[KILAVUZ] Farklı Cihazların Romlarını Kendi Cihazınıza Portlama

Sponsorlu Bağlantılar

farukguner

farukguner

Üye
    Konu Sahibi
[KILAVUZ] Farklı Cihazların Romlarını Kendi Cihazınıza Portlama
Merhaba Arkadaşlar Bugün Sizlere Rom Portlamayı Göstereceğim;
Gerekli Programlar: Winrar ve Notepad++
DİKKAT: Portlayacağınız romla cihazınız aynı çözünürlükte olmak zorunda.
Bu yöntemle ARMv6 cihazların romlarını ARMv7 cihazlara portlayabilirsiniz, ARMv7 cihazların romlarını ARMv6 cihazlara portlayabilirmisiniz onu bilmiyorum.

Base Rom Nedir ?
Cihazınızla Uyumlu Romdur.

Port Rom Nedir ?
Cihazınıza Portlayacağınız Romdur.

Adım 1: Temiz bir CM9, AOSP, CM7, CM10, CM11 rom bulun (cihazınızda çalışan) bu bizim base romumuz olacak.

Adım 2: Winrarla ayıklıyoruz.

Adım 3: Port noktasına istediğiniz ROM'u atın . Bu Port ROM . Ayrıca Winrar kullanarak ayıklayın .

Adım 4: Base roma giriyoruz ve içindeki app,Framework, Fonts ve Media dosyalarını siliyoruz.
NOT: Eğer base rom kitkatsa, priv-app klasörünü port romdan base roma koyalamak zorundasınız.

Adım 5: Port rom/system klasörünün içine giriyoruz ve oradaki app, Framework, Fonts ve Media klasörlerini kopyalayıp base rom/system içine yapıştırıyoruz.

Adım 6: Base rom/system/etc ve Port rom/system etc klasörlerini aşşağıda gördüğünüz gibi açıyoruz ve ekranın 2 köşesine koyuyoruz.

Adım 7: Base romdan permissonsa giriyoruz ve oradaki androd. ve com. dosyalarını siliyoruz. Port romun permissionsuna giriyoruz ve oradaki android. ve com. dosyalarını kopyalayıp Base romun permissionsuna yapıştırıyoruz. Aynı şekilde base romun init.d deki dosyaları (00banner hariç) siliyoruz ve port romun init.d sindeki (00banner hariç) dosyaları base romun init.d sine yapıştırıyoruz

Adım 8: Base Rom/system dosyası içindeki buld.prop dosyasını notepad++yla açıp şu yerlerde değişiklikler yapabiliriz.

ro.build.id=
ro.build.display.id=
ro.build.date=
ro.modversion=

Adım 9: Aşşağıdaki yerleri değiştirin.(port rom/system build.prop dosyasından bakarak)

ro.config.ringtone=
ro.config.notification_sound=
ro.config.alarm_alert=

Adım 10: Base Rom/META-INF/com/google/android/updater-script dosyasını notepadla açıyoruz ve içindeki herşeyi kopyalıyoruz ve Port rom/META-INF/com/google/android/updater-script dosyasının içine yapıştırıyoruz ve set_perm yazılarını siliyoruz.

Adım 11: Eğer port rom/system içinde base romda olmayan değişik klasörler veya dosyalar varsa base rom/system dosyası içine kopyalabilirsiniz.

Adım 12: Son Adım
Base rom klasörünün içindeki dosyaların hepsini seçiyoruz.
sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz (arşivin adı herşey olabilir) ve zipi işaretliyoruz tamama tıklıyoruz ve tamam.

Konunun tamamı benim yazımımdır. İzinsiz paylaşmak yasaktır. İnşallah bir sorun yoktur yazıda, resimler xda formundan alınmadır.

• Beğen
Tepkiler: Fx.sasser ve ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk: faydalı paylaşım

• Beğen
Tepkiler: farukguner
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Tşk

• Beğen
Tepkiler: farukguner
OFFCENT

OFFCENT

Üye
beyler discovery Air modeline rom portlasam bu yöntemle olurmu :)

OFFCENT

OFFCENT

Üye
:)

Üst Alt