Yardım Acer Laptop açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Acer Laptop açılmıyor
Merhaba arkadaşlar durum şöyle laptobu elimden düşürdüm ve açmaya çalıştığımda siyah ekran çıkıyor ve yukarda sol taraftaki yanıp sönen bi çizgi var bekledim açılır diye ama açılmadı . Sonra windows 7 cd vardı onu takım tekrardan win7 kurmaya çalıştım ama STARTİNG WİNDOWSta takılı kaldı ... Sorun nedir acaba ? Yardımlarınızi bekliyorum şimdiden teşekkürler ..

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
İçindeki donanımlardan herhangi biri hasar görmüş olmalı düşmenin etkisiyle :hmmm

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
İçini açıp baktım ama anlamadım içi hasar görmüş olabilir gerçekten ama hasar gören hangisi acaba ?

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Servise götür

denisjr

denisjr

Üye
Çöpe at yaptırmaya değmez 300-400 tl verip ;)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Büyük ihtimalle hdd hasar görmüş kardeşim. Zaten çok hassastır hdd ler. Kablolarını kontrol et bi olmadı hdd değişmen gerekecek büyük ihtimalle.

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar . Su an bizde saat 2:15 yarin hdd yi kontrol ederim

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar . Su an bizde saat 2:15 yarin hdd yi kontrol ederim
Tamam kardeşim. O "_" işareti çıkana kadar hata vermiyorsa genelde sorun hdd de oluyor. Ama bios a gir bak orada da parçaları görebilirsin.

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Biosta Parcalari nasil gorebilirim?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Bios unun nasıl göründüğünü bilmiyorum hatta destekleyip desteklemediğini de bilmiyorum ama woltaj gidişini filan görebilirsin gelişmiş anakartlar ile. Neyse boşver bios u küçük bir değişikliğinde hasar verirsin. Öylece bırak yarın açar bakarsın olmadı başka hdd ile dene imkanın varsa. En kötü servise göndermen gerekebilir.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bilgin yoksa kendi başına iş yapma kendimden biliyorum

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
bilgin yoksa kendi başına iş yapma kendimden biliyorum
Kesinlikle kardeşim haklı. Bilgin yoksa bırak servise gönder direk ben böyle anlatıyorum ama benim de elimde az patlamadı :D Bana güvenme derim :D

ismail

ismail

Üye
hdd ölmüştür %90

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar elimden geldigince kurcaladim simdide pc acilirken "NO BOOTABLE DEVICE -- INSERT BOOT DISK AND PRESS ANY KEY" yazisi cikiyor hdd'yi cikarip taktim ama hala ayni hatayi veriyor?

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Hdd ölmüş galiba kardeşim başın sağolsun. Servise gönder kardeşim hiç uğraşma ve sorun olarak bir anda olduğunu yaz darbe filan olmadığını belirt ;)

ismail

ismail

Üye
arkadaslar elimden geldigince kurcaladim simdide pc acilirken "NO BOOTABLE DEVICE -- INSERT BOOT DISK AND PRESS ANY KEY" yazisi cikiyor hdd'yi cikarip taktim ama hala ayni hatayi veriyor?
şimdi hdd yok ya pcde sistemde yok yani. bilgisayar açılınca açcak sistem arıyor ama yok napsın garip seni üstteki yazıyla uyarıyor. bi flasha ubuntu kubuntu linux mint vs kur başka pcde. sonra flashı pcye tak açılırken f12 f8 (artık senin biosun tuşu neyse) bas ve ordan flashı seç. bak bakalım usbyi tanıyıp ubuntu çalışcak mı? eğer çalışırsa sorun hdddir diyebilirsin yada hdd girişi

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
servis derken garantiden bahsediyosunuz sanirim?
garantisi yok
şimdi hdd yok ya pcde sistemde yok yani. bilgisayar açılınca açcak sistem arıyor ama yok napsın garip seni üstteki yazıyla uyarıyor. bi flasha ubuntu kubuntu linux mint vs kur başka pcde. sonra flashı pcye tak açılırken f12 f8 (artık senin biosun tuşu neyse) bas ve ordan flashı seç. bak bakalım usbyi tanıyıp ubuntu çalışcak mı? eğer çalışırsa sorun hdddir diyebilirsin yada hdd girişi
bende bi tane windows 7 cd'si var onu takiyorum kurulum basliyor starting windows yazisindan sonra ekran siyah oluyor ve oylece kaliyor

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Garanti yoksa istersen bir bilgisayarcıya istersen de yine teknik servise yollarsın. Fazla para tutacağını zannetmem yenisi. Sorun inşallah başka yerde çıkmaz çünkü hdd pahalı bir parça değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt