Ios 7'de Uzun Ömürlü Şarj Için Benden Taktikler

• 24 Eylül 2013
  • 766 Okunma
  • 9 Cevap

1. İlk kullanıma göre yaptığım değişiklikler ile 1.5 güne kadar şarj ömrünü uzatabildim.(Önceden 1 gün civarı daynıyordu)
    Şuan 3G aktifken yaklaşık olarak Kullanım: 6saat Beklemede:28 saat civarı;
    Wifi aktifken Kullanım 9saat Beklemede 25 saat civarı bi pil ömrüm var.

Kısaca yapmanız gereken yöntemleri sıralayayım

1)Ayarlar -genel-arka plan uygulamalarını yenileyı kapatın.

2)Ayarlar-gizlilik-konum servislerinden gereksiz konum servisini kullanan uygulamaları pasif hale getirin.

3)Aynı şekilde Ayarlar-gizlilik-konum servisleri-sistem servisleri-sık kullanılan konumları pasif hale getirin

4)Ayarlar-Mail kişiler takvimler-Yeni verileri al-Anında ileti kapatın.Onun yerine her 30 dk da biri seçebilirsiniz.(aynı şekilde icloud verileri için de aynı işlemi uygulayın.)

5)iTunes Store/Appstore-Otomatik indirmeler bölümündeki aktif seçenekleri pasif hale getirin.

6)Duvar kağıdı ve parlaklık bölümündeki otomatik parlaklığı kapatarak ışık sensörünün sürekli çalışmamasını ve şarj kullanmamasını sağlayabilirsiniz.

7)Ayarlar-Genel-Erişebirlik-Hareketi azalt seçeneğini açarak 3D duvar kağıdı efektini kaldırarak şarj kullanımını azaltabilirsiniz.

Yazan: WhereIsMyMind
  2. Teşekkürler bakalım işe yaratacak mı?

3. hepsini yaptım 3-4 dk da kullanım halinde yzde 1 azalıyo şarj sıfırlanınca bilgileri atarım

4. Paylaşım için teşekkürler :)

5. Ben tesekkur ederim :)

6. Ben de rica edeyim o zaman :)
    Çok alakasız ama Marla'mı o :cool

7. arkadaşlar yüzde 15 şarj 6 saat 19 dk kullanım 1 gün 17 saat bekleme süresi ne diyosunuz int vs çoğu zaman açıktı

8. Gayet iyi rakam
    Ta kendisi

mhmtsysrt bunu beğendi.
  9. Bir tümörüm olsaydı adı Marla olurdu :zong:

Bence de değerler iyidir ;)

10. şuan yüzde bir kalana kadar kullandım 7 saat 10 dk kullanım 1 g 19 saat bekleme ancak kullanım süresince mesajlaşma whatsapp 5 er 10 ar dk lık ufak int gezintileri ve toplasan 5 10 dk lık telefon görşmesi yapılmıştır yani 1 yada 2 saat teelfonla konuşulsa şarj 0 lanır diye tahmn ediyorum açıkcası telefonla hiçbişey yapmadım bu yüzden bu değerler benm için çk kötü

Yüklüyor...
26/09/2018 - 03:33