Öneri iPhone 7 IOS 10.2.1 hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Apple teknik servis çok iyi memnun kalmanıza sevindim hocam :) bluetooth açmanın sebebi belki telefona bağlanmaları içindir bilemedim

Aynen hocam birde restore ettikten sonra yeni bir iphone kur seçeneğini değilde yedekleri geri çek seçeneğini seçtim. Sorunum bu yüzden devam ediyor olabilir mi? Yeniden restore etsem ve yeni bir iphone kur desem sorunun çözülme şansı var mıdır? Yolda yan yan gidiyorum sanki yönü bile düzgün göstermiyor ama yandexte daha sıkıntısız gibi hani yazımsal mı donanımsal mı onu çok merak ediyorum. Yoksa normal olan bu mu? Eğer sorunum düzelmezse değişim isticem umarım geri çevirmezler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
geçen hafta iphone 7 aldım. şuan ios sürümü 10.1.1 gördüğüm kadarıyla sistemde ufak tefek yazılımsal hatalar var. wi-fi aramalarında çok az ağ buluyor pc ya da eski telefonum 10 a yakın ağ bulurken iphone 4-5 tane buluyor. güncelleme yapsam düzelir mi? sizin söylediklerinize göre hareket etmeyi düşünüyorum..
Cevap veren oldu mu bilmiyorum ama İOS yüklü sistemlerde bu normal. Çünkü Apple şöyle diyor kısaca: Zayıf Wi-Fi a bağlanıp müşterim kanser olacağına o ağı görmesin telefon daha iyi. Olay bu. Güncelleme ile düzeleceğini sanmıyorum Wi-Fi olayının çünkü yavaş ve kopan internet gibi bir kanser belası kullanıcılarını etkilemesin diye yapılan bir olay. Ha tabi JailBreak ile bu özelliği ByPass etmek mümkün Tweak adını hatırlamıyorum ama " İPhone Wi-Fi booster Cydia" diye aratırsanız karşınıza çıkacaktır

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Cevap veren oldu mu bilmiyorum ama İOS yüklü sistemlerde bu normal. Çünkü Apple şöyle diyor kısaca: Zayıf Wi-Fi a bağlanıp müşterim kanser olacağına o ağı görmesin telefon daha iyi. Olay bu. Güncelleme ile düzeleceğini sanmıyorum Wi-Fi olayının çünkü yavaş ve kopan internet gibi bir kanser belası kullanıcılarını etkilemesin diye yapılan bir olay. Ha tabi JailBreak ile bu özelliği ByPass etmek mümkün Tweak adını hatırlamıyorum ama " İPhone Wi-Fi booster Cydia" diye aratırsanız karşınıza çıkacaktır

Anladım. Şuan gps sorunu devam ediyor çözemedim gitti [emoji17]

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Anladım. Şuan gps sorunu devam ediyor çözemedim gitti [emoji17]

Eğer imkanınız varsa cihazı DFU Mod a alıp sıfır dan en güncel yazılımı yükletin bu büyük ölçüde yazılımsal hataları ortadan kaldıracaktır. İOS cihazlarda ota güncellemeleri birimince yazılımsal sorunlar oluyor. Eğer net konum istiyorsanız tavsiyem Konum ve WiFi ı aynı anda açmanızdır bu konum doğruluğunu iyileştirecektir benim İPHONE 4 te en azından öyle yazıyordu kullanırken belki işe yarar

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Eğer imkanınız varsa cihazı DFU Mod a alıp sıfır dan en güncel yazılımı yükletin bu büyük ölçüde yazılımsal hataları ortadan kaldıracaktır. İOS cihazlarda ota güncellemeleri birimince yazılımsal sorunlar oluyor. Eğer net konum istiyorsanız tavsiyem Konum ve WiFi ı aynı anda açmanızdır bu konum doğruluğunu iyileştirecektir benim İPHONE 4 te en azından öyle yazıyordu kullanırken belki işe yarar
dediklerinizi yaptım ama sıkıntı devam ediyor
arkadaşlar dfu modda tekrardan restore ettim bu sefer yeni iphone olarak kurdum. ve sorun düzeldi galiba. artık öyle kafasına göre birkaç sokak ileri gitmiyor :D sanırım ilk aldığımda ayarları baya bir karıştırmışım.. şuan evdeyim 7 katlı bir bina ama bazen tam nokta atışı yapıyor bazende birkaç metre sağa sola kayma yapıyor onun dışında sıkıntı yok o da binada olduğum için normaldir sanırım. yarın detaylı bir test yapıcam. teşekkür ederim yardımlarınız için..

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
dediklerinizi yaptım ama sıkıntı devam ediyor
arkadaşlar dfu modda tekrardan restore ettim bu sefer yeni iphone olarak kurdum. ve sorun düzeldi galiba. artık öyle kafasına göre birkaç sokak ileri gitmiyor :D sanırım ilk aldığımda ayarları baya bir karıştırmışım.. şuan evdeyim 7 katlı bir bina ama bazen tam nokta atışı yapıyor bazende birkaç metre sağa sola kayma yapıyor onun dışında sıkıntı yok o da binada olduğum için normaldir sanırım. yarın detaylı bir test yapıcam. teşekkür ederim yardımlarınız için..
DFU mode da ekran siyah olmalı iTunes simgesi olmamalı ona dikkat edin. Eğer çözüm olmazsa zaten 2. Seçenek yedek yüklemeden kurmaktı onu zaten yapmışsın. Konum ile ilgili birşey demek zor çünkü mobil ağda iken konumu baz istasyonundan alıyor , Android de bunun ayarı var ama iOS ta yok sanırım.

