GM Discovery 2 Konu Taşınmıştır | Discovery 2/2+ TWRP/SP Flash Tool Stock Romlar

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Teşekkürler

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
rom çift sim mi görüyor tek sim mi? İmei siliniyor mu?

Not : çift ise /system içindeki build.prob 'dan dualsim li satırı =false yapar iseniz 2. sim yok uyarısı almassınız.

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Hayır ben o kadar twrp ile data cache custpack ne varsa sıfırladım ancak imei gitmedi. IMEI sp flash tool ile formatlanırsa gidiyor.
Hafıza kartını görüyor ancak telefon açıldığında 2.sim kartında sim bulunamadı hatası veriyor ama o ayarı yapınca geçiyor. Dediğin ayarı eklemeyi unutmuşum konuya ekledim teşekkürler.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk: Eline sağlık ben format işlemini yapmıştım IMEI gitmişti demekki sadece download yapıyoruz onun dışında stock logo ve sürüm no ları farklı olur sanırım sen güncelleme yapabildinmi peki
Ayrıca şu 1.60 GB lık dosya nasıl oluşturulmuş acaba sahibine birtürlü ulaşamadım

back-ir

back-ir

Üye
Merhabalar;
Şimdi bu işlemin teknik olarak mümkün olduğunu anladım.
Esasen Orjinal Roma dönmenin her zaman avantajları vardır.
Benim merak ettiklerim ise;
GMD2 Romun GMD2+ Roma göre avantajı var mı ?
Güncelleme (gelirse) alır mı?
GMD2+ için Temiz Orjinal Rom yedeği oluşturabilirmiyiz?
Karıştırdıkça GMD2+ için bişeyler ortaya çıkacaktır, umarım daha fazla katkı sunanlar olur.

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Vallahi nasıl oluşturulduğunu bende bilmiyorum ama mtk droid tools ile backup almaya bakıyorum ki onla almıştır diye tahminim var.
GMD2+ için de eğer bu yöntem işe yararsa GMD2+ Stock rom yapabiliriz.
Bu rom güncelleme maalesef almıyor. 01025 sürümü. Ancak diyelim ki lollipop güncellemesi falan geldi illa ki romunu çıkartırız.
GMD2 2 Sim kartı takıldığı için ona özel ayarlar bulunuyor yoksa fazla farkı yok. Sim kartı rengini ayarlama sim kartlarına özel zil sesleri gibi bunlar plusta yok yoksa romları aynı.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
MTK droid tools bu cihazı görmüyor ben denemiştim

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
kurdum mtkuncle ile de imei attım içine kullanıyorum.Lolipop çıkarsa illaki bi yerden açık yakalar stock yaparız

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
kurdum mtkuncle ile de imei attım içine kullanıyorum.Lolipop çıkarsa illaki bi yerden açık yakalar stock yaparız
Kurabildiğine sevindim :)
Yanlız format atmadığın halde IMEI numarası gitti mi?

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Kurabildiğine sevindim :)
Yanlız format atmadığın halde IMEI numarası gitti mi?

Malesef imei romdan sonra gitti . Mtkuncle uygulaması ile roma kutunun üzerinde yazılı olan imei numaraını girdim.Sorunsuz kullanıyorum.Yarın sabah ilk işim bunla ilgili bir konu açmak.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Malesef imei romdan sonra gitti . Mtkuncle uygulaması ile roma kutunun üzerinde yazılı olan imei numaraını girdim.Sorunsuz kullanıyorum.Yarın sabah ilk işim bunla ilgili bir konu açmak.
Bende de imei gitmişti mobile uncle ile yazayım dedim ama cds information kısmına erişim kapalıydı sen nasıl girdin

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Benimki açıktı.

memo4535

memo4535

Üye
Alcatel romu degilmi bu

memo4535

memo4535

Üye
İmei sifirlaniyor mu

alican277

Üye
telefonum brick oldu yardım edin 2+ modeli telefonu pcye takıyorum tık bile etmiyor okumuyor driver mi yüklü değil ondanmı acil yardımm

• Beğen
Tepkiler: nazkomm11
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
telefonum brick oldu yardım edin 2+ modeli telefonu pcye takıyorum tık bile etmiyor okumuyor driver mi yüklü değil ondanmı acil yardımm
2 gün önce başıma geldi.Spflashtan downloada bas tele baglarken ses açma tuşuna basılı tut.ben böyle geçtim

Üst Alt