IPhone Kullanıcılarının Kıskandığı 5 Android Özellik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
IPhone Kullanıcılarının Kıskandığı 5 Android Özellik
Arkadaşlar kimse android mükemmel yada Iphone mükemmel diyemez ama hepsinin birbirinden üstün özellikleri olduğu da kesin sizlere bu yazımız da android’in Iphone göre daha iyi olduğunu düşünülen 5 özelliğinden bahsedeceğiz. Amacımız kesinlikle Iphone kötülemek yada Android’i övmek değildir. Yazımızı fazla uzatmadan gelelim bu özellikler neler :

1. Dostlar paylaşır -paylaşma özelliği

Akıllı telefonunuz ile yaptığınız yaklaşık herşeyi arkadaşlarınız ile paylaşmak çok kolay. Google Docs ile bir rapor göndermek, ya da bir fotoğrafı Dropboxa yüklemek ve bundan önce İnstagram ile sosyal ağlarda paylaşmak – bu fonksiyonları uzunca aramanıza gerek yok. Android ile lazım olan heryerde paylaşma opsiyonu bulunuyor. Ayrıca Pocket gibi bir uygulamayla, dostlarınız ile güncel haberleri sadece bir tuşla paylaşmanız kolay. Demek istediğimiz Android uygulamalarının Android sistemine entegrasyonu çok iyi. Ve paylaşmayı çok seven bir millet olarak da, Android bizim için çok doğru bir karar!

2.KİŞİLEŞTİRME– ÖZEL ROOM’lar

Android kullanıcıları tüm sistemi istedikleri gibi değiştirebilirler. Paranoid ROM, MİUİ ve CyanogenMod (kişisel tercihim) gibi farklı ROM’lar ile iphone kullanıcıların bir hayli kıskandıkları kişiselleştirmeye ulaşabilirsiniz. Böylelikle en yeni Android sürümüne ve daha hızlı bir işlemciye de ulaşabilirsiniz. Overclock yapma farklı temalar sınırsız efekt ve isterseniz kendi ROM’unuzu bile yapabilirsiniz.

3. Bilgisayarınızdan kontrol edin – COMPUTER CONTROL

AirDroid gibi uygulamalar ile, SMS göndermeniz, ekran görüntüsü (screenshot) almanız mümkün. Ayrıca kablosuz olarak cihazınızdaki dataları bilgisayara geçirin, uygulamaları silin, kurun, kısaca cihazınızı bilgisayarınızdan yönetin. Tabiiki iPhone’da bununla karşılaştırılacak uygulamalar bulunmuyor.

4. Herşey kontrol altında – Widgetler

Avrupa şampıyonasının en güncel sonuçları, hava durumları ve mailleriniz takviminiz yapacak listeniz hatta CPU kontrolünüz bile – Android widgetleri sayesinde her an herşey kontrol altınızda. Hiçbir uygulamayı çalıstırmadan bütün bilgilere ulaşmak çok kolay. İphone kullancılarının sadece uygulama tuşları gördüğü ana ekran görüntülerinde, Android kullananların bu ekranları istedikleri gibi şekil verme seçenekleri bulunuyor. Ben mesela hava durumunu ve takvimimi her zaman önümde bulunduruyorum. İş, üniversite ve spor derken bir şey unutmamak için ideal bir yardımcım.

5. Daha hızlı yazın – Alternatif Klavyeler

SwitKey gibi kelime tahmini yapabilen klavyelerden başlatın Q klavye F klavye T9 klavyeden Siine gibi çılgın klavyelerden devam edin. Yani buda demek oluyor ki anroid kullanıcıları hiç bir zaman klavye bakımından zorluk çekmemektedir sayısız alternatifin yanın da özelleştirilen klavyelerde android kullanıcılarının en büyük avantajlarından birisi. Tabii ki iPhone kullanıcıları da alternatif klavye indirebilirler, fakat sistem klavyesi ile değiştirmeleri mümkün değil.

6. Android Yüz Tanıma

Yüz tanıma uygulamasını kullanarak Android cihazınızın güvenliğini artırabilirsiniz. Galeri, SMS, telefon ayarları ve cihazınıza kurmuş olduğunuz diğer tüm uygulamaları yüz tanıma sistemi ile kilitleyebilir ve size özel bilgilerinizi erişime kısıtlı hale getirebilirsiniz.

7.Androidin İOS’e karşı en büyük kozlarından biri olan Flash Player

Adobe Flash Player, Android işletim sistemini kullanan mobil cihazların flash içerikleri oynatmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.
Adobe Flash Player ile internet adreslerinde kullanılan zengin görselleri görüntüleyebilir ve video oynatıcılarını çalıştırabilirsiniz. Son dönemlerde internet sitelerinde bolca kullanılan flash içeriklerin tarayıcı üzerinde görüntülenmesini sağlayan Adobe Flash Player, hemen her mobil cihazda yer alması gereken ilk uygulamalardan biridir.

