Kitlenme Sorunu Acil Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Legend_Come_Back

Üye
    Konu Sahibi
Kitlenme Sorunu Acil Yardım
Arkadaşlar makinama yeni format arttım ve xp işletim sistemi kurdum(formatlama yapmadan öncede xp idi) ancak makinayı açtığım zaman masaüstü ekranı geliyor ve üstündeki bilgisayarım vs. ikonları geliyor sonra biden bire kitleniyor..kapayıp açıyorum. bunu 2-3 kez arda arda yapıyor sonra düzeliyor bu neden oluyor acaba 1 yıldır xp kullanıyorum böyle bir sorunum yoktu ve ayrıca ram 512mb. benim aklıma gelen ramdamı bir arıza var.lütfen acil yardımmmmmmm

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Aynı sorunu bende yaşıyorum. inşallah sorunun nerde olduğunu buluruz. :help:

Legend_Come_Back

Üye
    Konu Sahibi
inşallah. sitede teknik işlerden kimse anlamıyorya ya

slayer

Üye
benzerinden banada oldu dün (fareye sağ tıklayınca bile kitleniyodu)
format atmıştım yeni bir antivirüs yükledim (avast mı ne) ondan olmuş tekrar format atınca düzeldi

ibonline

ibonline

Üye
acayip ama bişey sorcam su anda yinemi xp kullanıyorsun
ğere böyleyse hdd kac parca bu parcaların tamamınada format attınmı bicimlendirmeleri cd denmi yapıyorsun
bunları dos ortamında becerebilirsne birde böyle dene
yani bitane 98 boot cd ye ihtiyacın olcak birde fdisk kullanmayı umarım biliyorsundur burdan hdd ve bölümleri kaldır sonra ac ve formatla sonra xp kur
haa bu arada yazılımsalda olmuya bilir ama ne tuhaftır mavi ekranda kitlenmiyor değilmi yani masaüstü öylece donuyor bana biraz daha acıklayıcı bilgide bulun umarım yardımcı olurum ;;)

Caine

Caine

Üye
yaw ibo sen dahada karıştırmışsın meseleyi. aynısı banada oluyor ve avast virsülü bulduğu her dosyayı silince işte elde kalanlar ancak bu kadar çalışır :DD seninki ilginç ama ?

Shadowman07

Shadowman07

Üye
bence makinaya format at her sürcüye.. f diski kullanarak yeniden düzenle..

ibonline

ibonline

Üye
Originally posted by Caine@Sep 21 2005, 02:26 AM
yaw ibo sen dahada karıştırmışsın meseleyi. aynısı banada oluyor ve avast virsülü bulduğu her dosyayı silince işte elde kalanlar ancak bu kadar çalışır :DD seninki ilginç ama ?
[post=172458]Quoted post[/post]​

Allah dert vermese sen varsın acep bu son kurduğum windows bir ay dayandı nasıl bu kadar uzun süre bu işletim sistemini kullandın ama teklemeye başlamış muhahaha :haha:

polat_alemdar

Üye
Originally posted by Legend_Come_Back@Sep 20 2005, 09:30 PM
Arkadaşlar makinama yeni format arttım ve xp işletim sistemi kurdum(formatlama yapmadan öncede xp idi) ancak makinayı açtığım zaman masaüstü ekranı geliyor ve üstündeki bilgisayarım vs. ikonları geliyor sonra biden bire kitleniyor..kapayıp açıyorum. bunu 2-3 kez arda arda yapıyor sonra düzeliyor bu neden oluyor acaba 1 yıldır xp kullanıyorum böyle bir sorunum yoktu ve ayrıca ram 512mb. benim aklıma gelen ramdamı bir arıza var.lütfen acil yardımmmmmmm
[post=172112]Quoted post[/post]​

1. eğer fdisk ile format atmayı biliyorsan önce harddiskini fdiskle formatla çünkü harddiskten dolayı yapabilir bu sorunu
2. sistemi yükledikten sonra ilave hiçbir yazılım yüklemeden bir dene, eğer yine kilitleniyorsa bir donanım sorunu vardır, bir takım yazılımları yükledikten sonra kilitlenmeye başlıyorsa mutlaka bir tanesi sistem dosyalarından biriyle çakışıyordur, bunu anlamak içinde yüklediğin yazılımları kaldır ve birer birer yükle ve her yüklemeden sonra bilgisayarını yeniden başlat sorun yazılımsa ortaya çıkacaktır.
3. yazılımsal sorun değilse eğer ilk bakacağın parça ram olsun ram da problem olabilir
eğer birden fazla ise ram sayısı, tek tek çalıştırarak test et

bu söylediklerimden sonra bir takım sonuçlar elde edebileceğini düşünüyorum

bu arada arkadaşlar ben bilgisayar teknisyeniyim
yardımcı olmaya çalışırım sorularınıza!

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Eğer sorun hard disk'te ise hard disk'i değiştirmek mi lazım ?? Yoksa fotmat atınca düzelir mi ?

Bende ki sorun ya hard disk yada ram'den kaynaklanıyor olabilir..

Hafta sonu 512 ram aldım diğer 256'lık ram varkende bu hatayla karşılaşşıyordum şimdi eski ram'i çıkartıp birde öyle deniycem inşallah ram'den değildir..

Shadowman07

Shadowman07

Üye
kardeş sen dediğimi yap fdisk makineyi düzeltir..

UndeRqRo.uNd

Üye
Originally posted by juniouremre@Sep 21 2005, 06:35 PM
kardeş sen dediğimi yap fdisk makineyi düzeltir..
[post=172989]Quoted post[/post]​
bence deneme derim başka bi XP ya da işletim kur.

crazyboy32x32

Üye
sen en iyisi bi daha format at fdiskle bendede olmuştu aynen ben format attıktan sonra geçti

teenwolfx

Üye
senin sorunun yazılımsalsa kurtarma konsolunu kullanarak sistem dosyalarını tekar yükle işletim sistemi ile ilgili bir sorun ise düzelir ama bence donanımsal birşeye benziyor....şunu da yapabilirsin pcı yuvalarındaki tüm kartları sök(varsa) onboard ekran kartın varsa ekran kartını da sök ve bide pc yi öyle aç yine aynı şey olacak mı?

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Yarın yada Cumartesi günü önerdiğiniz çözüm yollarını tek tek deneyecem, inşallah düzelir bıktım artık admin oturumunu kapatıp tekrar açmaktan. :vur:

bjknemesis

Üye
1-arkadaşım çakışma olabilir donanımda eger kasayı bi yere çarptıysan bi parçasını yerinden oynattıysan olur

2- eger ramde hata olursa explorer hatasını ekranında yogun bi şekilde görürsün

3-ram sorunu ise bilgisayar başlarken diddddddd!! diye bi ses çıkarır sanırım böyle bi sorun yok

4-hard diske format atarken nasıl attıgını bilmiyorum da format atarken FAT degil NTFS formatında kur bu format yeni nesil için yani xp de harddiskin daha iyi performans saglar gözle görülür bi fark olmaz

5-cd yi kurarken şu dosyada"driver.cab"dosyasında sorun yok gibi gösterir çok duraklayıp geçerse yüklerken anlaşıbilr yeni bir cd den yükle hafta sonu işini görür sanırım bu tavsiyelr kolay gelsin

;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

sonuçta bunu görmek umuduyla

:oke: :oke: :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt