar için yayınlamaya başladışını duyurmuştuk. Bu cihazlardan biri de LG G3 oldu. Yayınlanan rom CyanogenMod’un “Nightly” adını verdiği günlük olarak güncellenen bir rom (Aslında gecelik ama yerel saat farkı var). Yani isterseniz günlük olarak güncelleyebilirsiniz.

Bu konuda anlatılan işlemleri uygulayarak resmi CM 13 Romunu kendi cihazınızda kullanma imkanı bulacaksınız. Cihazınıza custom rom yüklemeden önce custom recovery kurulumunu yapmış olmanız gerekmektedir. cihazınıza “TWRP Recovery” yükleyebilir ve “Root” işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce ziyaret etmenizde fayda var. Kişisel verilerinizi ayrı bir hafızada yedekleyin ve şarjınız yükleme işleminden önce en az %50 seviyesinde olsun. Telefonunuzun şarjı belirli bir seviyenin altında olduğunda cihaz recovery mode’a geçmeyeceği için custom rom yüklemezsiniz. Ayrıca yükleme işlemi ve sonrasında yaşayacağınız tüm sorunların “sizin sorumluluğunuzda” olduğunu unutmayın. Rom yükleme işlemini “recovery mode” ile yapacağınız için bu konuda yardıma ihtiyacınız olabilir. TWRP Revcovery kulllanım rehberine ulaşabilirsiniz.
yazmış şimdi ben cloudly yüklemiştim zaten rootlu telefon hangi adımdan başlamam lazım

reaurora

reaurora

Üye
twrp varsa adresinden en son güncellemeyi indirip yükle sonra opengapps.org sitesinden gapps_arm_6.0 indirip ROMun üzerine kur

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
şu an kurulum aşamasındayım gapps indirdim romuda indirdim ne yapmam gerekiyor

goldmobile

goldmobile

Üye
Recovery ile qurman lazım bence

• Beğen
Tepkiler: Serhenkk
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
hata veriyor
error executing updater binary in zip hatası
cloudy 2,5 den cyanogen 13 e geçiyorum neler yapmam lazım acil
sanırım hatayı çözdüm her gece çıkan güncelleme dosyasını indirmişim şu an son sürüm indir olanını indiriyorum cm-12.1.20151117-s diye bişey boyutu 265 mb eski rom 1.4 gbb idi yine mi yanlış dosya indiriyorum nerden indiriliyor bu lanet olası rom :((((((

goldmobile

goldmobile

Üye
Sen ne romu arıyorsun? Cyanıogenmod istiyorsan sitesinden telefon modeline göre olanı indireceksin denedinmi olmuyor mu? Niye kafan karışıyor?

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
ya indirdim
bunu indirdim yüklemeye celıştım recovery dosyasını yüklemem gerekiyorumuş bunu nasıl yükleyecem
ya niye kimse cevap vermiyor alooo:sinir:sinir:sinir:sinir

Metin137

Metin137

Üye
flashify adlı uygulamayı kur sonra . img tarzı dosyaları flashlayabilirsin

goldmobile

goldmobile

Üye
Evet özel rom yüklemek için önce özel cwm yüklemek lazım biliyorsun zannediyordum
Cwm flashlamak için bu proqramı kullana bilirsin cwm. İmg dosyasını telefon hafızasına at Proqramı çalışdır (telefon rootlu olması lazım)
Dosyayı en başta görecektir onu flaş at

Bu arada programı ilk açılışta yenileme isteyebilir ama yenilemesende olur

Son düzenleme:
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Ustam simdibtelefonumda 12.1 surumu var dediklerini yapiyorum tam anlamadim yapmaya calisacagim
Linkini verdigin programin ismi ney ne yapiliyor burda

goldmobile

goldmobile

Üye
Zor değil mobile uncle tools ile cwm.img dosyasını telefona Flashlıyorsun yani kuruyorsun sonra cwm recovery modunda telefonu açıyorsun ordan Whipe data factory reset,Whipe case ve advanced girip Whipe dalvic case ediyorsun sonra geri gelip sd karta atdığın romu kuruyorsun bu kadar

goldmobile

goldmobile

Üye
bu tür işlemleri yaparken telefonun şarjı yüksek olmasına dikkat edin

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi

Bu ney hangisini sececegim

goldmobile

goldmobile

Üye
Yok bunlar değil

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
?

goldmobile

goldmobile

Üye
Sende olan recovery dosyasının adını recovery olarak değiş sonu. İmg dokunma sonra o recovery dosyasını telefon hafızasının ana dizinine at Proqramı aç senin dosyayı en üstte görmesi lazım

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi

Bumu

Üst Alt