Haber iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro akıllı telefonların en detaylı görseller geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro akıllı telefonların en detaylı görseller geldi
Apple, bu sene oldukça önemli bazı yeni modellerini gün yüzüne çıkartmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Mart ayında bir etkinlik düzenleyen firma, iPhone SE adındaki yeni bir 4" ekranlı akıllı telefon modelini gün yüzüne çıkarmıştı. Bu akıllı telefon tasarım olarak iPhone 5S olarak gelmiş, ancak donanım bileşenleri ise büyük oranda iPhone 6S olmuştu.

Şimdi ise bütün gözler önümüzdeki Eylül ayında gerçekleştirilecek olan yeni iPhone tanıtım etkinliğine çevrilmiş durumda. Firma yeni iPhone 7 ailesini düzenleyeceği bu etkinlikle gün yüzüne çıkartacak ve cihazların iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ismi ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca iddialar iPhone 7 Pro adında bir başka akıllı telefonun da sunulacağı şeklinde.

Duyuru tarihi yaklaşırken, bilgiler de gelmeye devam ederken, şimdi de iPhone 7 / iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro'nun yer aldığı en detaylı görseller ortaya çıktı.

iPhone 7'nin 4.7" dokunmatik ekran, iPhone 7 Plus'ın da 5.5" büyüklüğünde ekran ile gelmesi beklenirken, iPhone 7 Pro ise çift arka kamera ve daha farklı bazı değişiklikler içerecek gibi görünüyor. Ayrıca iPhone 7 Pro'nun arka alt kısmında yer alan 3 nokta da dikkat çekmekte. iPad Pro'daki gibi Smart Connector, bu yeni akıllı telefonda kullanılmış olabilir.

Bu yeni cihazlar tasarım olarak iPhone 6 / 6S ailesi gibi gelirken, arkada anten çizgisinde farklılık dikkat çekiyor. Anten çizgisi sadece alt ve üstte köşe kısımlarda tasarıma paralel olarak yer almakta.
iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro akıllı telefonların en detaylı görseller geldi

0MG90

0MG90

Üye
Merak ettiğim şey kulaklık. Kablosuz kulaklık olursa kutuya dahil edecekler mi yoksa 99 dolara satacaklar mı? :D

MaxipmaN

Üye
2017 samsungun yılı olacak anlaşıldı

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Şimdiden söylüyorum Plus ile Pro arasında 1000TL fark olacak.

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Merak ettiğim şey kulaklık. Kablosuz kulaklık olursa kutuya dahil edecekler mi yoksa 99 dolara satacaklar mı? :D
bir çok firma kutuya kulaklık koymamaya başlamıştı bir ara özellikle çinli firmalar ve kendi kulaklıklarını üretip ayrı satıyorlardı belki apple daha çok kazanç için böyle yapabilir

0MG90

0MG90

Üye
bir çok firma kutuya kulaklık koymamaya başlamıştı bir ara özellikle çinli firmalar ve kendi kulaklıklarını üretip ayrı satıyorlardı belki apple daha çok kazanç için böyle yapabilir
Ülkelere göre kutu içeriği değişiyor aslında koyuyorlar ama distribütörler fiyatı azaltmak için çıkarabiliyor. Bakalım ne olacak.

0343434

0343434

Üye
Bu gidişle Apple bu sene kendi kendini zarar yoluna sokacak. Hele hele aynı tasarımı devam ettirmesi işin başlangıcı oldu.

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Bu gidişle Apple bu sene kendi kendini zarar yoluna sokacak. Hele hele aynı tasarımı devam ettirmesi işin başlangıcı oldu.

Bizim gibi yemeyip içmeyi götürüp elmaya 3500 tl verenler olduğu sürece bişi olmaz

PalmerTech

PalmerTech

Üye
pro modelinde kesin apple pen çalışacak deyim size.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
0343434

0343434

Üye
Bizim gibi yemeyip içmeyi götürüp elmaya 3500 tl verenler olduğu sürece bişi olmaz

Bizim millette de bir hareketlilik var. Samsung iyi reklam çalışması yapıyor bunun için.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Bizim millette de bir hareketlilik var. Samsung iyi reklam çalışması yapıyor bunun için.

Ben samsungunda aşağı kalır yanı yok 3000 tl tefonları rafalarda

furyzer0

furyzer0

Üye
Samsung da yüksek satıyor ancak en ust tlefonu ile apple arasında 100 tl fark var ayrıca samsungun ucuz versiyonları da var ekonomik ve guncel bir ios cihaz yok ancak

Sent from mTalk using lumia950

• Beğen
Tepkiler: 0343434
0343434

0343434

Üye

Bir üstteki yoruma katılarak şunu da eklemek istiyorum ki Samsung ikinci elde fiyatı bayağı düştüğü için çıktığı sene de olmasa bile bir sonraki sene amiral gemileri çok tutuluyor ve ucuz oluyor.(Örnek s6) Apple bu alanda şöyle avantajlı. Düşünün bir s4 satsanız 300 lira ancak eder ama 5s hala 800 900 lira ediyor şu an.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bir üstteki yoruma katılarak şunu da eklemek istiyorum ki Samsung ikinci elde fiyatı bayağı düştüğü için çıktığı sene de olmasa bile bir sonraki sene amiral gemileri çok tutuluyor ve ucuz oluyor.(Örnek s6) Apple bu alanda şöyle avantajlı. Düşünün bir s4 satsanız 300 lira ancak eder ama 5s hala 800 900 lira ediyor şu an.

