Tavsiye Ios 7'de Uzun Ömürlü Şarj Için Benden Taktikler

Sponsorlu Bağlantılar

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
    Konu Sahibi
Ios 7'de Uzun Ömürlü Şarj Için Benden Taktikler
İlk kullanıma göre yaptığım değişiklikler ile 1.5 güne kadar şarj ömrünü uzatabildim.(Önceden 1 gün civarı daynıyordu)
Şuan 3G aktifken yaklaşık olarak Kullanım: 6saat Beklemede:28 saat civarı;
Wifi aktifken Kullanım 9saat Beklemede 25 saat civarı bi pil ömrüm var.

Kısaca yapmanız gereken yöntemleri sıralayayım

1)Ayarlar -genel-arka plan uygulamalarını yenileyı kapatın.

2)Ayarlar-gizlilik-konum servislerinden gereksiz konum servisini kullanan uygulamaları pasif hale getirin.

3)Aynı şekilde Ayarlar-gizlilik-konum servisleri-sistem servisleri-sık kullanılan konumları pasif hale getirin

4)Ayarlar-Mail kişiler takvimler-Yeni verileri al-Anında ileti kapatın.Onun yerine her 30 dk da biri seçebilirsiniz.(aynı şekilde icloud verileri için de aynı işlemi uygulayın.)

5)iTunes Store/Appstore-Otomatik indirmeler bölümündeki aktif seçenekleri pasif hale getirin.

6)Duvar kağıdı ve parlaklık bölümündeki otomatik parlaklığı kapatarak ışık sensörünün sürekli çalışmamasını ve şarj kullanmamasını sağlayabilirsiniz.

7)Ayarlar-Genel-Erişebirlik-Hareketi azalt seçeneğini açarak 3D duvar kağıdı efektini kaldırarak şarj kullanımını azaltabilirsiniz.

fk555897

fk555897

Üye
Teşekkürler bakalım işe yaratacak mı?

dmatias

Üye
hepsini yaptım 3-4 dk da kullanım halinde yzde 1 azalıyo şarj sıfırlanınca bilgileri atarım

mhmtsysrt

mhmtsysrt

Üye
Paylaşım için teşekkürler :)

dmatias

Üye
arkadaşlar yüzde 15 şarj 6 saat 19 dk kullanım 1 gün 17 saat bekleme süresi ne diyosunuz int vs çoğu zaman açıktı

dmatias

Üye
şuan yüzde bir kalana kadar kullandım 7 saat 10 dk kullanım 1 g 19 saat bekleme ancak kullanım süresince mesajlaşma whatsapp 5 er 10 ar dk lık ufak int gezintileri ve toplasan 5 10 dk lık telefon görşmesi yapılmıştır yani 1 yada 2 saat teelfonla konuşulsa şarj 0 lanır diye tahmn ediyorum açıkcası telefonla hiçbişey yapmadım bu yüzden bu değerler benm için çk kötü

Üst Alt