Ottoman Tiger Konu Dışı Deneme Yöneticisi

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ottoman Tiger Konu Dışı Deneme Yöneticisi
Merhaba Gökçen :)

Gerek şikayet raporlarıyla yönetime olan katkın, gerek açmış olduğun konularınla yönetime girmeyi uzun zamandır hak ediyordun.

Test moderatörlüğü süresi boyunca bazı yönetimsel işlemleri test etme, öğrenme fırsatı bulacaksın. Bu süre, yönetimsel işlemleri öğrenmenin yanı sıra Maxicep yönetim kültürüne ayak uydurup uyduramadığını görebilmemizi sağlayacak. Bu yüzden belirtmeliyim ki henüz moderatörlüğe tam olarak kabul görmüş değilsin.

Test moderatörlük sürecini en az hatayla atlatıp aramızda tam anlamıyla bulunabilmen için bilmediklerini çekinmeden bizlere sormalısın. Kararsız kaldığın durumlarda muhakkak bize danışmalısın. Bir süre sonra işleyişi kavrayacağından eminim zaten.

http://www.maxicep.com/yonetici-test-alani

Bu bölüm sadece yöneticilerin görebildiği, yönetim işlemlerini test ettiğimiz bir bölüm. Burada konu taşıma, mesaj silme vb. alıştırma yapabilirsin.

Şikâyet Sistemi Özet Kullanma Klavuzu
Tüm Yöneticilere, bilinmesi mutlak gerekenler
Yöneticiler ! Başlıkları Kalıcı Silmek Yerine, "Geri Dönüşüm" e taşıyınız!
Yeni yöneticiler için: Konu/Mesaj Silme - Taşıma, Üye Ban vs. işlemleri [Resimli]
Giriş Bilgilerinizi Başkalarıyla Paylaşmayın,Şifrenizi Ortak PClerde Kullanmayın

Linklerini verdiğim bu konuları dikkatlice okumanı tavsiye ederim. Bunlar sana yol gösterecektir.

Son olarak Yönetim odasında konuşulan, tartışılan her şey bu odadaki kişiler haricinde hiç kimseye söylenmiyor. En yakın arkadaşın olsa dahi buradaki kararları dışarı aktarmamalısın.

Yukarıda bahsettiklerimi de kapsayan genel uyarı niteliğindeki bu yazıyı da gözden geçirirsen sevinirim.

Öncelikle bilmeni isterim ki deneme yöneticisi olan arkadaşlarımızdan üyeliğe dönen de oldu aramıza katılan da oldu. Be nedenle bundan sonraki sürecin ne olacağını sen bize göstereceksin :)
Daha önceki deneyimlerinden de biliyor olmalısın hangi konuların çöpe alınması hangilerinin kilitlenmesini ve tabii ki hangi mesajların silinmesi gerektiğini.
Ancak ben site politikamız olarak belli başlı olarak şunları hatırlatayım sana:
Öncelikle tıklanma sayısı fazla olan (1000'in üzerinde) konuları çok zorunda kalmadıkça çöpe almıyoruz. Ne yapıyoruz? Kilitliyoruz. Zira çok tıklanma sayısı alan konunun muhakkak etiketleri de vardır. Ve bu etiketler sayesinde sitemize yeni kişiler geliyorlar. Ve yeni gelenlerin bir başka konuyu görmesi ve sitemize üye olması çok daha kolay oluyor. Elbette bu kişiler ileride aktif de olabilirler. 2.000.000'un üzerinde üyesi olan forumumuz için bu olasılık hiç de azımsanmayacak durumda.

Bir diğer önemli husus konuları kilitlerken ve üyelerin mesajlarını silerken muhakkak SEBEP belirtiyoruz. Çünkü bir üye olarak benim hakkım, emek harcayıp yazdığım, açtığım konuda neden işlem yapıldığını bilmek. Tabii zorunda kalmadıkça üyelerin iradelerine müdahale etmemek en iyisi. Ancak elbette forum kuralları var ortada :)Burada bir diğer zorunlu husus: BİZLER FORUM KURALLARINI EN İYİ BİLEN KİŞİLER OLMAK ZORUNDAYIZ. O nedenle bir iki kere baştan sona forum kurallarımızı okuman yararına olacaktır.

Son olarak da şikayetlere değineyim.
Senin görev alanınla ilgili bir şikayet geldiğinde sağ üstte sana bildirim olarak görünür.
Örneğin bir üye küfür etmiş olsun.
Bir diğer üye de şikayet etmiş olsun.

Şikayet sistemine gireceksin, ilgili linke tıklayıp şikayet edilen mesajı göreceksin. Baktın ki küfür.
O halde yapman gereken küfür içeren mesajı sebep belirterek (Küfür) silmendir. Ama daha önemlisi şikayet inceleniyoru seçip ne yaptığını üyeye bildirmen ancak ASLA şikayeti kapatmamandır. Zira sen kapatırsan ben göremem ve üyeyi kalıcı olarak yasaklayamam :)
Ya da hafif hakaret vardır mesela, yine siler, yaptığını yazar ve mutlaka açık bırakırsın ki adminler ceza verebilsin.
Ancak mesela üye "konuyla alakasız mesaj" yazdı ise, yine sebep belirterek silip sonrasında ne yaptığını yazarak şikayeti kapatabilirsin. Zira ceza gerekmiyordur bu durumda.

Onun haricinde bu bölüm deneme yöneticilerine özel. Artık bir sorunun-şikayetin-tavsiyen-fikrin olduğunda site hakkında bölümüne konu açmana gerek yok. Buraya açabilirsin. Bizler de tartışır ona göre hareket ederiz.
Artık üye olmadığından buna uygun olarak davranman hepimizin senden beklediği bir husus :)
Ve elbette takıldığın her şeyi bana ve diğer yönetici arkadaşlarına sorman senin yararına olacaktır.

Alıntının Tamamını Göster...

Aramıza hoşgeldin :oke:

• Beğen
Tepkiler: ANIL, OttomaN TigeR, Buğra ve 2 diğerleri

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Hayırlı olsun Gökçen başarılar dilerim, konu dışında güzel izlenimler bırkacağını ümit ediyorum. Aklına takılan konular olursa buradayız çekinmeden sorabilirsin artık yönetimin bir parçasısın, inşallah test sürecini de hayırlısıyla bitirip aramıza tamamen katılmış olursun.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Buğra ve Nextman
papakudioflu

papakudioflu

Admin
kardeşim aramıza hoş geldin. İnşallah başarılı bir test sureci geçirip moderatorluğe terfi edeceğine inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Buğra ve Nextman
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Vayyy vayyy vayyyy ...
Gökçen abim , öncelikle hoşgeldin , şeref verdin . Başarılı olacağına yürekten inanıyorum .
Hayırlı , uğurlu olsun . Rast gelsin .:)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Nextman ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
Gökçen abi hayırlı uğurlu :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Nextman
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bana layık görmüş olduğunuz bu vazifeyi inşallah alnımın akıyla yerine getirmeye muktedir olacağım.

• Beğen
Tepkiler: ANIL, Joker, Buğra ve 3 diğerleri
Joker

Joker

Emekli Yönetici
Hayırlı olsun abim.Seni burada gördüğüme çok sevindim.Kolay gelsin :sarıl:

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Buğra
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Hosgeldiniz. Sait abi anlatmis gerci ama tekrardan belirtmenin zarari olmayacaktir. Sikayet raporlarinda uyari verilmesi gerektigini dusundugun bir durum olursa, bu ufacik bir ihtimal dahi olsa sikayeti acik birakman bizlerin ceza verebilmesi icin gerekli.

sorumlu oldugunuz bolum konu disi oldugu icin bolca konu tasima islemi yapacaksiniz. Forumda siyaset konusmak kesinlikle yasak, son donemde bir de dini konular tartisilmaya baslandi. Bunlar din - Ataturk, din -siyaset ekseninde ilerliyor genellikle. Bu noktada tartismanin nerede kavgaya donustugu yada seviyesizlesildigini belirleyecek merci sensin. kesinlikle taviz vermeyelim ve seviyeli bir tartisma ortami icin gerekli zemini her zaman koruyalim.

yetkili oldugun bolum fazlasiyla insiyatif kullanmayi gerektiriyor ancak bu ilk gunlerde insiyatifi geri planda tutup maxicep yonetiminin isleyis mantigini ogrenmek adina soru sormak daha yararli olacaktir.

Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Reşwan, Nextman ve 1 kişi daha
ANIL

ANIL

Admin
Hoşgeldin abi, hayırlı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Buğra
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
@EroL Hoşbuldum Erol adminim. Bu hususta şüpheniz olmasın, ilgili süreç içerisinde takıldığım bir mevzu vuku bulursa mutlak suretle daha tecrübeli arkadaşlardan yardım talep ederim.

@Joker Teşekkürler sevgili kardeşim.

@ANIL Teşekkür ederim Anıl.

• Beğen
Tepkiler: Joker, Buğra, Nextman ve 1 kişi daha
Ozan

Ozan

Admin
Hayirlisi olsun Gökçen basarilar kisa zamanda aktif yoneticilerden biri olacagina eminim. Kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece, OttomaN TigeR ve Buğra
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Teşekkür ederim Ozan adminim, inşallah.

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Burdanda hayırlı olsun diliyorum.
Müdahale edeceğin ve düşündürücü herşeyi karar vermeden sorabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Sağol abi, ilgin için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Elinize sağlık, çok daha hoş olmuş. :)