İslemcimi deistirmelimiyim

Sponsorlu Bağlantılar

mehmet19454855

Üye
    Konu Sahibi
İslemcimi deistirmelimiyim
Merhaba arkadaslar ben zaten ekran kartimi deistirdim hala eski oyunlarda kasma var islemcimi deistirsem oyunlari kasmadan oynayabilirmiyim islemcinin ekran kartina yetisememesi gibi durumlar oluyomus galiba
Sistem ozelliklerim =
Pentium e5300 dual core 2.6 ghz
3gb ram
Amd hd6570 1gb 128bit gddr3 dx11
Anakartim = biostar g41-m7

firostr

firostr

Üye
  • İslemci degismekle olmuyor rami ya 4 yada 6 gb ram.yapmasi lazim
    · ·
  • O anakarta yeni islemci takabilecegini sanmiyorum değiştiremez
  • Facebook ta bir gruba sordum bunları dediler

hikmet366

hikmet366

Üye
Oynadığın oyun nedir

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Merhaba arkadaslar ben zaten ekran kartimi deistirdim hala eski oyunlarda kasma var islemcimi deistirsem oyunlari kasmadan oynayabilirmiyim islemcinin ekran kartina yetisememesi gibi durumlar oluyomus galiba
Sistem ozelliklerim =
3gb ram

işlemciyi değiştir ram en az 4gb ekleme yap. ozaman oyunlarda kasma kalmaz. tabi gidip ekran kartının kaldırmadığı oyunlar açarsan kasmaya devam edecektir. net bütçeni söyle gerekli parçaları önerelim

mehmet19454855

Üye
    Konu Sahibi
Assasins creed 2 oynuyorum ama kasiyor 25-30fps arası sistemim yetmiyor olabilirmi

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
sisteminden kaynaklanıyo as cred 2 yanılmıyorsam min 2gb ram istiyor. sende 3 gb var sistemin bu 3gb nin birazını kullanır. oyunu açtığında oyunda ramden yemeye başlar sistemini yavaşlatır. ram takviyesi gerekli pc ne bide işlemci değiştirirsen ozaman daha sağlam olur.

CANGO97

CANGO97

Üye
anakartın modelini yaz internete destekledigi işlemciler neymiş bi bak istersen kfadan al tak olmuyo bazen anakart desteklemiyor.

Siycey

Siycey

Üye
Zaten ekran kartın o oyunda en fazla 20-30 fps verebilir yani işlemcin ekran kartını frenlemez hatta o işlemci hd6750i bile zorlayabilir.Performanstan memnun değilsen MSİ Afterburner le saat hızlarını yükselt kartın 5-6 fps kazanırsın.

• Beğen
Tepkiler: CANGO97

mehmet19454855

Üye
    Konu Sahibi
Ac2nin önerilen sistem gereksinimini karşılıo benim pcm zaten maximum 2gb ram istiyo bende 3gb var zaten dx10 gerekiomus fazlasiyla karsiliyo neden kasiyo peki
Edit = hayir bide işin gariba ayarlar yüksekken 30fps ayarlari dusuruom yine 30fps bi fark olmuyo

Son düzenleme:
Siycey

Siycey

Üye
Ac2nin önerilen sistem gereksinimini karşılıo benim pcm zaten maximum 2gb ram istiyo bende 3gb var zaten dx10 gerekiomus fazlasiyla karsiliyo neden kasiyo peki
Edit = hayir bide işin gariba ayarlar yüksekken 30fps ayarlari dusuruom yine 30fps bi fark olmuyo
Hacı aynı sorun hd5670 de benimde başıma geldi,TDU 2 de en yükseğe alıyorum 32fps en düşüğe çekiyorum 30fps.İlk başta işlemciden şüphelenmiştim ama oyunun korsan olmasındanmış.Gittim ***** aradım bi tane düzgün buldum 48fps ye çıktı.Dene bakalım belki sendede işe yarar.

mehmet19454855

Üye
    Konu Sahibi
Hacı aynı sorun hd5670 de benimde başıma geldi,TDU 2 de en yükseğe alıyorum 32fps en düşüğe çekiyorum 30fps.İlk başta işlemciden şüphelenmiştim ama oyunun korsan olmasındanmış.Gittim cra ck aradım bi tane düzgün buldum 48fps ye çıktı.Dene bakalım belki sendede işe yarar.
Benimki orjinal ama iste oynamak zorundayim o yuzden :D

hikmet366

hikmet366

Üye
Normalde oynaması lazım dirive ler guncelmi

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Sistem ozelliklerim =
3gb ram
pc nize hiçbir donanım eklmeyin öncelikle elinizdeki
inin tam olarak ne olduğunu bilin. sizin 3gb ram iniz var burada 4 e çıkar 6 ya çıkar demişler size karambole tavsiye vermişler. bir kere sizin işletim sisteminiz nedir 64bitmi değilse zaten 3gb max. desteği var aldığınız ram ler elinizde patlar keza güç kaynağınız kaç watt öyle 250-300watt sa bu sefer ilave donanımlarınız pc nizi çökertecektir. işlemcinizin 2. eli 9 dolar oda 30tl desek yeridir (trde bulamadım amazondan baktım) lga775 soket öyle istediğiniz işlemciyi anakartınıza oturtamazsınız. aldığınız ekran kartına umarım çok cüzi bir para ödemişsinizdir çünkü çöp artık sizin donanımlar. herhangibir donanım ilave ederek harcayacağınız paraya elinizdekinden kat kat daha iyi bir pc alırsınız. elinizdeki monitör LCD ise onu çıkarmadan maksiumum 1500tl ye ealacağınız bir pc size 3-5 yıl rahat istediğiniz oyunları (günceller dahil) oynatmaya yeterli olur. tekrar ediyorum elinizdeki pc ye artık yatırım yapmayın paranıza yazıktır.

Üst Alt