İphone 3gs Jailbreakden sonra elmada kaldı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xmatrock

Üye
    Konu Sahibi
İphone 3gs Jailbreakden sonra elmada kaldı
Arkadaşlar ben 3gs 4.1.2 sürümlü iphoneuma jailbreak yaptım bu aşamada bir sorun olmadı sonra source e repo.iphoneyardim.net i ekledm ve ordan adını sanırım sync olan bir porgram yükledim (program indirmek için gerekli olduğu için forumda öyle söyleniyordu) forumdaki kişiye 3.1.x i indir denmişti bende onu indirdim ama sanırım 4.x li bir sürümü indirmem gerekiyordu.Ben 3.1.x i yükledikten sonra device reboot butonuna dokundum iphone kapandı ve ozamandan beri açılışta yani elmada kalıyor.Sorunu düzeltmek için itunesdan dfu moduna girip restore yapacaktım (4.3.1 sürümünü yüklememde şartmış restore için, tek başına restore yapamıyorum) Ama itunes yeni sürümü indirmesi bittiyinde şöyle bir sorun veriyor fakat internette bir problem yok. Bu şekildede düzelmeyince redsn0w ile just boot tethered right now seçeneyini tekrar uyguladım yine olmadı bu seferde instal cydiayı denedim bu seferde yine açılışta elmada kaldı.Ben bu sorun olmadan önce shsh kaydı almamıştım şimdi almak istedim (mümkünmü bilmiyorum, deneyecektim) ama şu sorun oldu (zaten admin hesabı ile kullanmama rağmen) Sonra bu Hata mesajını geçtim sonra sağ tarafta cihazim listelenMEDİ bende show all SHSHs e tıklayıp save all SHSH'ye tıkladım fakat hiçbir değişiklik olmadı.Bu sırada ise kabloyu taktığım anda telefon açıldı ve elmada kaldı :S Pc suite'de usb ile connect seçeneğine tıkladım fakat bir değişiklik olmadı ayrıca sol üstteki logine veya soldaki menülere tıklayınca öncelikle iphoneu bilgisayarla bağlantı kurması gerektiğini söylüyor
Bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olunuz…

emreilhans

emreilhans

Üye
4.1.2 mi 4.2.1 mi ? hocam dfu moda al custom fw indir shift+ restore ile custom fw yi göster yüklesin bu kadar

xmatrock

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim asdemre. Tabikide 4.2.1 olacak acele ve sorunun verdiği gerginlik ile yanlış yazmışım :)
Bir sorum var, fwyi göster dediniz ya, ben shiftsiz restore yapınca direk yeni sürümü indirip onu kurmaya çalışıyor fakat shsh kaydı olmadığından yapamıyor hata veriyordu.Şimdi ben shift+restore yapınca yeni sürümün fwsinimi göstereceğim yoksa jailbreak yaptığım önceki sürümün fwsinimi göstereceğim?

Ben jailbreak yapmakda kullandığım fw ile denedim şimdi fakat 3194 hatası aldım :S Bu durumda yapmam gereken nedir acaba?
4.3.1 fw si ile yaparsam restore olur mu?

emreilhans

emreilhans

Üye
Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim asdemre. Tabikide 4.2.1 olacak acele ve sorunun verdiği gerginlik ile yanlış yazmışım :)
Bir sorum var, fwyi göster dediniz ya, ben shiftsiz restore yapınca direk yeni sürümü indirip onu kurmaya çalışıyor fakat shsh kaydı olmadığından yapamıyor hata veriyordu.Şimdi ben shift+restore yapınca yeni sürümün fwsinimi göstereceğim yoksa jailbreak yaptığım önceki sürümün fwsinimi göstereceğim?

Ben jailbreak yapmakda kullandığım fw ile denedim şimdi fakat 3194 hatası aldım :S Bu durumda yapmam gereken nedir acaba?
4.3.1 fw si ile yaparsam restore olur mu?

hayır onunla yapmayın . jb yaptığınız ile yapın windows system32 drivers etc host dosyasını masaüstüne kopyalayın şu dosyayı tekrar o adrese yapıştırın > < o hatayı almazsınız artık eğer 1600 hatası verirse ireb uygulamasını yükleyin devam ederse buradan yardımcı olabiliri
saygılar..

xmatrock

Üye
    Konu Sahibi
Dediklerinizi aynen yaptım fakat yine 3194 hatası aldım :S Ben shsh kaydı almamıştım anlattığım gibi, acaba bununla mı ilgili :S

emreilhans

emreilhans

Üye
Dediklerinizi aynen yaptım fakat yine 3194 hatası aldım :S Ben shsh kaydı almamıştım anlattığım gibi, acaba bununla mı ilgili :S

yok shsh ile alakası yok benimde yoktu kaydım bendede 3194 hatası verdi ama yaptım bununlar .C:\Windows\System32\drivers\etc klasorundeki host dosyasini not defteriyle acip, en son satirina sunu ekleyin ve kaydedip kapatin 74.208.10.249 gs.apple.com kontreol için bidaha girin eğer satır duruyorsa kapatın not defterni klasör seçeneklerine gelin ve bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğiinin önündeki tiki kaldırın devam edin hatayı almamanız lazım . bide pc suite ifun tarzı programlar varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt