Karşılaştırma iOS 9.1 Public Beta 4+ Değerlendirmesi

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 9.1 Public Beta 4+ Yüklemeyi Düşünüyor musunuz ?

• Evet

Kullanılan: 2 66.7%
  • Belki

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%
  • Konu Tamamlandıktan Sonra Karar Vericem

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
iOS 9.1 Public Beta 4+ Değerlendirmesi
Arkadaşlar bu gün iOS 9.1 Public Beta 4 programına kayıt oldum ve iOS 9.1 Beta 4 ü indirmeye başladım hadi hayırlısı :ehe

Öncelikle Nasıl Kayıt Olurum ?

adresine gidip Apple ID niz ile oturum açın

Gelen sayfada iOS sekmesine geçin ve iOS sekmesinden
linkine tıklayın.

Sonraki adımda cihazınızdan
( sadece safari ! ) devam edin ve ( ben PC den girdiğim için öyle gözüküyor ) Download butonuna tıklayarak gerekli profili yükleyin.

Profili yükledikten sonra sizden yeniden başlatma isteyecektir ( bende istedi ) cihazı yeniden başlatın ve yazılım güncelleme kısmından güncellemeleri kontrol edin iOS 9.1 Public Beta 4 adında bir güncelleme gelmiş olmalı ( yaklaşık 1.1 GB )

Aynı zamanda ana ekranınıza Feedback Asistant adında bir uygulama gelmiş olmalı bu da iOS 9.1 ile ilgili geri bildirim göndermenizi sağlayan bir uygulama lütfen gördüğünüz bug vb şeyleri Apple göndermeyi ihmal etmeyin unutmayın geri bildirim = daha stabil ve sorunsuz işletim sistemi konunun geri kalanını güncelleme indikten sonra yazıcam ( pil durumu, performans vb şeyler ) şu an güncelleme iniyor başlayalı 13 DK oldu ve 10 DK kaldığını söylüyor cihaz beklemedeyim kaç DK da yüklendiğini de yazıcam...

Konu Eki -1

Güncelleme inene ve yüklenene kadar ( yaklaşık olarak 45 DK ( Ekran sürekli açık, otomatik parlaklık ve tabi ki Wi-Fi bağlantısı ) ) 27% şarj gitti ( 100% Şarj edilmişken )

Konu Eki -2

Güncelleme 24 DK 45 sn de indi 21 DK da yüklendi ve toplam 45 DK da cihaz kullanıma hazır hale geldi ( kurulumu saymıyorum )

Konu Eki -3

iOS 9.1 Public Beta 5 yükledim yarın ( 13.10.2015 ) 100% şarj edip 30 DK kadar oyun oynayıp (Mines of Mars : Zero) şarj durumunu, ısınma ve performans ile ilgili bilgileri yazıcam

Arkadaşlar 30 DK güç tasarrufunda %100 den %83 e
30 DK normal modda %83 den %62 ye düştü

Isınma konusunda neredeyse yok denecek kadar az bir ısınma oldu

Performans konusunda hiç bir sıkıntı olmadı 1 saatin ardından gayet stabil bir şekilde çalışmaya devam etti ve kasma donma takılma vb sorunlar olmadı

EDİT : Arkadaşlar aklıma başka bir test gelmiyor sorularınız veya başka bir test hakkında fikirleriniz varsa yazın bende elimden geleni yapmaya çalışayım iyi forumlar

Son düzenleme:

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Benim üyelik var denesem mi diye düşünmekteyim :hmmm

eRdaL.

eRdaL.

Üye
Ben kullanmaktayım beta yı
Hatta beta dan resmi sürüme geçtim daha fazla kasma vardı iki üç gün kullanıp tekrar beta yükledim

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Arkadaşlar bu gün iOS 9.1 Public Beta 4 programına kayıt oldum ve iOS 9.1 Beta 4 ü indirmeye başladım hadi hayırlısı :ehe

Öncelikle Nasıl Kayıt Olurum ?

adresine gidip Apple ID niz ile oturum açın

Gelen sayfada iOS sekmesine geçin ve iOS sekmesinden
linkine tıklayın.

Sonraki adımda cihazınızdan
( sadece safari ! ) devam edin ve ( ben PC den girdiğim için öyle gözüküyor ) Download butonuna tıklayarak gerekli profili yükleyin.

