ekran kartı tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartı tavsiyesi
anakart GIGABYTE G31M-ES2L
işlemci intel Core2Duo e4300 1.80 Ghz
ram DDR2 3Gb
Ekran kartı Ati radeon X1050
350 Watt psu

işlemciye darbogaz yapmayacak ve psuyuda degiştirtmeyecek bir ekran kartı almayı planlıyorum güncel oyunlarda sorun çıkartmayacak 2-3 yıl enaz idare edebilecek kafamdaki ürünler :

5570 ile 5670 arasında çok performans farkı var diyorsanız :

yada biraz daha bekleyip psu yeterli derseniz 6570 serisi almayı düşünüyorum :

çok küçük bi ihtimal performansta çok büyük bi artış işlemciye darbogaz yapmaz derseniz küçük bi ihtimal :

ayrıca powercolor ürünlerindeki ramlarin degeri genelde 667 Mhz xfx ve sapphire de 1600Mhz öncelikli olarak o markaların modellerini almayı düşünüyorum ayrıca powercolor ürünlerini bazıları çok dandik olarak görüyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum

- - - Eklendi - - -

gıgabyte kututa rev 2.0 yazıyo sanırım 2.x sitede sazana göre 2.4 degil k.b

yusuf1998x

Üye
ya powercolor 5670 al yada asus hd6570 al ikisindede darboğaz olmazz

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
şimdi sisteme uygun olan zaten 5670 veya 6570
her markanın bellek ve gpu hızları aşagı yukarı aynı powercolorda diğerleri gibi dandik kalır yanı yok :oke:

gelelim kart seçimine. eğerki 2. el almayı düşünürseniz. HD5670 DDR5 alın derim..
ddr3 ile arasında %20 fark var. daha iyi olur. :good: ayrıca işlemciye biraz overclock şart. 2.2ghz yaparsanız çok iyi olur.

eğer sıfır ekran kartı şart derseniz. artık keyfiniz bilir. 5670 biraz daha iyi ama hangi modeli alacagınız zevkinize kalmış :)

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
crysis 3 ün en az AMD Radeon HD 5770 istemesinden dolayı xfx in 6570 yada sapphıre nın 2 gblık 6570 modelinden birini düşünüyorum işlemci konusunda sıkıntı yok 2.2 yi rahat görür 2.7 yi gördügüm var 2.2 de ısı sorunuda olacagını sanmıyorum. psu degiştirmeme gerek yoksa 2gb lık hd 6570 1 Gblık olana göre ne % kaç performans artışı saglar aradaki farka deger mi ? ayrıca amd 5XXX serisi driver destegini çektimi?

- - - Eklendi - - -

powercolor hd 6570 bellek hızı 667 mhz olarak belirtilmiş xfx ve sapphıre de 1600 Mhz

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1gb veya 2gb olması arasında bir fark yok zaten sistem özelliği düşük oldugu için bir anlamı olmaz 2gb almanın.
1gb alın :oke:
5000 serisinden driveri desteği çekilmedi hala devam ediyor.
Ddr5 almanız sizin yararınıza olacaktır :oke:
Bellek hızı yanlış yazılmıştır kendi sitesinden kontrol edin :)

yusuf1998x

Üye
bence asus 6570 al ben asus kullanıyorum çok memnunum :)

Üst Alt