jelly bean nin bize ne katkısı olacak?

• 22 Eylül 2012
  • 5245 Okunma
  • 30 Cevap

1. Arkadaşlar android ice cream sandvich ile önümüzdeki ay çıkacak olan jelly bean Arasinda ne gibi farklar ve degisiklikler urnilikler olacak acaba?

Yazan: lweo
  2. stabilite arttırıldı. menü hızı 30 fps civarından 60 fps civarlarına çıkartıldı. sistem uygulamalarında değiştirmeler ve geliştirmeler var.

3. aslında tam 60 fps değil.62 fps.ama çoğu telefonun ekranı 60 fps(60 hz olduğundan) 60 tan yukarısına izin vermiyor.birde triple buffer eklenince sürekli 60 fps de kalmasını sağlıyor.

diğer değişmelere değenecek olursam,
    Multtasking biraz daha iyi
    Yüz tanıma özelliği artık göz kırpmamızı istiyor
    ve daha kullanışlı bildirim çubuğu (gmail vs geldiği zaman iki parmakla bildirim çubuğundan iletiyi büyüterek açabilirsiniz.)

ve ufak tefek değişmeler :)

4. en güzel olayı büyük bir performans artışı. Linaro grubu sağolsun androidi stabilleştirdiğinden sonra jelly bean in project butter olayları çıktı ve ortaya çıkan sonuç göz kamaştırıcı :) iOs un akıcılığından da akıcı neredeyse :)

5. bu yüzden özellikle civarlarına demiştim :D

6. peki birşey soracam , benim cihaz s3. root çektm rom yükledm turkbey işte. ben nasıl orjnale dönüp jellybeane yükseltebilirim acep?

7. Nexusta gordugum kadarıyla jellybeanı soyle aciklayabilirim: 0 lag 0 kasma ruzgar gibi ekran degisimi...

8. lag derken ? :ehe lag sunucular arasındaki gecikmeye denir,yorumu görünce güldüm yani :ehe

9. hackless telefonla insan arasındaki gecikmeye demiş :d:

10. yani ikona bastıgın anda hic bekleme yapmadan animasyonla açılıyor kapanıyor programlar diyor :D

11. Daha hızlı performans,
    Boyutları değiştirilebilir widgetlar,
    Daha kolay fotoğraf paylaşımı,
    Daha iyi sezgisel klavye,
    Sesle yazdırma (dikte),
    Daha Zengin Bildirimler,
    Geliştirilmiş Sanal Klavye ve Sesli Metin Yazdırma,
    Gelişmiş Kamera Uygulamaları,
    JB'a Özel Arayüz.

12. Sen varya adamsın adam :D aynı alanda çalısıyoruz aklımız aynı çalışıyor bak ne dedimi doru anladı :D

13. aslında lag genel olarak takılma, sorunlu devam anlamında kullanılır. Senin dediğin ping olmasın? :)

14. multi oyunlarda "ping var" diyeceğimize "lag var ***" dediğimiz için ağız alışkanlığıdır herhalde :D:ehe

15. jelly bean'in net olarak cikis tarihi bellimi yani telefonlarimiza guncelleme sunulacak tarih.

16. jelly bean çıktı zaten ama işte daha test sürümleri filan var. Tahminim 1 ay sonra yavaş yavaş dağıtmaya başlar üreticiler...

17. Anladım da lagın tanımı o değil :ehe

18. Lağv gecikme yahu :)

19. Biliyorum biliyorum :ehe

20. İyi hadi gecikme olsun seni mi kıracam :D

Yüklüyor...
18/11/2018 - 17:06