Ios 7.0.2′de De Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

 • 29 Eylül 2013
 • 260 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi olan iOS 7‘i kullanıcılarına sunan Apple’ın başı dertten kurtulmuyor. iOS 7′nin sunulmasının ardından bir çokgüvenlik açığı da beraberinde geldi.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Apple, iOS 7 ile birlikte gelen açıkları kapatmak için akabinde 7.0.1 ve7.0.2 güncellemelerini yayınladı. Apple,yayınladığı iOS 7.0.2 güncellemesi ile kilit ekranı ile ilgili olan güvenlik açığını kapatmak istedi. Kilit ekranına konulan parolanın çok basit şekilde pasif hale getirilmesi sorununu çözmek için gelen yeni güncelleme pekte işe yaramış gibi görünmüyor. Apple, güncellemeyi yayınlamasının ardından hatanın düzeltildiğine dair bir açıklamada bulundu. Yayınlanmasının ardından iOS 7.0.2 güncellemesi ile ilgili yeni bir açık daha bulundu.

  Dany Lisiansky adlı bir kullanıcı iOS 7.0.2 ile ilgili bulduğu açığı bir video ile YouTube‘da paylaşıma sundu. Dany, Yayınladığı 1:40 dakikalık videoda kilit ekranında parolanın nasıl pasif hale getirildiğini anlatılıyor. Dany, parola ile kilitli bir iPhone‘da Siri ile görüşme yapıyor, fotoğraflar, rehber ve mesajlar menülerine erişebiliyor. Bakalım Apple, yayınladığı güncellemelerle şu anki ortaya çıkan güvenlik açıklarını kapatabilecek mi?  http://www.maxicep.com/portal/ios-702de-de-guvenlik-acigi-ortaya-cikti.html
   


  Yazan: Buğra

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/02/2019 - 00:52