Arkadaşlar haberi Googleandroidten almıştım ve Flash player ile Yüz tanımayi sonradan kendim ekledim yanlışım varsa Affola

doctorrr

doctorrr

Üye
:hmmm tabi haklısın ama keşke iphone un avantajlarınıda ekleseydin yinede :tşk:

PriZm

PriZm

Üye
Yüz tanıma ?

Kerim.

Kerim.

Üye
Konu için :tşk:

moniacful

Üye
cCc ANDROİD cCc yüz tanıma ve flash player

Epple

Epple

Üye
Tesekkurler guzel bi kiyaslama olmus. Ama kiskandiracak kadar degil bencem :D

MrExpert

MrExpert

Üye
Wigdetler hariç hiç birini kıskanmam ...

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Teşekkürler fakat flash avantajı bir kaç ay içinde gidiyor.Güncelleme desteği şimdiden gitti elinizdeki sürümün eskimesi de fazla sürmez.Onun dışında güzel bir konu.Bir de IOS'un avantajları olsa tadından yenmezdi.

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler fakat flash avantajı bir kaç ay içinde gidiyor.Güncelleme desteği şimdiden gitti elinizdeki sürümün eskimesi de fazla sürmez.Onun dışında güzel bir konu.Bir de IOS'un avantajları olsa tadından yenmezdi.

Google flashın cagresını bulur :)

aleranol

aleranol

Üye
yanlış bilmiyorsam androidin 2 özelliğini ios da da kullanabilirsiniz. Jb ile kişiselleştirme denilen (:kop:) şeyleri daha rahat yaparsınız. Sanırım bi klavye bir widget bir de yüz tanıma işe yarar. Bunları açıklamaya gerek yok.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Kardeşim konu için teşekkürler ;) yalnız tek taraflı olmamışmı konun sence? İos sisteminin de android e üstünlük sağladığı bazı şeyler var! Mesela benim bildiğim bir özelliği sisteminin fat32 değilde ntfs olması ;) bu bence çok güzel bir özellik. İnsallah konu tartışmaya gitmez ; tekrar teşekkürler ......

aleranol

aleranol

Üye
Kardeşim konu için teşekkürler ;) yalnız tek taraflı olmamışmı konun sence? İos sisteminin de android e üstünlük sağladığı bazı şeyler var! Mesela benim bildiğim bir özelliği sisteminin fat32 değilde ntfs olması ;) bu bence çok güzel bir özellik. İnsallah konu tartışmaya gitmez ; tekrar teşekkürler ......

dostum devir androidi öne çıkarma devri

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Yorumlara baktım da iOS da kiskandiran cok sey var yazmis geneli ama konu basligindan da anlasilacagi gibi android in avantajlarindan bahsedilmis ki bence guzel bir konu olmus ellerine saglik abim :)

moniacful

Üye

neyin derdindesin? Google flash player mı çıkacak :D
fkash player olayı bitene kadar androidde flash player olur sıkıntı etme

- - - Eklendi - - -

verir chrome a flash playerin kralını görürsün

Türe

Türe

Üye
Gerçekten mantıksız bazıları :hmmm mesela 1 ile 3 zaten iOS'da da mevcut hem de jb'siz ;) Yüz tanıma çok gerekli değil zaten. Klavyeye gelirsek evet alternatifi çok ama iOS klavyesi En iyi klavyelerden ve çok hızlı yazma imkanı sunuyor ;) 7'ye gelirsek o da zaten Jelly Bean ile kalkıyor :good: ama rom ve widgetlara lafım yok gerçekten çok farklı deneyimler sunuyorlar ve telefonun kullanılabilirliğini artırıyorlar. :oke:

- - - Eklendi - - -

+1 :oke:

- - - Eklendi - - -

dostum devir androidi öne çıkarma devri

What the.. :allalla:

- - - Eklendi - - -

fkash player olayı bitene kadar androidde flash player olur sıkıntı etme

- - - Eklendi - - -

verir chrome a flash playerin kralını görürsün

yerleşik flash player var mı chrome'da ki ? Puffin'de var ama o ios'da da mevcut.

moniacful

Üye
Gerçekten mantıksız bazıları :hmmm mesela 1 ile 3 zaten iOS'da da mevcut hem de jb'siz ;) Yüz tanıma çok gerekli değil zaten. Klavyeye gelirsek evet alternatifi çok ama iOS klavyesi En iyi klavyelerden ve çok hızlı yazma imkanı sunuyor ;) 7'ye gelirsek o da zaten Jelly Bean ile kalkıyor :good: ama rom ve widgetlara lafım yok gerçekten çok farklı deneyimler sunuyorlar ve telefonun kullanılabilirliğini artırıyorlar. :oke:

- - - Eklendi - - -

+1 :oke:

- - - Eklendi - - -

What the.. :allalla:

- - - Eklendi - - -

yerleşik flash player var mı chrome'da ki ? Puffin'de var ama o ios'da da mevcut.
daha betayı yeni aştı sabredin biraz yoksa google ,androidin en büyük özelliğini elinin tersiyle iter mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt