Yardım konularim sebepsiz habersiz cope alınıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
konularim sebepsiz habersiz cope alınıyor?
@Ozan

Actigim konular cope alınıyor ve ne bildirim geliyor nede sebebi söyleniyor!

10 civarı konum sebep gostermeden cope alınıyor bu kadar konuyu seri şekilde cope alana kadar bana sebebini belirtseler eger sorun varsa duzeltirim zaten konular genel gorunume kapalı!

Ama üye ile iletişim kurmak yerine at cope gitsin o kadar emek harcamış ama muhattabim degil mi deniyor ?

Yani bu durumu anlamış degilim, modlar bu durumda bizimle muhattap olmayacaksa ne zaman olacak?
Konu onaylayanin görevi eksik yada hata gördüğünde harcanan emeği göz ardı edip konuyu cope almakmi?

Hadi 1 konu olsa anlarım bir sürü konu! gercekten bu durumu anlamış degilim yani "bir pm atmak" bu kadarmi zor?
Zamaninda bende yaptım bu isi ama bir üyenin konusunu cope alırken uyeyide uyariyordum yani emeğine yazik konu tekrarı yapıyorsun diye…

Ama benimle bir Allah in kulu muhattap olmuyor, yani bu nedir kibir mi yoksa baska bir açıklaması varmi?
O kadarmi yoğunluk var acilan konu sayisi belli paylasim yapan uye sayisi belli ama uyeyle iletişim kurulamiyor bir turlu…

Yani hic olmadı sunu soylersin uyeye; arkadas bir sürü cop cikarmissin düzgün konu acta hem emeğine yazik, bizde coplerle bosa ugrasmayalim ama malesef buda yok…

Cevabi burada aramak istemiyordum ama konularimi kimin cope aldigida belli degil bildirimde gelmiyor!
Sistem bile uyeyi muhattap almıyor "konumu! " cope alırken

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: The Shadow, Anil-D, mürteza16 ve 1 kişi daha

mürteza16

mürteza16

Üye
Bahadır abi gerçektende harfi harfine haklısın. Bana da aynı şekilde hiç bildirim gelmiyor. En az 50 tane konum çöpe taşındı. Ve artık sinirden pek fazla konu açmıyorum. Günde 5 konu açıyorum. 4'ü çöpe gidiyor ve hiçbir uyarıda gelmiyor. Bu işi moderatorlerin daha iyi yapması lazım. Onları konuları çöpe alsınlar diye moderator yapmadılar heralde.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Çöpe alınan konularınıza baktığımda çöpe alınma sebepleri hemen kendini belli ediyor. Bir kaç gün önce yine paylaşımcı bir arkadaşımız PM yoluyla bizlere şikayette bulundu ve ona verdiğim cevapta ilgili bölümü direk size de aktarmak istiyorum;
"Android bölümü değil forumun genelinde translate çevirisi çöp konu istemiyoruz. Eğer istersek marketteki tüm uygulamaları translate ettirip foruma konu açtırabiliriz, bunu bir bot yazılım gayet güzel halleder forumda 1 milyondan fazla uygulamanın konusu tek tıkla açılmış olur. Google Translate çevirisi yada kopyala-yapıştır konulara izin vermiyoruz. Bu Android değil tüm forum geneli için geçerli. Açmış olduğun konuya özgün bir kaç satır açıklama girmelisin. Yazdığın açıklamayı Google'da arattığında böyle bir sonuç görmelisin"

Emek harcayarak açtığınız konuların silinmesi elbette ki kötü bir şey ancak moderatörler de sorumlu oldukları bölümde düzen sağlamaya çalışıyorlar. Paylaştığınız uygulama yada oyunların açıklamalarını translate çevirisi yapmak yerine sadece 1 satır özgün(kendi cümlelerinizle) açıklama yazmanız konunuzu daha değerli kılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Otroligt, 0MG90 ve Anil-D
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
Çöpe alınan konularınıza baktığımda çöpe alınma sebepleri hemen kendini belli ediyor. Bir kaç gün önce yine paylaşımcı bir arkadaşımız PM yoluyla bizlere şikayette bulundu ve ona verdiğim cevapta ilgili bölümü direk size de aktarmak istiyorum;
"Android bölümü değil forumun genelinde translate çevirisi çöp konu istemiyoruz. Eğer istersek marketteki tüm uygulamaları translate ettirip foruma konu açtırabiliriz, bunu bir bot yazılım gayet güzel halleder forumda 1 milyondan fazla uygulamanın konusu tek tıkla açılmış olur. Google Translate çevirisi yada kopyala-yapıştır konulara izin vermiyoruz. Bu Android değil tüm forum geneli için geçerli. Açmış olduğun konuya özgün bir kaç satır açıklama girmelisin. Yazdığın açıklamayı Google'da arattığında böyle bir sonuç görmelisin"