Profili yükledikten sonra sizden yeniden başlatma isteyecektir ( bende istedi ) cihazı yeniden başlatın ve yazılım güncelleme kısmından güncellemeleri kontrol edin iOS 9.1 Public Beta 4 adında bir güncelleme gelmiş olmalı ( yaklaşık 1.1 GB )

Aynı zamanda ana ekranınıza Feedback Asistant adında bir uygulama gelmiş olmalı bu da iOS 9.1 ile ilgili geri bildirim göndermenizi sağlayan bir uygulama lütfen gördüğünüz bug vb şeyleri Apple göndermeyi ihmal etmeyin unutmayın geri bildirim = daha stabil ve sorunsuz işletim sistemi konunun geri kalanını güncelleme indikten sonra yazıcam ( pil durumu, performans vb şeyler ) şu an güncelleme iniyor başlayalı 13 DK oldu ve 10 DK kaldığını söylüyor cihaz beklemedeyim kaç DK da yüklendiğini de yazıcam...
izlenimleriniz nasıl ?

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Ben de public beta 4 kullanıyorum. 9.0.2 den daha iyi

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Benim üyelik var denesem mi diye düşünmekteyim :hmmm

Geçmediyseniz hemen geçin şu ana kadar pek bi sıkıntı çıkarmadı bana

Ben kullanmaktayım beta yı
Hatta beta dan resmi sürüme geçtim daha fazla kasma vardı iki üç gün kullanıp tekrar beta yükledim

Aynen Beta 9.0.2 den çok daha stabil ve sorunsuz

izlenimleriniz nasıl ?

şu ana kadar 9.0.2 den çok çok daha iyi ısınma sorunu büyük ölçüde çözülmüş ( hala 8.4.3 den daha fazla ısınıyor ) pil tasarrufu 9.0.2 ye göre daha etkili çalışıyor ve şarj olayıda gayet başarılı benim için günü kurtardı diyebiliriz ( 06:40 şarjdan çıkarma 19:00 tekrar şarja takma ( %10 şarj kala ve son %20 de tasarruf açıktı ) )

Ben de public beta 4 kullanıyorum. 9.0.2 den daha iyi

kesinlikle

eRdaL.

eRdaL.

Üye
Beta 5 te geldi kullanıcılarına hayırlı olsun:)

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
hemen yüklüyorum :ehe tahminimce ya Beta 6 yada 7 çıkacak ondan sonra final sürüm çıkacak :ehe

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Bende geçeyim madem :D

LordJosepsh

LordJosepsh

Üye
Hata veriyor neden acaba

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Beta 5 kurdum şuana kadar iyi bakalım çıkacak mı bir şey :)

eRdaL.

eRdaL.

Üye
Benim yaşadığım tek sorun rehber de harfle arama yapmıyor kişileri

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Bende de public beta 5 var. Ve WhatsApp'a hızlı cevap özelliği geldi ;)

eRdaL.

eRdaL.

Üye
6 Plus arkadaşımda 6 var böyle bir sorun yok

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
eRdaL.

eRdaL.

Üye
hocam bi ykınımda da var 6+ iOS 9.0.2 yüklemiş onda da bu tarz 1-2 sorun vardı sanırım 6 ve üzerine tam optimize edemediler yakında sorunların hepsi çözülecektir

Her güncelleme de böyle ufak tefek sorunlar oluyor bakalım kaç güncelleme sonra optimize edebilecek ler

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Her güncelleme de böyle ufak tefek sorunlar oluyor bakalım kaç güncelleme sonra optimize edebilecek ler

şimdi Apple optimizasyon işini komple 6S ve 6S+ a yoğunlaştırdı 3D touch vs özellikleri için o yüzden siz biraz daha bekliceniz artık :ehe

eRdaL.

eRdaL.

Üye
şimdi Apple optimizasyon işini komple 6S ve 6S+ a yoğunlaştırdı 3D touch vs özellikleri için o yüzden siz biraz daha bekliceniz artık :ehe

Beklemeye Windows Phone den alışkınım o yüzden sıkıntı yok :)

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncellendi (15.10.2015) toplam 1 saatin ardından kalan pil ısınma ve performans gibi bilgiler eklendi (iOS 9.1 Public Beta 5)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...