iphone 3G de 1015 hatasıyla kilitlenip kalanlar !

Sponsorlu Bağlantılar

drknnes

Üye
eyvallah

ysn_fwz

Üye
teşekkürler emege saygı

makdemir13

Üye
bende buna benzer hata alıyordum, teknoloji destek hattı diye bir çağrı merkzi varmış orayı aradım, uzak bağlantı yapıp çözdüler sağolsunlar.

prog_de

Üye
tkşler usta

limon54

Üye
Ya ben bunu yaptıktan sonra şebeke gitti telefon yurt dısından gelmişti.... iPad baseband'ı nası düşürcem ? lütfen yardımm

memmo84

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben bunu yaptıktan sonra şebeke gitti telefon yurt dısından gelmişti.... iPad baseband'ı nası düşürcem ? lütfen yardımm

Fuzzband diye bişey var onunla düşürebilirsin. Bende 6.15 ipad basebandını 5.13.04 düşürmüştüm. Ama Iphone 3 lerin bazı serilerinde oluyormuş galiba olurmu olmazmı bilmiyorum..

c_nyt

Üye
teşekkürler benim cihaz açılmıyordu şimdi açılıyor ama RedsnOw 5.0.1 indirdim jailbreak yapmak istediğimde hata veriyor kendiliğinden çıkıyor ekrandan ve iphone tekrar açılmıyor. ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz??

pennywisetr

Üye
Teşekkurler

rük48

Üye
Bir hafatdır denemediğim şey kalmadı. paylaşımını beğendim fakat şöyle bir sorunum var. rehber gitsin diye ayarlardan sıfırlayayım dedim sonuş olarak kapandı açılmıyor itunes den kurtar deyince 1015 hatası verdi. senin paylaşımını denerken İREB den sonra yeşil ekran tamam fakat sonra itunes i açarken İphone u kurtarma modu çıkıyo orda da sadece güncellemeleri denetle ile iphone u geri yükle seçeneği var shift olayında kaldım yani
yardımcı olursan çok sevinirim

teşekkürler

rük48

Üye
Pardon İREB ve yeşil ekrandan sonra itunes i açıp shift te basıp ilk indirileni yükleyerek devamdan sonra bu sefer 1603 hatası verdi

rük48

Üye
İREB den sonra yeşil ekran ile itunes e ilk indirmeyi yüklemeye çalıştıktan sonra bu sefer 1603 hatası verdi. lütfen yardım et :(

07fatih66

Üye
Arkadaşım kolay gelsin işlemleri sırasıyla yaptım ama yükleme yaparken aynı hatayı tekrar verdi.. neden olabilir.. bi yazarmısın lutfen

07fatih66

Üye
hocam telefonumu açtım ama hattı görmüyor şimdide ve dil bölümünde ingilizce yok.. ne yapmam gerekiyor..

gorkitorki

Üye
Merhaba Arkadaşlar forumlarda alternatif bir sürü çözüm yazılmış ama ben soruna çözüm bulamayınca araştırmalarım ve denemelerim sonucu bu yöntem bana çözüm oldu umarım başkalarınada çare olur. :) Konuyu yanlış yerdeyse ilgili yerede taşıyabilirsiniz

1. Linkteki custom firmware i indir

2. Linkteki orjinal firmware i indir

3. linklerin birinden ireb-r4 i indir

4. linkinden redsn0w_win_0.9.6b5 versiyonunu indir

2-3ay önce hiç sorunsuz itunes üzerinden orjinal fw 4.2.1 versiyona yüklemiştim üzerinde reds0wla da jailbrekledim. Ama o yüklemeden önce bb 3.. bişeydi. tabiki kullanabilmek için mecburen ipad basebandı 6.15 e yükselttimiştim. 3-4 gün öncede komple sıfırlamak için bidaha denedim. itunes işlemi yaptı yaptı sonunda 1015 hatası ile DFU da çakıldı kaldıı.. reds0nw düzeltir belki diye denedim yok. ireb umbrella birkaç programla exit recovery yapıyorum telefon kapanıyor açılıyor sonuç yok.

1. ireb programını açıyorsun (win7 kullanıyorsan direk açılır XP yada vista varsa .net framework 3.5 i yüklemelisin microsoft sitesinde var)

2. Butonlar var iphone 3G ye tıklıyorsun sonra bekliyorsun telefon ekranı kapanıyor işlem bitince tamam.
(irebi kullanmadan itunesden custom fw yi yükleyemiyorsun yada en azından bu fw yi. Yüklemeyi deneyebilirsiniz yüklüyor gibi yapıyor sonra yine 1694 gibi hata veriyor. Kısacası ireb bunu yüklemeye hazırlamış gibi bişey oluyor)

3. Itunesi açıyoruz Klavyedeki Shifte basılı tutarak restore butonuna basıyorsun gözat penceresinden custom fw yi yani ilk indirdiğimizi kuruyorsun. Yüklemesi hatasız bitmesi lazım.