Emek harcayarak açtığınız konuların silinmesi elbette ki kötü bir şey ancak moderatörler de sorumlu oldukları bölümde düzen sağlamaya çalışıyorlar. Paylaştığınız uygulama yada oyunların açıklamalarını translate çevirisi yapmak yerine sadece 1 satır özgün(kendi cümlelerinizle) açıklama yazmanız konunuzu daha değerli kılacaktır.

1 sayfa cevap yazmıştım ama sildim cunku konuların silinme sebebi egerki bu ise ben bu hesabiniza kapatacagim ama konuyu cope alan arkadas aksini iddia ederse sizde bu isi birakabilecekmisiniz?

Cunku boot yazılımı gibi otomatik cevaplar yaziyorsunuz yazdikklarimi hic muhattap bile slmamissiniz!
Ne gidip mod ile muhattap olmussunuz konuların niye cope alindigini sormadan konusuyorsunuz ezbere!

Konular zaten genel görünüme Kapalı cope alinacagina uyeye bildir uyede konusunu duzenlesin ama nedense modlarin isi cok uyeyle muhattap. Olamaz deniyor!

Su verdiginiz cevap üyelere karsi olan tutumunuzu acik acik sergiliyor zaten.

Verdiğiniz cevaba karşılık yüzlerce örnek gosterebilirim size ama yagdaki su misali birsey degismeyecek yönetici her zaman haklıdır politikası devam .

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: asigsasi, Anil-D ve mürteza16
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Eğer bu işi benden devralacaksan, ben bıraktığımda sen devam edeceksen bırakayım adminliği. Benden nasıl bir cevap bekliyorsun ne yapmamı bekliyorsun anlamış değilim. Konularını denetimden geçirmeyen, onay vermeyen modeatör @ANIL Anıl konuları neden onaylamadığını kendisi açıklayacak, bölümden sorumlu yönetici o ve bu da onun yönetim eylemi. Kafalarına göre işlem yapmıyor bu adamlar yönetim odasında ne karar alınmışsa onu uyguluyorlar.

Translate yada kopyala yapıştır konulara izin vermiyoruz. Konu sayısı yükseltmek için saçma sapan konular açılıyor, ordan burdan bulduklarını foruma taşıyorlar. Böyle olunca da konu çöplüğüne dönüyor ve bu konuların zerre yararı olmuyor bu foruma aksine zararı oluyor. Senin konuların için söylemiyorum bunları ama senin profilinden çöpe alınan son konulara baktığımda bunlar da Translate konular.

Ocak ayında Android bölümü konu açma kuralları başlığı altında şu kuralları duyurdum yönetim odasında,
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Bu kurallara uyulmuyorsa geçerli bir sebep vardır elbette. Belki biraz ağır geldi kurallar belki sınav zamanı olduğu için arkadaşlar biraz boşlamış olabilir. Bu üstte yazılı kurallar moderatörler tarafından benimsendiği vakit forum genelinde uygulamayı düşünüyoruz. Üstteki mesajda PM'den alıntı yaptığım durumu daha dün moderatör arkadaşlara duyurduk yani yeni kurallara geçiş dün ve bugün itibariyle uygulanmaya başlanmış olmalı.

Yönetici her zaman haklıdır politikası yok bizim forumumuzda. Ama ilk hatasında moderatör harcayan bir politikamız da yok. Normalde konularınız çöpe alındığında bildirim gelmesi lazım sizlere ancak bugün bildirimlerde bir sıkıntı var, taglama yapıldığında da bildirim gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: anılbaran ve Otroligt
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
Erol kurallara diyeceğim yok. yerindede gözümde yok ama yinede teklif icin tesekkurler dusunecegim :D

Anil buyuk ihtimal konudaki linklerden killandi ama linkler saglam.

Ben hic uyarilmadim basliklariniz daha açıklayıcı olsun diye yani bu is boyle olmamali; uyeyi uyar kurallara yine riayet etmiyorsa gereğini zaten yaparsın ama öncelikle iletişim kurulsun hepimiz insanız hatalar olabilir :)

Cok konu açmaya gelince android bölümü diger bölümler gibi degil günde 100lerce uygulama çıkıyor ve bir o kadarda guncelleme geliyor uygulamalara yani bu bolumde cok konu acmamizin sebebi konu kasma degil paylasim sansimizin cok olmasi…

Google translate meselesi ise ben zaten genel olarak konulara ufak bir özet eklerim ama uygulamaların o kadar cok özelliği oluyor ki… yani bunları ingilizceden çevirip yazmamin imkanı yok mecbur translate kullanmak gerekiyor.

Yoksa konular şöyle açılıyor zaten widget nolumundeki konular mesela havadurumu uygulamadina açıklama olarak;
Widget uygulamasidir yazılıyor :)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi ve mürteza16
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
Bildirim olayinida soyle soyliyim konu onaylanmadan cope alındığı icin bildirim gelmiyor olabilir.
Diger butun bildirimler sorunsuz geliyor cunku.
Yeni yazilima gectigimizden beri bir tane bile cop uyarısı almadım

• Beğen
Tepkiler: asigsasi ve mürteza16
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
Hazir konu acilmisken konularima genel olarak onaydan geçerken hiçbirşey yazilmiyor yani usul olarak yönetici onaydan geçirdiği konuya tesekkuler yazar ama artik buda yapilmiyor?
Tesekkur yok önemli degil olmasın modlarimiz tşk kasmak istemiyor olabilir ama neden onaylanan konu begenilmez?
Yani begen butonu icin o kadar mücadele verdik eski yazilimda ama yoneticilerimiz kullanmamak icin elinden geleni yapıyor bu tutumuda anlamış degilim :hmmm
@anılbaran @Buğra

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: asigsasi, Dede ve mürteza16
KayraBey

KayraBey

Üye
Kurallar fena sıkı olmuş. Valla konu açmak artık harbiden emek istiyor.

Bence böyle olması iyi oldu. Ayrıca şu kutlama bölümünde herkese aldığı her rütbe için konu açılması fantezisi peydah oldu :D

Buna da dur demek lazım :D

• Beğen
Tepkiler: asigsasi, 0MG90, Invoke ve 1 kişi daha
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi

Bence böyle olması iyi oldu. Ayrıca şu kutlama bölümünde herkese aldığı her rütbe için konu açılması fantezisi peydah oldu :D

keske konuların hepsi bu kurallara uyularak acilabilse ama zor tabiki üretici gevur olunca uygulamaların ozellilleri o kadar cok oluyorki…

paylasimci üye ve veya mod kim olursa konuya açıklama olarak ancak su yaziliyor;

widget: bu bir widgettir
klavye: bu bir klavyedir
pil koruyucu: pil koruyucu uygulamadır
tema: android icin temadir…

yani kurallar boyle olunca açıklamalarda turk usulü oluyor doğal olarak :D

kutlamalar icinde dogru söylüyorsun biraz abartı söz konusu :)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
ANIL

ANIL

Admin
Translate ile ilgili karar alındığı için konuları kaldırdım. Gerekli açıklamaları Erol abi yapmış zaten.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
Translate ile ilgili karar alındığı için konuları kaldırdım. Gerekli açıklamaları Erol abi yapmış zaten.

Benimle muhattap olmayıp konulara cope attigin icin tesekkurler o zaman ama kurallara tam olarak uyduguna eminmsin benim konumu cope alırken?

Konuların denetime düşmesi sizlerin o konuyu düzenleyip yayınlamanız içindir!
Eğer eksik bilgi varsa konu sahibinden gerekli bilgileri girmesini isteyin!!!
Üstte yazılı kurallar doğrultusunda konuyu düzenleyip, forumda mevcut olup olmadığını kontrol ettikten sonra yayınlayın.
Yönetici olarak, lider olarak üyelere yol göstericiler sizlersiniz!!
@ANIL yönetici olarak bana yol gostermeyip konularimi direkt olarak cope almana birsey diyemem demekki kafaniza gore eylem yapma hakkiniz var kuralları isteginize gore uyguluyorsunuz..

Peki benim konumu cope alip niye benden 1 saat sonra ayni konuyu aciyorsun?