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
DFU mode da ekran siyah olmalı iTunes simgesi olmamalı ona dikkat edin. Eğer çözüm olmazsa zaten 2. Seçenek yedek yüklemeden kurmaktı onu zaten yapmışsın. Konum ile ilgili birşey demek zor çünkü mobil ağda iken konumu baz istasyonundan alıyor , Android de bunun ayarı var ama iOS ta yok sanırım.
iphone'da yeniyim haliyle çok şey bilmiyorum. dediğiniz gibi önceki restore işleminde ekranda iTunes simgesi vardı. ama en son yaptığımda ekran siyahtı. beni şaşırtan şey, kutudan çıkan bir telefonun böyle bir sorunu olmasıydı ama şuan sorun yok. tekrardan teşekkür ederim..

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
iphone'da yeniyim haliyle çok şey bilmiyorum. dediğiniz gibi önceki restore işleminde ekranda iTunes simgesi vardı. ama en son yaptığımda ekran siyahtı. beni şaşırtan şey, kutudan çıkan bir telefonun böyle bir sorunu olmasıydı ama şuan sorun yok. tekrardan teşekkür ederim..
Dediğim gibi olay GSM operatöründen de kaynaklanıyor olabilir. Sorun olup olmadığını en kolay bir Wi-Fi ağına bağlanıp deneyin eğer tekrar olursa

• Beğen
sLeepLe

sLeepLe

Üye
Lte ilk çıktığı zaman lte ile bağlıyken haritalara girdiğim zaman konumumu marmara denizinin ortasında gösteriyodu 3g ile girdiğim zaman tam konumumu gösteriyordu. Mobil veri ile bağlı olunduğunda telefon baz istasyonundan konum alıyo sanırım. Wifi ile bağlı olduğunda nokta atışı yapıyo

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda- ve FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Lte ilk çıktığı zaman lte ile bağlıyken haritalara girdiğim zaman konumumu marmara denizinin ortasında gösteriyodu 3g ile girdiğim zaman tam konumumu gösteriyordu. Mobil veri ile bağlı olunduğunda telefon baz istasyonundan konum alıyo sanırım. Wifi ile bağlı olduğunda nokta atışı yapıyo
bende genelde 3g ile kullanıyorum zaten :) ama wi-fi her yerde bulamıyorum

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
sLeepLe

sLeepLe

Üye
  • Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Wifi bulunmaz tabi her yerde :D 3g ile bağlı olun genelde doğru konumu bulacaktır hocam
yardımlarınız için sağolun hocam. gerçekten ios'la farklı deneyimler kazanmak, keşfetmek çok güzel :D

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
sLeepLe

sLeepLe

Üye
yardımlarınız için sağolun hocam. gerçekten ios'la farklı deneyimler kazanmak, keşfetmek çok güzel :D
Rica ederim hocam elimizden bir şey geldiyse ne mutlu :D ios güzel bi sistem iyiliklerin devamını dilerim

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
merhabalar uzun aradan sonra :D ben yine aynı sorunu yaşadım. birde üstüne video kaydedip izlediğim zaman ses geliyordu. bugün Akasya Apple'a gittim. Ordaki çalışan biraz inanmıyor gibiydi. neyse telefona yazılım attı yeniden kurdu. sonra gps'i açtı. bi baktı dediğim oluyor. teknik bölüme geçti, aradan 10 - 15 dk geçti bi baktım yenisini getirdiler. :) işin gariptarafı yine gps çok iyi değil hala ama eskisine göre azıcık daha iyi sanki. ve bu yazılımsal anladığım kadarıyla :D boşuna mı değişti? hayır. video kaydedip açtığım zaman duyduğum ses yok oldu. şimdi gayet iyi. birde sessize alma tuşunu kullanırken hiç ses çıkmıyordu eskisinde, bunda çıt diye ses geliyor. iyi çalışıyor yani :) valla Apple'a bayıldım. taştan olsun Apple olsun. başka marka olsa şuan cihaz pertti. Bu arada bir sorum var. ben şimdi bu cihazı değiştirdim ama, değeri düşmüşmüdür?

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Apple o yüzden iyidir sorun varsa diğer firmalar gibi yok parça değiş falan yapmaz direk tak diye yenisini verir o yüzden apple :D

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Apple o yüzden iyidir sorun varsa diğer firmalar gibi yok parça değiş falan yapmaz direk tak diye yenisini verir o yüzden apple :D
keşke diğer firmalarda öyle olsa.. samsungtan çoook çektim zamanında :D

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
servisle ilgiliyse tüketici haklarına başvur
Telefonu verdim servise şarj giriş yeri değişti aldıktan sonra ordan cızırtı gelmeye başladı her şarj taktığında cızırtı gibi değilde ara geliyordu. Üni sınavına hazırlandığı içinde daha geir götürme fırsatım olmadı

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu verdim servise şarj giriş yeri değişti aldıktan sonra ordan cızırtı gelmeye başladı her şarj taktığında cızırtı gibi değilde ara geliyordu. Üni sınavına hazırlandığı içinde daha geir götürme fırsatım olmadı
işi şansa bırakmayım diyeceğim ama bu seferde farklı bir yerini bozabilirler

Üst Alt