laptop açılmıyor tepki vermiyor....

Sponsorlu Bağlantılar

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi
laptop açılmıyor tepki vermiyor....
Merhaba ;
Laptopla ilgili bir sorunum var , bana yardımcı olursanız sevinirim. Sorun şöyle gerçekleşti.en son laptopu kapattığımda sorunsuz kapanmıştı.Laptopu eletrikle ve batarya ile kullanıyorum .Güç girişne adaptörü taktım power tuşuna basarak laptupu açmaya çalıştım açıldı ancak siyah ekran takılı kalarak imleç belirdi sonra powerden kapatmaya çalışınca kapanmadı ben de adaptör takılı iken bataryayı çıkardım laptop kapandı sonra tekrar açmaya çalıştım hiçbir şekilde laptop açılmadı.

1-laptopun önündeki powerlight ve battery light yanmıyor,laptop hiçbir şekilde açılmıyor
2-Bataryasız Power connector bağlı iken AC adapter light 5-6 saniye yanıyor sonra sönüyor ama batarya takılı iken AC adapter light hiç bir şekilde yanmıyor.

sizce sorun ne kaynaklıdır , yol gösterirseniz ona göre hareket edeceğim , her yazdığınız mesajın önemi vardır. yardımlarınızı esirgemeyin. .

Laptopun Markası ve Modeli - HP COMPAQ PRESARIO CQ61-ET

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
sen garantiye gönder anakartta sorun var tahminimce...
ama daha önce harddiskin içindeki önemli bilgilerini kurtar derim..
harddisk sıfırlama işlemi yapılabilir.

eşref gümüşsay

eşref gümüşsay

Üye
bunun 2 nedeni olabılır

1.cısı:pc cokmustur
2.cısı:harddisk te sorun olabılır

bır ara benimde basıma geldı benım pc cokmustu ben format attım duzeldı

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi
sen garantiye gönder anakartta sorun var tahminimce...
ama daha önce harddiskin içindeki önemli bilgilerini kurtar derim..
harddisk sıfırlama işlemi yapılabilir.

adaptör takılı iken bataryayı çıkardım laptop kapandı sonra tekrar açmaya çalıştım hiçbir şekilde laptop açılmadı.

sorun bundan mı kaynaklı yoksa önceden mi oluşmuştur belirleyemedim. HDD i nasıl kurtarabilirim ki Laptop'un düzeneğini hiç bilmiyorum. İçini açmam imkansız ve de ürünümün garantisi dolmuştur ne yapmam gerekiyor. Gitsem bir tamirciye ondan bundan para alır biliyorum.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

adaptör takılı iken bataryayı çıkardım laptop kapandı sonra tekrar açmaya çalıştım hiçbir şekilde laptop açılmadı.

sorun bundan mı kaynaklı yoksa önceden mi oluşmuştur belirleyemedim. HDD i nasıl kurtarabilirim ki Laptop'un düzeneğini hiç bilmiyorum. İçini açmam imkansız ve de ürünümün garantisi dolmuştur ne yapmam gerekiyor. Gitsem bir tamirciye ondan bundan para alır biliyorum.
notebookun alt tarafındaki kapakları sök birinin altından hdd çıkar.. onu sök çıkart masaüstü bir pc ye bağla verilerini kurtar :oke:

C diskini biçimlendirip tak notebook a.
dene bi açılıyorsa bas formatı :D

açılmıyorsa anakrt sorunlu.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi

notebookun alt tarafındaki kapakları sök birinin altından hdd çıkar.. onu sök çıkart masaüstü bir pc ye bağla verilerini kurtar :oke:

C diskini biçimlendirip tak notebook a.
dene bi açılıyorsa bas formatı :D

açılmıyorsa anakrt sorunlu.

şimdi anlayamadım son kısmı ,formatla ne alakası var ki :) sorun HDD demi olabilir yani?

Teom@n

Teom@n

Üye
Sen her ihtimale karsi Hasan kardesimin dedigi gibi HDD yi sok ve icindeki verilerin varsa yedegeini al. Yoksa;

-Bios la ilgili bir problem olabilir (Bu tip kullanimlarda ve girisimlerde genelde bios ucuyor) bios pilini cikararak bios sifirlamani tavsiye ederim.

Sadece adaptor takili iken bilgisayari acmayi dene.(muhtemelen denemissindir ve acilmamistir)

Bilgisayarini nasil acacagina gelince iki adet video buldum senin icin. Isleme baslamadan once kendini topraklamayi unutma:naughty:(topraklama; vucut elektrigini bosalt yada bilekligin varsa kullan)

Video 1
[video=youtube;BVygxWcO2aE]http://www.youtube.com/watch?v=BVygxWcO2aE[/video]

Video 2
[video=youtube;gZ8uAvI7JBk]http://www.youtube.com/watch?v=gZ8uAvI7JBk[/video]

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi
bunun 2 nedeni olabılır

1.cısı:pc cokmustur
2.cısı:harddisk te sorun olabılır

bır ara benimde basıma geldı benım pc cokmustu ben format attım duzeldı
merhaba , özellikle yazdığın için teşekkürler ama benim sorunum pc nin hiç açılmamasından ibaret. HDD bozuk olduğunda pc hiç açılmayabilir mi?

-efşan

-efşan

Üye
merhaba , özellikle yazdığın için teşekkürler ama benim sorunum pc nin hiç açılmamasından ibaret. HDD bozuk olduğunda pc hiç açılmayabilir mi?
Boot ekranında hata verir hdd bozuksa.
Ama problemini ben de anlayamadım. Bu yüzden yazmamıştım konuya.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi
Sen her ihtimale karsi Hasan kardesimin dedigi gibi HDD yi sok ve icindeki verilerin varsa yedegeini al. Yoksa;

-Bios la ilgili bir problem olabilir (Bu tip kullanimlarda ve girisimlerde genelde bios ucuyor) bios pilini cikararak bios sifirlamani tavsiye ederim.

Sadece adaptor takili iken bilgisayari acmayi dene.(muhtemelen denemissindir ve acilmamistir)

Bilgisayarini nasil acacagina gelince iki adet video buldum senin icin. Isleme baslamadan once kendini topraklamayi unutma:naughty:(topraklama; vucut elektrigini bosalt yada bilekligin varsa kullan)

Video 1
[video=youtube;BVygxWcO2aE]http://www.youtube.com/watch?v=BVygxWcO2aE[/video]

Video 2
[video=youtube;gZ8uAvI7JBk]http://www.youtube.com/watch?v=gZ8uAvI7JBk[/video]

ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkürler, ama ben hayatımda hiç laptop açmadım açarım da ) bios pilini bulayım derken anakartı dağıtmayalım :) ikinci videonun son kısmında kabloları söküp takıyor enerji boşalması yaptırıyor galiba, benim sorunumda bundan olabilir mi acaba.

- - - Eklendi - - -

Boot ekranında hata verir hdd bozuksa.
Ama problemini ben de anlayamadım. Bu yüzden yazmamıştım konuya.
laptop hiç açılmıyor Hdd de zarar görmüş olabilir ancak açılmasında bir problem var hiç açılmıyor.

-efşan

-efşan

Üye
ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkürler, ama ben hayatımda hiç laptop açmadım açarım da ) bios pilini bulayım derken anakartı dağıtmayalım :) ikinci videonun son kısmında kabloları söküp takıyor enerji boşalması yaptırıyor galiba, benim sorunumda bundan olabilir mi acaba.

- - - Eklendi - - -

laptop hiç açılmıyor Hdd de zarar görmüş olabilir ancak açılmasında bir problem var hiç açılmıyor.
Hiç açılmıyor ise anakartta yahut güç giriş çıkışlarında problem vardır.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi
Teom@n

Teom@n

Üye

QUOTE]
:rica: videolari izlemedim, fakat cekinme dagitmazsin anakarti. (h) biraz nazik ve dikkatli olursan ilk notebook dagitma ve toplama deneyimini tadarsin. dikkat et aliskanlik yapiyor:naughty:

06kubilay06

06kubilay06

Üye
bir ihtimalde ben söyleyeyim ilk laptobumumdu toshıba aldıktan 1 sene sonra bıgun bilgisyarın şarzı bitmiş bende oyun oynuyordum farkına varmadım bıgısayar kapandı tabıkı sonra fişini taktım ama bilgisayar ne açılıyor ne görüyor 1 tane ble ışık yanmıyordu laptopta bende o zamanlar bilgisayar hakkında hıc bır bılgım yoktu laptobun arkasını açardım ama neyin ne oldugunu bende bılmıyorum hıc denemedım bıle babam bılgısayarcıya götürdü laptobun güç girişinde bir yer fazla ısınmış ve erimiş tamırı 1 hafta surdu 50 tl para vermiştim senınkıde u tur bi sorun olabilir ama şunu soylıyım laptoplarda içini açmak içindekilere bakma kolay bı iş değil çunku masaüstünü gore parçalarr çook daha kucuk o yuzden sorunu kendın bulman kolaybı iş değil sen yetkılı servise gönder derim yetkılı servis senden fazla ücret almaz ama sorun anakarttada olabilir

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi

QUOTE]
:rica: videolari izlemedim, fakat cekinme dagitmazsin anakarti. (h) biraz nazik ve dikkatli olursan ilk notebook dagitma ve toplama deneyimini tadarsin. dikkat et aliskanlik yapiyor:naughty:

açtım bugün bios güncellemesi yaptım power dağıtım yerindeki inverter yerini açmak istedim açamadım sonuç hüsran elim alıştı artık bir notebook söküp dağıtabilirim :) laptop açılmıyor artık tamir yolu göründü.

- - - Eklendi - - -

bir ihtimalde ben söyleyeyim ilk laptobumumdu toshıba aldıktan 1 sene sonra bıgun bilgisyarın şarzı bitmiş bende oyun oynuyordum farkına varmadım bıgısayar kapandı tabıkı sonra fişini taktım ama bilgisayar ne açılıyor ne görüyor 1 tane ble ışık yanmıyordu laptopta bende o zamanlar bilgisayar hakkında hıc bır bılgım yoktu laptobun arkasını açardım ama neyin ne oldugunu bende bılmıyorum hıc denemedım bıle babam bılgısayarcıya götürdü laptobun güç girişinde bir yer fazla ısınmış ve erimiş tamırı 1 hafta surdu 50 tl para vermiştim senınkıde u tur bi sorun olabilir ama şunu soylıyım laptoplarda içini açmak içindekilere bakma kolay bı iş değil çunku masaüstünü gore parçalarr çook daha kucuk o yuzden sorunu kendın bulman kolaybı iş değil sen yetkılı servise gönder derim yetkılı servis senden fazla ücret almaz ama sorun anakarttada olabilir
evet doğru olabilir zaten açtım küçük şeyleri denedim olmadı , dediğin gibi güç girişi veya anakartta , artık tamir yolu göründü , ne zaman götürebilirsem sonucu sizinle paylaşacağım. Herkese çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

• Beğen
Tepkiler: Teom@n
Teom@n

Teom@n

Üye

açtım bugün bios güncellemesi yaptım power dağıtım yerindeki inverter yerini açmak istedim açamadım sonuç hüsran elim alıştı artık bir notebook söküp dağıtabilirim :) laptop açılmıyor artık tamir yolu göründü.

- - - Eklendi - - -

evet doğru olabilir zaten açtım küçük şeyleri denedim olmadı , dediğin gibi güç girişi veya anakartta , artık tamir yolu göründü , ne zaman götürebilirsem sonucu sizinle paylaşacağım. Herkese çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Hadi hayirlisi, insallah kucuk bir problemdir:oke:

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
    Konu Sahibi
laptopun garantisi bitmişti , sorunu bulamadılar istanbul'a gönderdiler haber geldi anakartın chipsetleri zarar görmüş kargo hepsi 180 tl tuttu. fiyat biraz beni uçuklattı. .

Üst Alt