İphone 5c şarj problemi

• 25 Ağustos 2014
  • 1046 Okunma
  • 22 Cevap

1. Arkadaşlar fazla uzatmadan yazıyı özet geçiyorum ve problemi anlatıyorum. Elimde bir adet iphone 5c var 27 ekime kadar garantisi devam etmekte. telefonu %100 ediyorum çıkartıyorum hiç ellemeden 20 dakika filan %100de kalıyor sonra her 5 dakikada bir şarj düşüyor fazla bir kullanım yok uyku moduna alıyorum açıyorum 1 dakika sonra şarj %1 düşüyor. elimde birde ip5 var ve bu c ile karşılaştırdığımda benim kullandığım ip5 çok çok iyi şarj konusunda. sizce sorun ne olabilir. telefonu anneme hediye olarak almıştım

Yazan: b.k
  2. Bataryan ölmüş veya kalibrasyon hatası olabilir. Servise gönder. Eğer garanti Apple'ınsa kesin bataryayı değiştirirler.

3. b.k

b.k
    Garantiden hemen gelir mi ? kalibrasyon hatası nasıl düzeltilir

4. Büyük ihtimalle bataryan ölmüştür kardeş. Garantiye yolla.

5. sorun ip5te değil senin cihaz anormal

6. b.k

b.k
    Mobil cihaz ile gönderdi
  7. ben sorun göremedim ya da sorunu anlamadım :hmmm

8. b.k

b.k
    Buda anneme aldığım 5c nin sarjı dün belirttigim sarj suresini aticaktim ama bitti gece sabaha kadar sarjda kaldi cektik sarjdan hic ellemedik < Resmi açmak için tıklayın >

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. Bataryalar aynı mı 5 le 5c nin?

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. b.k

b.k
    5c'De 5s bataryası kullanıldı diye biliyorum genel olarak tum 5clerde

Mobil cihaz ile gönderdi
  11. b.k

b.k
    İcloud depolama alanini kullaniyor suan dikkatimi cekti oda sarj yiyor olabilir mi ?

Mobil cihaz ile gönderdi
  12. Bataryayı komple sıfırla istersen sonra sarjda bırak 100e kadar

Mobil cihaz ile gönderdi
  13. b.k

b.k
    Dün yaptım dediğinizi telefon kapana kadar bekledik kapandi sarja taktim 10 dakika telefon acilmadi sonra acildi doldu %100de yarimsaat beklettim sarjda cikarttim saat 6da aksam 10da %40daydi

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. Otomatik yedeklemeyi kapat sadece elle yedekle

Mobil cihaz ile gönderdi
  15. b.k

b.k
    Bugun batarya degistiricem insallah bataryadandir

Mobil cihaz ile gönderdi
  16. b.k

b.k
    Mobil cihaz ile gönderdi
  17. Istanbuldaysan Zorlu ya git bence hızlı işlem görür

Mobil cihaz ile gönderdi
    b.k bunu beğendi.
  18. b.k

b.k
    Son olarak şuan dikkatimi çekti şarj cihazını ilk taktığımda şark almıyor şöyle örnek veripim altın ucun a kısmı onu b kısmı arkası olsun a kısmını üste gelcek şekilde taktığımda şarj almıyor b kısmını üste gelcek şekilde taktığımda şarj alıyor
    ---
    Bugün sabah gittim orjinal bataryasını aldım, bataryayı taktılar şarj %97'di öyle eve geldim şuan %83 de hiç oynamadım yine aynı sorun devam ediyor sanırım. Acaba bataryayı taktıktan sonra sıfırlamam gerekirmiydi telefonu ? yeni batarya taktıktan sonra nasıl bir işlem izlemeliyim

19. garantiye vermek en mantıklı çözüm

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
23/10/2018 - 11:24