Yeni cihaz alınca satanlar ve ya senede bir cihaz değiştirenler için apple mantıklı çünkü aldığında telefon kaç tl ise 1 sene sonra aşağı yukarı aynı kalıyor bazen artıyor bile ancak benim gibi aldığı cihazı satmayan için anlam ifade etmiyor

0343434

0343434

Üye
Yeni cihaz alınca satanlar ve ya senede bir cihaz değiştirenler için apple mantıklı çünkü aldığında telefon kaç tl ise 1 sene sonra aşağı yukarı aynı kalıyor bazen artıyor bile ancak benim gibi aldığı cihazı satmayan için anlam ifade etmiyor

Ne olursa olsun Apple yazılım desteği olarak şu an en son çıkan cihaza 4 sene destek veriyor. Hangi android bir cihazda görülmüş. Root derdi yok destek bitince. Ki o zaman da artık gerçekten değişim vakti geliyor. Apple pahalı ancak fiyatının hakkını veriyor. Bunu herhangi bir fanlık ya da bir yanlı olma açısından değil diğer üreticilere oranla söylüyorum.

0MG90

0MG90

Üye
Ne olursa olsun Apple yazılım desteği olarak şu an en son çıkan cihaza 4 sene destek veriyor. Hangi android bir cihazda görülmüş. Root derdi yok destek bitince. Ki o zaman da artık gerçekten değişim vakti geliyor. Apple pahalı ancak fiyatının hakkını veriyor. Bunu herhangi bir fanlık ya da bir yanlı olma açısından değil diğer üreticilere oranla söylüyorum.

4 sene değil. 3 yazılım yükseltme sadece. Hangisinde görülmüş? Sony? Xperia Z'ye bak kaç güncelleme almış.

• Beğen
Tepkiler: 0343434
0343434

0343434

Üye
4 sene değil. 3 yazılım yükseltme sadece. Hangisinde görülmüş? Sony? Xperia Z'ye bak kaç güncelleme almış.

iPhone 4S: iOS 6,7,8,9(iOS 5 ile geldi.)
iPhone 5: iOS 7,8,9,10(iOS 6 ile geldi. )
Bunun üstüne kanıt vermeye gerek yok.
Ayrıca Z serisi en çok güncellemeyi alsa da 6 ayda bir cihaz çıkardığı için bu bize daha böyle abartılı geliyor. Zaten Android'de en uzun süre güncelleme alan cihazlar Sony ama bir iPhone değil bu konuda.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
furyzer0

furyzer0

Üye

4 sene veriyor ancak android ve windows phone da destek bitince kendin yükseltebiliyorsun rom ve farklı yollarla.galaxy s için şu an androis 6 romları var mesela ya da lumia 520 en son redstoneları farklı yollarla alabiliyor.onların zamanındaki iphone 3gs ve ya 4 en son hangi surumu aldı? Hem ios da cihazın en yeni sürümlerde değilse çoğu uygulamayı yükleyemiyorsun bile o yüzden zorunlu yükseltme vermek zorunda oluyor.

0343434

0343434

Üye
4 sene veriyor ancak android ve windows phone da destek bitince kendin yükseltebiliyorsun rom ve farklı yollarla.galaxy s için şu an androis 6 romları var mesela ya da lumia 520 en son redstoneları farklı yollarla alabiliyor.onların zamanındaki iphone 3gs ve ya 4 en son hangi surumu aldı? Hem ios da cihazın en yeni sürümlerde değilse çoğu uygulamayı yükleyemiyorsun bile o yüzden zorunlu yükseltme vermek zorunda oluyor.

Dedikleriniz kesinlikle doğru ama bu işlemi yaparken aynı zamanda cihazı güvenlik açığı oluşturma işlemine zorluyorsunuz. Bu iOS'de doğrudan firma tarafından sağlanıyor ve bu sayede güvenlik etkilenmiyor. Fakat şunda haklısınız ki bir ios sürümüne uygulama desteği konusunda diğer platformlara oranla daha çabuk kesiliyor. 4 ve 3GS için destek süresi 3 güncelleme ile sınırlıydı ama 4S ile 4'e çıktı. Doğrusu zamanında çıkan S2 romlarla falan alabiliyor ama bizzat firma tarafından sağlanması kesinlikle büyük bir artı. Ayrıca çoğu kullanıcı bu rom olsun jb gibi işlemleri yapmayı bilmiyor ya da yapmaya korkuyor. Bizim gibi kullanıcılar yapar ama böyle kullanıcılar da çok fazla değil.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
girişi değiştirdiğini göre bu seride kulaklık olur sonraki serilerde ek olarak satarlar

Üst Alt