4. redsn0w u açıyorsun. Bunu orjinal fw ile yükleyeceksin customu kabul etmiyor. Install Cydia, İpad baseband, Home screen ve istersen battery percentage i işaretle ve devam et.
Bundan sonrası cydia dan Ultrasnow u kur olay tamamdır.

Bence çözümü burda ;) inşallah faydası olur.

Herkesin bildiği gibi ipad baseband olmadan unlock işe yaramıyor (yeni bir unlock varsa bilmiyorum ;) ) ama redsn0w ile ipad baseband yüklemesiylede GPS çalışmaz oluyor yükleme yapmadan önce söylemiş olayım bilginize..

!!! 1015 HATASI ALAN HERKES DENESİN !!!

hocam tüm işlemleri yaptım başarıyla ama sim kartı takıyorum şifreyi giriyorum telefon hiç çekmiyo.ama servis yok felan da demiyo

uur_52

uur_52

Üye
allah razı olsun kardesım :)

kerimalgın

Üye
kardeş tam olarak nasıl yaptın bayağı bi karşık ben beceremedim..

ultraslan_ek

Üye
teşekkür ederim öncelikler dediklerinizi yaptım ve telefon açıldı ama sim kartta şebeke gelmiyor bir türlü kartı görüyor ama şebeke yok bu konudada yardımcı olursanız sevinirim

ugurteknoloji

Üye
ne yaptımsa olmadı dosyaları indirdik ama nere idirdiği belli değil

- - - Eklendi - - -

ne yaptımsa olmadı dosyaları indirdik ama nere idirdiği belli değil

- - - Eklendi - - -

Merhaba Arkadaşlar forumlarda alternatif bir sürü çözüm yazılmış ama ben soruna çözüm bulamayınca araştırmalarım ve denemelerim sonucu bu yöntem bana çözüm oldu umarım başkalarınada çare olur. :) Konuyu yanlış yerdeyse ilgili yerede taşıyabilirsiniz

1. Linkteki custom firmware i indir

2. Linkteki orjinal firmware i indir
3. linklerin birinden ireb-r4 i indir
. linkinden redsn0w_win_0.9.6b5 versiyonunu indir
2-3ay önce hiç sorunsuz itunes üzerinden orjinal fw 4.2.1 versiyona yüklemiştim üzerinde reds0wla da jailbrekledim. Ama o yüklemeden önce bb 3.. bişeydi. tabiki kullanabilmek için mecburen ipad basebandı 6.15 e yükselttimiştim. 3-4 gün öncede komple sıfırlamak için bidaha denedim. itunes işlemi yaptı yaptı sonunda 1015 hatası ile DFU da çakıldı kaldıı.. reds0nw düzeltir belki diye denedim yok. ireb umbrella birkaç programla exit recovery yapıyorum telefon kapanıyor açılıyor sonuç yok.

1. ireb programını açıyorsun (win7 kullanıyorsan direk açılır XP yada vista varsa .net framework 3.5 i yüklemelisin microsoft sitesinde var)

2. Butonlar var iphone 3G ye tıklıyorsun sonra bekliyorsun telefon ekranı kapanıyor işlem bitince tamam.
(irebi kullanmadan itunesden custom fw yi yükleyemiyorsun yada en azından bu fw yi. Yüklemeyi deneyebilirsiniz yüklüyor gibi yapıyor sonra yine 1694 gibi hata veriyor. Kısacası ireb bunu yüklemeye hazırlamış gibi bişey oluyor)

3. Itunesi açıyoruz Klavyedeki Shifte basılı tutarak restore butonuna basıyorsun gözat penceresinden custom fw yi yani ilk indirdiğimizi kuruyorsun. Yüklemesi hatasız bitmesi lazım.

4. redsn0w u açıyorsun. Bunu orjinal fw ile yükleyeceksin customu kabul etmiyor. Install Cydia, İpad baseband, Home screen ve istersen battery percentage i işaretle ve devam et.
Bundan sonrası cydia dan Ultrasnow u kur olay tamamdır.

Bence çözümü burda ;) inşallah faydası olur.

Herkesin bildiği gibi ipad baseband olmadan unlock işe yaramıyor (yeni bir unlock varsa bilmiyorum ;) ) ama redsn0w ile ipad baseband yüklemesiylede GPS çalışmaz oluyor yükleme yapmadan önce söylemiş olayım bilginize..

!!! 1015 HATASI ALAN HERKES DENESİN !!!

yav sen bi adamsın arkadaşım iki günden beri oyun oynuyoz sanki yapmadığımız kalmadı ama sonunda senin vesilen ile oldu hallettik çok saolasın ellerine sağlık

KraL_BenıM

KraL_BenıM

Üye
kardeşim senin dediğin gibi irebe girip yapmaya çalışıyorum fakat telefon ısrarla dfu moduna geçmiyor lütfen yardımmmmmmmmmmmmm

KraL_BenıM

KraL_BenıM

Üye
Lütfen yardım telefonum birtürlü irebde dfu moduna geçmiyor sürekli hata veriyor

Üst Alt