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Buda senin actigin konu benim konuyla ayUni içerik olarak ve başlık olarak yani ne fark var iki konu arasında?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke, asigsasi ve mürteza16
asigsasi

asigsasi

Üye
Benimle muhattap olmayıp konulara cope attigin icin tesekkurler o zaman ama kurallara tam olarak uyduguna eminmsin benim konumu cope alırken?

Konuların denetime düşmesi sizlerin o konuyu düzenleyip yayınlamanız içindir!
Eğer eksik bilgi varsa konu sahibinden gerekli bilgileri girmesini isteyin!!!
Üstte yazılı kurallar doğrultusunda konuyu düzenleyip, forumda mevcut olup olmadığını kontrol ettikten sonra yayınlayın.
Yönetici olarak, lider olarak üyelere yol göstericiler sizlersiniz!!Anil yönetici olarak bana yol gostermeyip konularimi direkt olarak cope almana birsey diyemem demekki kafaniza gore eylem yapma hskkiniz var kuralları isteginize gore uyguluyorsunuz..

Peki benim konumu cope alip niye benden 1 saat sonra ayni konuyu aciyorsun?

Buda senin actigin konu benim konuyla ayUni içerik olarak ve başlık olarak yani ne fark var iki konu arasında?

android bölümündeki bu karışık ve karmaşık düzen yüzünden android telefon almak bile istemez oldum resmen soğudum :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Dede, Invoke ve Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
android bölümündeki bu karışık ve karmaşık düzen yüzünden android telefon almak bile istemez oldum resmen soğudum :hmmm

Hic sorma dostum kaale alip muhattab bile olmuyorlar.
Adminler bile gerektiğinde pm atıp iletişim kuruyor ama modlar üye ile iletişime geçmeyi istemiyor.
Herseyi yaptim oldu diyorlar.
@ANIL in verdiği cevaba erol cevap vermis yazmis.
Mod kendi kurallara uymamis uyeye konusunu duzenlesin diye bildirim yapmamis birde gelmis duzeni sagliyorum diyor.
Cop kutusunu doldurmayi düzen olarak varsayan bir zihniyetmi yonetiyor bizi?
"Her seyi cope atarakmi bugünlere geldi maxicep" @Ozan

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve asigsasi
@Safak

@Safak

Üye

yapma eyleme tek zevkimizide kesmeyin.:ehe

asigsasi

asigsasi

Üye
Hic sorma dostum kaale alip muhattab bile olmuyorlar.
Adminler bile gerektiğinde pm atıp iletişim kuruyor ama modlar üye ile iletişime geçmeyi istemiyor.
Herseyi yaptim oldu diyorlar.
@ANIL in verdiği cevaba erol cevap vermis yazmis.
Mod kendi kurallara uymamis uyeye konusunu duzenlesin diye bildirim yapmamis birde gelmis duzeni sagliyorum diyor.
Cop kutusunu doldurmayi düzen olarak varsayan bir zihniyetmi yonetiyor bizi?
"Her seyi cope atarakmi bugünlere geldi maxicep" @Ozan
en iyisi wp bölümü dostum en güzel düzen orada şimdiye kadar hiçbir sorun şikayet konusu bu bölümde açılmadı huzur var orada :) sende uğraşma android bölümü ile demek ki üyelerin açtığı konuları sevmiyor lar.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
en iyisi wp bölümü dostum en güzel düzen orada şimdiye kadar hiçbir sorun şikayet konusu bu bölümde açılmadı huzur var orada :) sende uğraşma android bölümü ile demek ki üyelerin açtığı konuları sevmiyor lar.
bir eski symbian birdr wp bölümü muazzam zaten yardımlaşma olsun konular olsun on numara.
androidde birşeyler yapilmiyor yapmaya calisanida dovuyorlar resmen :)
sen bi öte dur biz acariz konuları diyorlar resmen

• Beğen
@Safak

@Safak

Üye
bir eski symbian birdr wp bölümü muazzam zaten yardımlaşma olsun konular olsun on numara.
androidde birşeyler yapilmiyor yapmaya calisanida dovuyorlar resmen :)
sen bi öte dur biz acariz konuları diyorlar resmen
ee safak basta ne demiş nokia candır gerişi sikayet gerekcesi :ehe

• Beğen
Tepkiler: asigsasi ve Bahadir_fb
mürteza16

mürteza16

Üye
Ben bir konu açıyorum. Benim konuyu çöpe atıp kendileri aynısını açıyorlar.

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt