Laptop Ayağı Oturmuyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

by-pegasus

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Ayağı Oturmuyor ?
İyi akşamlar, Asus x550vx bilgisayarım var. Hiçbir zaman bunu halı veya koltuk üstüne koyarak kullanmamışımdır, yıllardır masamın üzerinde bütün işlerimi hallederim ama geçenlerde bir şey dikkatimi çekti. Normalde masa üzerinde duran bilgisayar hiçbir sorun vermezken son zamanlarda masanın üzerinde durduk yere numpad kısmının olduğu yerde masaya oturmama sorunu başladı. Hani bir masa veya sandalyeyi bir yere koyarsınız ve bir ayağı kısa gelir bu yüzden o yöne baskı uygulayınca tık tık ses çıkar veya eğilir ya aynısı şu an benim bilgisayar için geçerli. Düz masa üzerine koyduğum zaman numpad kısmında bulunan o yerle temas etmesi gereken kauçuk yer tam oturmuyor yamulmuşmu diye bakıyorum bir sorun da görünmüyor. Tam elimi koyarken, sayı veya yön tuşlarını kullanacağım zaman bilgisayar sallanıyor böyle. Sizce alt kasada bir sorun mu var yoksa o kauçuk bölge çıkarılabiliyorsa orayı biraz kurcalayıp düzeltebilir miyim ? Bu arada bilgisayar 3 kere söküldü. 1'i ssd yükseltmesi için diğer 2'si termal macun değişimi için... kendim söküp halletmiştim sök tak yaparken atladığım bir kısım da yoktu ama bilenleriniz varsa tavsiyede bulunmanız çok iyi olur. Şimdiden Teşekkürler...

PALA.

PALA.

Üye
Bir defa bile sökülüp taksanız bile böyle olabiliyor. Vidalar tam oturmuş olsada malzemedeki minimal kayma şişme ve yamulmaya sebep olur. Bana sorarsan ya tınlama öyle kullan yada tekrar sök ve yükselen tarafın alt kapak ve gövde ile birleştiği vida birleşim yerlerine 1-1/2 mm kağıt vb. yükseltme yaparak dengeleme yap. Diğer bir önerim alt kapağın tüm vidalarını sök ve 4 köşedeki vidaları yavaş yavaş sıkarak bir denge ara ama çok sıkma çok sıkmakta yamulmaya sebep olur yani tüm vidaları dengeli sıkmaya çalışın.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bir defa bile sökülüp taksanız bile böyle olabiliyor. Vidalar tam oturmuş olsada malzemedeki minimal kayma şişme ve yamulmaya sebep olur. Bana sorarsan ya tınlama öyle kullan yada tekrar sök ve yükselen tarafın alt kapak ve gövde ile birleştiği vida birleşim yerlerine 1-1/2 mm kağıt vb. yükseltme yaparak dengeleme yap. Diğer bir önerim alt kapağın tüm vidalarını sök ve 4 köşedeki vidaları yavaş yavaş sıkarak bir denge ara ama çok sıkma çok sıkmakta yamulmaya sebep olur yani tüm vidaları dengeli sıkmaya çalışın.
Kâğıt sıkıştırırsa bilgisayar düştü mü hasar alma ihtimali artar.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Laptopun Altındaki Plastik Kaymayı Önleyici Zımbırtılar Tam Değil Mi?

PALA.

PALA.

Üye
Kâğıt sıkıştırırsa bilgisayar düştü mü hasar alma ihtimali artar.
Kıysına, köşesine demedim. Alt kapak ile kasayı birleşme yerlerindeki vidalar kağıdı delecek maksat aşırı sıkışmadan eğilmeyi engellemek, sallantı olmaz böyle yaparsa.

by-pegasus

Üye
    Konu Sahibi
Laptopun Altındaki Plastik Kaymayı Önleyici Zımbırtılar Tam Değil Mi?
Evet kauçukların hepsi duruyor.
Mesaj birleştirildi:

Dengeli sıkma ile dengeyi yakalayamazsam veya oturduğundan emin olmadıkça sıkışmazsa kağıdı deneyeceğim. Teşekkürler.

Üst Alt