Baseband 04.11.08 Unlock

Sponsorlu Bağlantılar

hiakgul

Üye
    Konu Sahibi
Baseband 04.11.08 Unlock
Belkide birçok kişinin sıkıntısıdır bu olay telefonlarımızı ipad gibi kullanıyoruz. şimdi hepimiz bununla ilgili sıkıntı sorunları burada paylaşmak yerine çözüm bulmaya çalışalım.

Bazı araştırmalarıma göre
1-5.0gm versiyon yukleyipte basebandtımızı 04.11.08 olarak yuksettiğimizde tekrardan 4.3.5 e gectigimiz zaman göya baseband 04.10.01. e düştüğü denedim ama birtürlü çözemedim orjinal ipsw 4.3.5 yukleyemiyorum birturlu ya yuzde 70 e kadar yukluyor kalıyor yada hata itunes veriyor hatalar 1-2005 vb
Denediğim Programlar
tinyumbrella-5.10.00
iFaith-v1.3.2
iREB-r4
redsn0w_win_0.9.8b7c

2- Vold Miracle SIM --Bu ürünü hepimiz bekliyoruz bazı sitelerde videolar bile yayınlandı ki hatta 99 dolardan satışa sunuldu sanırım

3- T-Mobile ile ücretli olarak nasıl açılıyor bilgisi olanlar paylaşsın tam anlamıyla 100 veya 150 tl arası birşeyse yapmanın yntemi ?

4- İphone 3gs kullandıgımda onunda basebandı 06.15.00 dı onu cydia ile ultrasn0w ile cozuyorduk bunda ogle bişe daha cıkmadı sanırım.

[video=youtube;4P9LrLjco2o]http://www.youtube.com/watch?v=4P9LrLjco2o&feature=related[/video]

iphone ile ilgili tum programları bulabileceginiz link

Denenilen yontem
Cihazım 4G California ürünü Baseband 04.11.08
itunes i 10.4.1 e düşürüp orjinal ipsw 4.3.5 i indirdim tinyumbrella-5.10.00 ve iREB-r4 ile kurmaya çalıştıgımda 1 veya 2005 hatası aldım veya cihaz %70 e kadar yukleniyor sonra redsn0w ile jelibariak yaptıgımda elmada yukleme kısmında kalıyor %20 yukluyor cihaz kapanıyor ve acılıyor ve aynı sekilde tekrar % 20 yapıp b durumu tekrar etmeye devam ediyor ios 5.0 gm yi yuklemeye calıstıgımda yine aynı hatayı veriyor.

Denemeye çalıştığım yontem
Basebandı tekrar basacagım cihaza04.11.08 olanı 5.0.gm yi yuklicem shsh kaydım var zaten tum 4 surumleri için 5.0 için yok ama 5.0 ı yukledikten sonra 4.3.5 i tekrar kurmayı denicem bakalım baseband duşmusmu ama onuda birturlu yapamıyorum.işin garip tarafına gelirsem nasıl yaptım bilmiyorum ama şu anda cihazımda baseband degeri güzukmuyor bomboş ve wifi ye baglanamıyorum bunun yolunu arıyorum şu anda gelişmelri buldukca gordukce yazmaya eklemeye devam edecegim
NOT-Önemli olan bildiklerimizi ortaya koymak ve çözüm yolu bulmaktır.sizinde bildikleriniz denediginiz yontemleri yazınki veya başarılı olacak şeyleri bakalım çözümü nasıl bulacagız

DrBrain

Üye
dostum ben unlockcuyum istersen buraya bak

demir63

demir63

Üye
çaresi burada
İPHONE HANGİ ÜLKENIN KİLİTLİMİ ÖGRENME...
AYARLAR
GENEL
HAKKINDA
MODEL SONDAKI İKİ HARF ÜLKE KODUDUR...
YAZAR bydemir

B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)
C - Kanada (Fido & Rogers: bloke)
CZ - Çek Cumhuriyeti (O2, T-Mobile, Vodafone: kilitsiz)
DN - Avusturya, Almanya, Hollanda, (T-Mobile: bloke)
EE - Estonya (EMT: bloke)
E - Meksika (Telcel: bloke)
FD - Avusturya, Liechtenstein, İsviçre (Bir, Orange, Swisscom: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
GR - Yunanistan (Vodafone: kilitsiz)
HN - Hindistan (Airtel, Vodafone: bloke)
J - Japonya (SoftBank: bloke)
CN - Danimarka, Norveç (Telia, NetcCom:bloke)
KS - Finlandiya, İsveç (Telia, Sonera: bloke)
LA - Honduras, Guatemala, Kolombiya, Peru, Ekvator (Comcel, Claro, Movistar, Porta, TM SAC: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
LE - Arjantin (Claro, Movistar: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
LL - ABD (AT & T: bloke)
LZ - Paraguay, Şili, Uruguay (CTI movil, Claro, Movistar TMC: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
MG - Macaristan (T-Mobile: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
NF - Belçika, Fransa (Mobistar, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
PL - Polonya (Era, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
PO - Portekiz (Optimus, Vodafone: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
PP - Filipinler (Globe: bloke)
RO - Romanya (Turuncu: bloke)
RS - Rusya (VimpelCom, MegaFon, MTS: kilitsiz)
SL - Slovakya (Orange, T-Mobile: bloke)
T - İtalya (TİM, Vodafone: kilitsiz)
TU - TÜRKİYE (kilitsiz)
X - Avustralya (Optus, Vodafone: kilitt. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
X - Yeni Zelanda (Vodafone: kilitsiz)
Y - İspanya (Movistar: bloke)
ZA - Singapur (SingTel: kilitsiz)
ZP - Hong Kong, Macao (Üç: kilitsiz)

----------Eklendi @ 14:21:02 ---------- Yazıldı @ 14:19:52 ----------

04.11.08 simlock burada

tcjudas

Üye
iphone Factory Unlock için

sercan_02

Üye
kardes düşüş mümkün değildir anlattıgına göre aynı durumu bende yasadım seni son versiyon modem firmwareye zorluyor mecburen 04.11.08 baseband gevey beklyeceksin yarıda kalıyor dediğin olayda bununla alakalı umarım acıklayıcı olmusumdur.

can_tolga_han

Üye
[h=6]İPHONE 4 & 4S UNLOCK ( 4.11.08 dahil ) Yazilimsal olarak Unlock Yöntemi Çıkmıştır. Telefonda Jailbreak olması Gereklidir.Antalyaiphone servis ÖZGEMGSM[/h]

Üst Alt